Muchy ślubne – czy warto wybierać je zamiast krawata? Sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat

Alicja Kamińska
Muchy ślubne

Muchy ślubne to elegancki dodatek do weselnej stylizacji. Po muchy sięgają nie tylko panowie młodzi, ale także świadkowe i goście weselni. Wśród użytkowników much obserwuje się zwłaszcza młodsze osoby. Czy muchy ślubne to tylko domena młodszych panów? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat much i czy warto wybrać je zamiast krawata. 

Muchy ślubne czy krawaty dla pana młodego?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy muchy ślubne to lepszy wybór niż krawaty. Jednak nie ulega wątpliwości, że to właśnie muchy cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że według wielu osób wyglądają bardziej elegancko, a z pewnością bardziej wyjątkowo. 

Krawaty noszone są także na co dzień, na spotkania biznesowe i mniejsze uroczystości rodzinne. Muchy ślubne wyglądają za to niezwykle odświętnie. Wielu panów z tego powodu decyduje się właśnie na muszkę w dniu swojego ślubu. Jeśli jednak podstawą stylizacji jest smoking lub frak, wtedy mucha to domyślny wybór.

Rodzaje much ślubnych 

Muchy ślubne mogą być wiązane lub na gumce. Ten drugi rodzaj jest z pewnością dużo wygodniejszy, ale jednocześnie także mniej elegancki. Na ślub warto pokusić się o wybór muchy tradycyjnej, wiązanej. A oto jakie jeszcze rodzaje much ślubnych są dostępne:

  • muchy ślubne w kształcie motyla – charakteryzują się wysokimi skrzydełkami i półokrągłym zakończeniem; 
  • muchy w kształcie diamentu – posiadają zakończenie przypominające trójkąta po obu stronach; 
  • muszki nietoperze – z prostym zakończeniem i niskimi skrzydełkami. 
Sprawdź!
Spinki do mankietów ślubne – niezbędny dodatek każdego pana młodego

Czy mucha to dobry wybór dla gościa weselnego?

Wielu gości weselnych decyduje się na tradycyjne krawaty, jednak muchy także mają swoich zwolenników. Często wybierane są przez osoby z bliskiego otoczenia pana młodego, na przykład przez świadka i drużbę. Dzięki temu mogą się oni wyróżnić, a także podkreślić podniosłość tego wyjątkowego dnia. Muchy ślubne to elementy, które dodają weselnej stylizacji niezwykłej elegancji. Muszki są coraz bardziej popularne. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić – prezentują się bowiem zjawiskowo.

Zobacz także:
    None Found
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Krawat ślubny

Krawat ślubny – niezbędny dodatek stylizacji każdego pana młodego

Next Article
Zagęszczenie włosów jaka metoda najlepsza

Zagęszczenie włosów - jaka metoda najlepsza?

Related Posts