Krawat ślubny – niezbędny dodatek stylizacji każdego pana młodego

Alicja Kamińska
Krawat ślubny

Z całą pewnością krawat ślubny sprawia, że garnitur prezentuje się bardziej elegancko. Pomimo tego, że wielu mężczyzn decyduje się na muchę, krawat to także bardzo dobry pomysł. Wbrew pozorom moda na krawaty ślubne nie przemija. Zmieniają się tylko fasony, kolory i wzory. Czytaj dalej!

Krawat ślubny – jak dopasować go do garnituru?

Zanim wybierzesz krawat ślubny, najpierw trzeba podjąć decyzję co do garnituru na wesele, a także koszuli i obuwia. Krawat to tylko dodatek, jednak bardzo znaczący. Do garniturów jednorzędowych idealnie pasuje krawat ślubny jednokolorowy. Jeśli jednak będzie on w kolorze garnituru (na przykład granatowy garnitur i niebieski krawat) delikatny wzorek może prezentować się bardzo dobrze.

Warto postawić na nieco szerszy model. Popularne „śledzie” odchodzą już z użytku. Jeśli chodzi o garnitury dwurzędowe, kolor i wzór krawata ślubnego może być dowolny, o ile oczywiście pasuje do całej stylizacji. Postawić można na ten sam ton kolorystyczny lub pobawić się kontrastem. W przypadku smokingów krawat się nie sprawdzi – wówczas należy wybrać elegancką muchę. 

Krawat ślubny – jakie kolory są najmodniejsze?

Jeśli chodzi o krawat ślubny, postawić można na klasykę lub nieco zaszaleć. Bordowy, granatowy, srebrny lub brązowy krawat to pewniak, jeśli chodzi o weselną kreację. Niektórzy decydują się także na krawat ślubny czarny, ale dobrym wyborem będzie egzemplarz zawierający elementy w innym kolorze, które przełamią czerń. Do garnituru pasują też inne, bardziej zabawne krawaty, na przykład w kwiaty. Decydują się na nie panowie, którzy planują ślub w nieco swobodniejszej formule lub na przykład w klimacie boho. 

Sprawdź!
Trampki do garnituru – czy takie zestawienie może sprawdzić się na weselu?

Uniwersalny krawat ślubny

Wybierając krawat ślubny, część osób decyduje się wybrać model uniwersalny, który później będzie można wykorzystać przy innych okazjach. Ma to sens. Lepiej posiadać jeden krawat dobrej jakości, z porządnego materiału, niż kilka tandetnych. 

Krawat ślubny to ważny element całego zestawu dla pana młodego. Warto wybrać go z rozwagą, żeby zrobił jak największe wrażenie podczas tego wyjątkowego dnia. 

Zobacz także:
    None Found
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Spinki do mankietów ślubne

Spinki do mankietów ślubne – niezbędny dodatek każdego pana młodego

Next Article
Muchy ślubne

Muchy ślubne – czy warto wybierać je zamiast krawata? Sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat

Related Posts