Zastanawiasz się nad tym, jak wybrać krawat do granatowego garnituru? Sprawdź wskazówki, które możesz wykorzystać!

Rafał Laskowski
krawat do granatowego garnituru

W wielu przypadkach granatowy garnitur na wesele okazać się może ciekawą propozycją. Wskazany kolor jest dosyć uniwersalny. Łatwo jest tworzyć efektowne zestawienia z jego wykorzystaniem. Możesz stawiać tutaj zarówno na kontrasty, jak i na subtelne kompozycje barw. Ważne jest to, aby krawat do granatowego garnituru był naprawdę starannie dobrany. Daj sobie tutaj czas na zastanowienie. Możliwości są naprawdę szerokie, co sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji może nie być wcale prostym zadaniem. Do tego wyzwania warto podchodzić z dużym wyczuciem. Dowiedz się więcej na ten temat!

Krawat do granatowego garnituru – stonowana stylizacja czy ekstrawagancja?

Wybierając krawat do granatowego garnituru, możesz zdecydować się zarówno na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji, jak i postawić na tradycyjne zestawienia barw. Do dyspozycji masz różnorodne możliwości. Pamiętaj o tym, aby zwracać uwagę na takie czynniki jak między innymi:

 • kolor
 • stylistyka
 • krój

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto z pewnością przymierzyć całościowy strój i przyjrzeć się opracowanej kompozycji. Przydatna jest tutaj niewątpliwie dbałość o szczegóły. Krawat jest jednym z elementów ubioru, niemniej jednak może mieć on duże znaczenie wizualne i nie należy tego bagatelizować.

Sprawdź!
Spinki do mankietów ślubne – niezbędny dodatek każdego pana młodego

Krawat do granatowego garnituru – jakie kolory możesz tutaj wykorzystać?

Mężczyzna powinien się zatroszczyć o swój wygląd i strój na ślubie i weselu. Krawaty do granatowego garnituru mogą przybierać między innymi odcienie:

 • bordowe
 • czerwone
 • granatowe
 • fioletowe

Czerwony krawat w zestawieniu z garniturem o ciemnym odcieniu może prezentować się bardzo efektownie i elegancko, a także zwrócić uwagę innych uczestników wydarzenia na całokształt stylizacji. Podobnie jest, jeśli chodzi o bordowy krawat. Takie kontrastowe zestawienia mogą do siebie wspaniale pasować, a jednocześnie intrygować. Jeżeli lubisz eksperymentować, tego rodzaju kompozycje mogą być świetnym pomysłem.

Granatowy garnitur a krawat w podobnym odcieniu – co warto wiedzieć?

Jeżeli chcesz się zdecydować na garnitur i krawat utrzymane w uważanych przez niektórych za ponadczasowe odcieniach granatu, ciekawym pomysłem może być postawienie na to, aby drugi ze wskazanych elementów twojej garderoby był nieco jaśniejszy lub ciemniejszy od samej marynarki. Elegancki strój wymaga dbałości o detale, dlatego też wszystko musi do siebie pasować. Granatowy krawat może się wspaniale komponować z białą koszulą. Jest to tradycyjne i stylowe zestawienie, które wygląda bardzo efektownie. Jeżeli koszula jest ciemna, zadbaj o to, aby krawat był widoczny i nie zlewał się z tłem.

Krawat do granatowego garnituru – szeroki czy wąski?

Na spotkaniach biznesowych często wykorzystuje się białą koszulę i szeroki krawat. Stawia się na prostotę. Na ślubie i weselu można niejednokrotnie pozwolić sobie na eksperymenty w tym obszarze. Dobór szerokości krawata zależny jest od twoich indywidualnych preferencji, musisz jednak zadbać o to, aby poszczególne elementy stylizacji do siebie pasowały. Liczy się tutaj nie tylko kolorystyka, ale również współgranie ze sobą wymiarów konkretnych części stroju. Pamiętaj o wyczuciu – przesada może nie być tutaj adekwatnym rozwiązaniem. Koszula powinna być tłem dla krawata i go eksponować.

Sprawdź!
Krawat ślubny – niezbędny dodatek stylizacji każdego pana młodego

Czy granatowy garnitur na ślub to dobry pomysł? Dowiedz się więcej!

Na ślubach często widuje się czarne lub białe garnitury – są to tradycyjne rozwiązania, które mogą się w wielu przypadkach świetnie sprawdzić. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy na weselu granatowy garnitur jest dobrym pomysłem. Faktem jest, że granat należy do grona uniwersalnych odcieni, które cieszą się dosyć dużym zainteresowaniem. Dlatego też wykorzystanie takiego stroju podczas uroczystości okazać się może ciekawą opcją.

Do czego powinien pasować krawat? Sprawdź przydatne informacje!

Krawat do granatowego garnituru jest elementem dodatkowym do całokształtu stylizacji. Nie oznacza to jednak, że nie ma on znaczenia estetycznego. Dlatego właśnie trzeba zatroszczyć się o to, aby pasował on do tworzonej kompozycji wizualnej. Warto zwracać więc uwagę między innymi na:

 • poszetkę
 • marynarkę
 • koszulę

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również obuwie. Można zdecydować się tutaj na garnitur i buty w podobnych odcieniach, a także na tożsamą kolorystykę krawata i poszetki. Wówczas elementy główne stają się bazą stylizacji, a dodatkowe drobiazgi mogą być swego rodzaju urozmaiceniem stroju.

Pamiętaj o tym, że jeżeli wybierasz się na ślub w charakterze pana młodego, możesz skupić się na opracowaniu wyrazistej stylizacji. To ty, wraz z przyszłą małżonką, jesteś bowiem w centrum uwagi podczas ceremonii. Z kolei, jeżeli masz uczestniczyć w uroczystości jako gość, zachowaj umiar. Zbyt krzykliwa stylizacja może bowiem przyćmić strój młodej pary, co raczej nie jest pożądanym zjawiskiem.

Sprawdź!
Wiązanie krawata – jak zawiązać krawat? 3 łatwe węzły
Zobacz także:
  None Found
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
życzenia ślubne dla przyjaciół

Życzenia ślubne dla przyjaciół – co można powiedzieć parze młodej podczas ślubu i wesela? Sprawdź przydatne wskazówki!

Next Article
fryzury dla dziewczynek na wesele

Jakie fryzury dla dziewczynek na wesele mogą wykorzystać rodzice pociech? Sprawdź przydatne propozycje!

Related Posts