Trampki do garnituru – czy takie zestawienie może sprawdzić się na weselu?

Rafał Laskowski

Nietypowy zestaw, czyli trampki i garnitur

Garnitur jest strojem eleganckim i formalnym. Nic więc dziwnego, że panowie zakładają go podczas oficjalnych sytuacji o charakterze zawodowym, jak negocjacje biznesowe czy spotkania z kontrahentami, oraz prywatnych, jak wesele. Z kolei buty sportowe kojarzą się z luźnym, sportowym lub miejskim stylem. Wbrew pozorom trampki męskie można jednak połączyć z garniturem. Moda nie zna bowiem ograniczeń, a wszelkie nietypowe zestawienia są w niej mile widziane. W tym przypadku trampki będą stanowić pewien kontrast i przełamanie konwencji. Jeżeli wszystkie elementy stylizacji będą dobrze do siebie dopasowane, mogą stworzyć naprawdę oryginalną i ciekawą całość. Jest to jednak oczywiście rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie obawiają się wychodzenia poza sztywne ramy i lubią modowe eksperymenty.

Jakie trampki pasują do garnituru?

Aby trampki zestawione z garniturem wyglądały dobrze, należy odpowiednio je dobrać. Przede wszystkim warto zrezygnować z jaskrawych kolorów obuwia czy wymyślnych printów – najlepiej sprawdzą się buty czarne, opcjonalnie białe lub brązowe. Dobrze także postawić na klasyczne trampki, a nie masywne sneakersy. Można przy tym wybrać buty skórzane, które wyglądają bardziej elegancko.

Należy także zwrócić uwagę na to, aby garnitur dobrze pasował do trampek. Planując założenie obuwia sportowego, najlepiej wybrać strój wykonany z matowej tkaniny w kolorze beżowym, szarym, błękitnym czy granatowym. Warto także przyjrzeć się krojowi spodni garniturowych. Aby dobrze wyglądały z trampkami, nie mogą być zbyt szerokie. Najlepiej sprawdzi się fason slim fit, a więc wąskie spodnie, które nie są zbyt długie.

Sprawdź!
Spinki do mankietów ślubne – niezbędny dodatek każdego pana młodego

Męskie trampki na wesele – tak czy nie?

Połączenie garnituru i trampek może wyglądać dobrze. Sprawdzi się na pewno w mniej oficjalnych sytuacjach, ponieważ pozwala stworzyć stylizację typu smart casual. Czy jednak takie zestawienie jest odpowiednie na wesele? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od charakteru samej imprezy. Jeżeli wiadomo, że będzie ona miała raczej swobodny charakter, zarówno gość weselny, jak i sam pan młody może zdecydować się na takie nietypowe rozwiązanie. Jeśli jednak będzie to tradycyjna uroczystość z obowiązującym klasycznym dress code’em – wówczas taki strój może zostać odebrany jako zbyt ekstrawagancki, dlatego lepiej zrezygnować z takiej stylizacji na rzecz typowego, weselnego stroju.

Zobacz także:
    None Found
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Kosmetologia pielęgnacyjna

Next Article
jaki pierścionek zaręczynowy

Jaki pierścionek zaręczynowy zachwyci ukochaną?

Related Posts