Ślubne prezenty, które zaskoczą nowożeńców – oto najciekawsze pomysły!

Alicja Kamińska

Ślubne prezenty tradycyjnie miały być przedmiotami codziennego użytku, których będzie brakować młodym, tworzącym własne gospodarstwo domowe. Dziś jednak podobne podejście do pomysłów na ślubne prezenty jest już nieco archaiczne. Dlatego przygotowaliśmy kilka alternatywnych propozycji, żeby nieco zaskoczyć nowożeńców.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Mówi się, że ślub to wkroczenie na nową drogę życia. Dlatego jesteśmy przekonani, że pierwsze miesiące sformalizowanego związku to również znakomita okazja do przeżywania nowych doświadczeń. A takim niewątpliwie może być lot w tunelu aerodynamicznym. Pamiętajmy również, że organizacja ślubu i wesela to zazwyczaj dla młodej pary niemały stres, a nic tak nie odpręży nowożeńców jak oderwanie na chwilę stóp od ziemi.

Lot w tunelu aerodynamicznym to emocjonująca alternatywa dla naprawdę ekstremalnych doznań, jak chociażby faktyczny skok ze spadochronem z wysokości kilku tysięcy metrów. Nie każdy może chcieć przeżywać takie emocje, dlatego lot w tunelu może oznaczać znakomity kompromis między dawką adrenaliny a bezpieczeństwem. Wybierając voucher na lot w Flyspot, uczestnicy mają zagwarantowaną opiekę doświadczonych instruktorów, którzy najpierw przeprowadzają wstępne szkolenie, a następnie czuwają nad lotem. Wspólne unoszenie się w powietrzu może być niezwykle emocjonujące, ale również romantyczne. Jeśli wybierzemy voucher dla par jako ślubny prezent, zapewnimy nowożeńcom niezapomniane chwile we dwoje.

Sprawdź!
Czy można zdjąć aparat ortodontyczny na ślub?

Aparat natychmiastowy

Okres tuż po ślubie oznacza często wiele tzw. pierwszych razów. Może to być przeprowadzka do pierwszego wspólnego mieszkania albo kupno pierwszego auta, albo przyjście na świat pierwszego dziecka. Okazji, które warto uwiecznić z pewnością nie zabraknie, dlatego jako propozycję prezentu dla młodej pary wybieramy aparat natychmiastowy. Większość z nas może kojarzyć popularne niegdyś Polaroidy, które od razu wysuwały gotową fotografię. Nowoczesne modele działają podobnie, a w dobie fotografii cyfrowej uchwycone w ten sposób chwile są jeszcze bardziej wyjątkowe.

Odkurzacz automatyczny

Oczywiście nie twierdzimy, że tradycyjne pomysły na prezent ślubny są złe, ale warto je trochę unowocześnić. Przykładem może być odkurzacz, czyli urządzenie, które przydaje się w każdym domu. Nie wszyscy jednak decydują się na nutkę ekstrawagancji i zakup automatycznego modelu, który sam będzie czyścił powierzchnie płaskie w domu czy mieszkaniu. Dlatego odkurzacz autonomiczny z pewnością będzie ciekawym ślubnym prezentem, z którego młoda para może się bardzo ucieszyć.

Walizki

Świeżo upieczone małżeństwo przeżywa piękny okres swojego życia, zdominowany przez miłość i ekscytację. Dlatego zanim do codzienności młodej pary wkradnie się rutyna, warto zasugerować im, żeby czerpali z życia pełnymi garściami. A jak zrobić to inaczej, niż poprzez sugestywny ślubny prezent? Takim bez wątpienia są walizki, w które nowożeńcy będą mogli spakować się przed wyruszeniem w podróż poślubną, albo przynajmniej na miły weekendowy wyjazd. Do tego, jeśli pozwala nam na to budżet, możemy dodać voucher na jakiś wyjazd albo bilety lotnicze w jakieś ciekawe miejsce, aby młoda para mogła cieszyć się z chwili beztroski.

Sprawdź!
Ślubny makijaż świadkowej – jak się przygotować, by zachwycać obok Panny Młodej?

Pamiątkowy trunek

Do najczęstszych prezentów, które goście wręczają parze młodej są kwiaty oraz trunki. Okazuje się jednak, że nawet tak powszechny upominek dla nowożeńców można ciekawie urozmaicić. Wystarczy dodać do butelki informację o tym, że trunek przeznaczony jest do konsumpcji np. na piątą rocznicę ślubu. Tym prostym sposobem standardowy prezent ślubny zmienia się w oryginalną pamiątkę dla małżeństwa, które dopiero za kilka lat będzie mogło wspomnieć zarówno ten wyjątkowy dzień, jak i bliską osobę, która podarowała im ten niecodzienny podarunek.

Nauka jazdy konnej

Czasami nawet tuż po ślubie młodej parze brakuje czasu na wspólne aktywności. Dlatego oryginalnym pomysłem na prezent ślubny może być voucher na jakiś kurs dla dwojga. Możliwości jest oczywiście sporo i w dużej mierze zależą one chociażby od miejsca, w którym mieszkają nowożeńcy, ale do popularnych form wspólnego spędzania czasu można zaliczyć m.in. naukę jazdy konnej. Będzie to zarówno ciekawe, nowe doświadczenie dla niej i dla niego, jak i forma relaksu poprzez bliskość z naturą i zwierzęciem. Oczywiście to tylko przykład – sami zdecydujcie, co może przypaść do gustu młodej parze, na której wesele się wybieracie.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz także:
Sprawdź!
Czego nie jeść przed ślubem?
Archiwum: sierpień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Ile czasu przed ślubem zająć się leczeniem zębów?

Next Article

Gramofon – pomysł na niezwykły prezent!

Related Posts