Noc poślubna- jak ją zaplanować?

Alicja Kamińska
Noc poślubna- jak ją zaplanować

Dziewica i prawiczek? Nie ma w tym nic złego

Nie wiedzieć czemu, w naszym społeczeństwie określenia “dziewica” oraz “prawiczek” bardzo często są stygmatyzowane. Okazuje się, że często większość z nas reagują prawdziwą salwą śmiechu w momencie, kiedy dowiadują się, że para zdecydowała się na utrzymanie czystości, aż do nocy poślubnej. Oczywiście, w praktyce takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, jednak w dalszym ciągu istnieją pary, które żyją wedle religijnych zasad i czekają ze swoim pierwszym razem aż do ślubu. Wedle ich przekonań to właśnie małżeństwo jest symbolicznym początkiem tego, że są oni od tego momentu ze sobą związani na całe życie- a przynajmniej powinno tak być. To z kolei uprawnia ich do tego, by obnażyli się przed sobą i pokazali to, co do tej pory było dla ich oczu po prostu niedostępne. W większości przypadków takie pary decydują się na ten krok ze względu na swoje własne, osobiste przekonania. Nie ma w tym oczywiście nic złego, a piętnowanie za decyzje i personalne wybory, co najwięcej źle świadczy o nas samych. Warto pamiętać, że dla niektórych mężczyzn oraz kobiet, podjęcie decyzji o straceniu “czystości” jest niezwykle wielkim wyzwaniem, a co za tym idzie chcą być pewni, że zrobią to z odpowiednią osobą. Dokładnie tak samo, jak nikt nie może nas piętnować za to, że uprawiamy seks przed ślubem, w ten sam sposób my nie możemy stygmatyzować nikogo, z tego powodu, że zdecydował się z tą decyzją nieco dłużej poczekać.

Sprawdź!
Rozwód kościelny – niezbędne informacje i porady związane z procesem o uznanie nieważności małżeństwa

Pierwszy raz na nocy poślubnej- co warto wiedzieć i o czym warto pamiętać?

Jeśli Para Młoda zdecydowała się na zachowanie czystości, aż do dnia swojego ślubu, to noc poślubna będzie dla nich mocno stresującym przeżyciem. Okazuje się, że oboje są świadomi tego, że to właśnie podczas tej magicznej nocy będą oni mogli w pełni skonsumować związek z partnerem lub partnerką, a co za tym idzie, będą oni mogli również cieszyć się sobą i bliskością swoich ciał. Niemniej jednak są oni również pełni obaw, gdyż ma to być ich pierwszy raz i najzwyczajniej w świecie nie wiedzą jak uprawiać seks. Nie chcą zawieść partnera lub partnerki, a co najważniejsze chcą, by ta magiczna noc poślubna na stałe zapisała się w ich życiu jako niesamowite wspomnienie. Wobec tego jak uprawiać seks i jak przygotować się na pierwsza noc poślubną? Oto krótki poradnik dla nowożeńców:

  • odpowiednia atmosfera w sypialni lub hotelowym pokoju będzie sprzyjać miłosnym uniesieniom, a także bliskości. Warto więc zadbać o to, by pierwszy raz był magiczny pod każdym względem. W tym celu postarajmy się o nastrojową muzykę i światło świec. Im bardziej intymna będzie atmosfera, tym większe będą doznania i przyjemność.
  • bez stresu- wiadomo, że łatwiej jest powiedzieć “nie stresuj się”, a trudniej się do tego zastosować. Niemniej jednak nowożeńcy, którzy swój pierwszy raz mają zaplanowany właśnie na noc poślubną powinni wiedzieć, że oboje będą uprawiać seks po raz pierwszy i z pewnością drobne “mankamenty” są wybaczalne. Warto podejść do tego na pełnym luzie i z odpowiednim dystansem. Szczególnie tyczy się to panów, gdyż stres może skutecznie zaburzyć erekcję!
  • pamiętajcie o zabezpieczeniu- to chyba jeden z najważniejszych elementów. Panowie nie powinni oczekiwać, że partnerka żyjąca w “czystości” stosuje antykoncepcję hormonalną, a panie z kolei nie powinny dawać wiary w przekonanie, że partnerzy mają opanowany do perfekcji stosunek przerywany- przecież będą w końcu uprawiać seks pierwszy raz! Wobec tego warto postawić na klasyczne prezerwatywy, które zapewnią wam maksimum doznań i co najważniejsze bez zbędnego ryzyka niechcianej ciąży.
Sprawdź!
Najpiękniejsze buty ślubne dla panny młodej

Jeśli chciałbyś uzyskać jeszcze więcej informacji, warto zajrzeć do tekstu https://sekspedia.pl/jak-uprawiac-seks. Odpowiedź na pytanie “jak uprawiać seks” nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Czasem warto poczytać, co mają na ten temat do powiedzenia eksperci.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
noc poślubna

Jak wygląda noc poślubna? Jaką bieliznę powinna wybrać panna młoda? Poznaj tradycje, fakty i mity związane z tym dniem!

Next Article
wesele w ogrodzie

Wesele w ogrodzie - jakie oświetlenie wybrać?

Related Posts