Jakie alkohole kupić na wesele poza wódką? Podpowiadamy.

Alicja Kamińska
Jakie alkohole kupić na wesele poza wódką

Wódka na wesele powinna być schłodzona i dobrze smakować. Warto pamiętać, że wódka jest bardzo mocnym alkoholem i należy pić ją z umiarem. Na weselach można też spotkać inne rodzaje alkoholu, które są fundowane przez gości. Najczęściej są to wino białe lub czerwone oraz piwo. Warto pamiętać o tym, żeby kupić dobrej jakości alkohol, który będzie smakował wszystkim gościom.

Jakie alkohole postawić na stole weselnym?

Uprzednio na weselach bardzo często mogliśmy spotkać alkohole własnej produkcji, bo kto nie skusi się na bimberek lub swojskie domowe wino. Jednak obecnie bardzo dużo domów weselnych i sal przyjęciowych wprowadza zakaz przynoszenia własnych alkoholi z tak zwanego “nie wiadomego źródła”, aby uniknąć problemów w przypadku zatrucia lub innych poważniejszych skutków ubocznych. Tak więc bardzo modne stało się ustawianie na sali weselnej stolika, gdzie znajdziemy szeroki wybór alkoholi takich jak wina (słodkie i wytrawne), piwa różnych marek, gin, brandy, rum, tequila, likier, whisky wraz z asortymentem do ich serwowania. Stolik ten bardzo często jest samoobsługowy, więc każdy gość bez zbędnego stresu może się samodzielnie obsłużyć, a do wybranego trunku wybrać coś z pobliskiego bufetu lub stolika ze słodkościami, czy stołu wiejskiego. Wybór alkoholi powinniśmy dostosować do gustu i preferencji gości, ale najlepiej zadbać o różnorodność, tak aby każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie. Nie musimy się obawiać, że alkohol z wesela zmarnuje się, bowiem nawet jeśli nie zostanie wypity to możemy go przechowywać jeszcze przez wiele miesięcy, aż do następnej okazji. Jeśli jednak wolisz nie wybiegać tak daleko w przyszłość to wiele hurtowni z alkoholem oferuje możliwość zwrotu części zakupionego alkoholu. Warto zapytać o taką możliwość w trakcie zamawiania napojów wyskokowych.

Sprawdź!
Selfie-booth: jak stworzyć niezapomnianą strefę selfie na przyjęciu weselnym

Jednak większość z Nas przychodząc na wesele lubi być obsłużonym, stąd też tak licznie pojawiający się barmani na imprezach weselnych. Efektywna obsługa barmańska, kolorowe drinki wraz z fantastycznymi ozdobami wyglądają przepięknie. W dodatku możemy poprosić barmana o przygotowanie drinka według własnego upodobania na przykład z mniejszą ilością alkoholu, lub mniej czy też bardziej słodkiego. Bardzo często usługi barmańskie połączone są z pokazami barmańskimi, co jest bardzo cenione przez gości. A co najważniejsze porównując cenę zakupu wódki na wesele, a wyboru usług barmańskich ku zdziwieniu wielu osób okazuje się, że to właśnie te drugie wychodzą taniej (co dla niektórych osób przy organizacji wesela ma znaczenie).

Nie zapominajmy o abstynentach

Wiadomym jest, że część gości pełni rolę kierowcy lub po prostu nie spożywa alkoholu. Warto więc zadbać również o nich i pomyśleć o zakupie trunków bezalkoholowych na przykład takich jak piwa bezalkoholowe (mogą to być również piwa smakowe), wina bezalkoholowe czy szampany bezalkoholowe. Myślę, że na pewno goście docenią, że pomyślano również o nich i zapewniono napoje bezalkoholowe.

Zobacz także:
Sprawdź!
Ranking najlepszych prezerwatyw — TOP 5 najpopularniejszych produktów w 2023
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Jaki prezent dla Pana Młodego od kolegów?

Next Article
Portret młodej kobiety i mężczyzny na wesele

Jak dobrać modne oprawki na wesele?

Related Posts