Nietypowy prezent ślubny – zakup kryptowaluty

Alicja Kamińska
prezent ślubny zakup kryptowaluty

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu narzeczonych. Jednak nie tylko oni przeżywają ten dzień. Również goście weselni mają wiele dylematów, związanych z przygotowaniami. Najczęściej dotyczy to prezentu oraz słynnej już koperty. Niektóre pary z góry określają, co chcą otrzymać, jednak wiele osób idzie dalej i na własną rękę przygotowuje podarunek dla nowożeńców. 

Prezenty ślubne – te rzeczy wybierane są najczęściej

Jak wygląda lista najmilej widzianych prezentów ślubnych? Pozycje, jakie się na niej znajdują, zmieniają się wraz z biegiem czasu. Starsze pokolenie pamięta, że dwadzieścia lub trzydzieści lat temu królowały tam sprzęty gospodarstwa domowego i inne elementy wyposażenia domu. Obecnie młoda para najchętniej przyjmuje vouchery do SPA czy na wycieczkę albo bony podarunkowe. Goście stawiają także na oryginalne obrazy lub spersonalizowane grafiki – tu jednak warto pamiętać o upodobaniach nowożeńców. Nie każdy musi być zainteresowany sztuką, więc kupując prezent, trzeba kierować się gustem pary, nie swoim.

O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na prezent bardziej praktyczny. Bynajmniej nie jest to pralka czy kuchenka mikrofalowa, a coś, co wpisuje się w trend lokowania kapitału. Goście przywiązani do tradycji stawiają na złoto, a ci bardziej nowocześni na kryptowaluty. Można je kupić bezpiecznie w internecie, przez sprawdzoną stronę, taką jak Cryps.

Sprawdź!
Savoir vivre przy stole – dowiedz się, jak spożywać posiłki zgodnie z zasadami dobrych manier

Ile włożyć do koperty? Odwieczny dylemat weselnych gości

Wysokość „koperty” to temat kontrowersyjny. Niektóre młode pary liczą wręcz na to, że podarowane im pieniądze zwrócą koszty wesela lub przynajmniej je zrównoważą. Część gości rzeczywiście zwraca na to uwagę, starając się, by kwota, jaką dadzą, była tej wysokości, co koszt talerzyka. Mówimy tu jednak o osobach spoza najbliższej rodziny – dalszych krewnych, przyjaciołach i znajomych. Rodzice, chrzestni i rodzeństwo zwykle wręcza wyższe kwoty.

Pojawiło się sporo wypowiedzi ekspertów z zakresu savoir-vivre, którzy tłumaczą te weselne zawiłości. Wysokość „koperty” zależy między innymi od statusu gościa, dodatkowych udogodnień, które zapewniają młodzi (np. nocleg), czy organizują poprawiny oraz tego, gdzie odbywa się wesele. W dobie tak dużej inflacji do koperty można włożyć bardziej pewną walutę niż złotówka – lub właśnie kryptowalutę.

Kryptowaluty – nietypowy prezent, na który warto postawić

Kryptowaluty uważane są za nietypowy prezent, który jednak zdobywa coraz większą popularność. Można je wręczyć dyskretnie w kopercie, a przy tym stanowią lokatę kapitału, dającą szansę na zwielokrotnienie swojej wartości. Wirtualne waluty nadają się na prezent ślubny zarówno dla osób, które wiedzą, jak nimi obracać, jak też dla laików.

Kryptowalutę łatwo jest kupić, trzeba jedynie zdecydować jaką. Jeśli nowożeńcy są zaznajomieni z tym światem, na pewno interesują się jakąś konkretną i właśnie na nią najlepiej postawić. Natomiast w przeciwnym wypadku najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup popularnego bitcoina, ethereum lub innej sprawdzonej opcji.

Sprawdź!
Wyjątkowy zapach na wyjątkową okazję. Perfumy dla panny młodej

Kupujesz kryptowaluty na prezent ślubny? O tym pamiętaj!

Jeśli kupujesz kryptowalutę na giełdzie, aby podarować ją w prezencie ślubnym, dobrym rozwiązaniem jest założenie portfela papierowego. To nic innego jak klucz dostępu do środków, które chcesz przekazać młodej parze. Wtedy trzeba go wydrukować – i gotowe! Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że nie otrzymasz w ten sposób estetycznego prezentu ślubnego. Warto popracować więc nad jego prezentacją, bo w tym wypadku liczy się zarówno wartość, jak i wygląd.

Kiedy w ramach prezentu ślubnego kupujesz kryptowaluty, pamiętaj też, że po przekroczeniu określonej sumy, młodzi muszą odprowadzić podatek od darowizny. W przypadku wirtualnej waluty wynosi on 19%, ale naliczany jest tylko wtedy, kiedy wartość prezentu przekroczy:

  • 9637 zł – kiedy podarunek jest od najbliższych krewnych (rodziców, rodzeństwa, dziadków, teściów itp.);
  • 7276 zł – gdy kryptowaluty wręczyli dalsi krewni (siostrzeńcy, bratankowie, ciotki, wujowie i inni spokrewnieni lub spowinowaceni);
  • 4902 zł – w przypadku kryptowalut podarowanych przez pozostałe osoby.

Kryptowaluty jako nietypowy prezent ślubny. Podsumowanie

Kryptowaluty mogą przynieść parze wiele korzyści, szybko zwiększając swą wartość. Warto jednak pamiętać, że nie dają one gwarancji zysku, jednak jeżeli zostały podarowane, młodzi nie ponoszą ryzyka związanego z utratą własnego kapitału – na tym prezencie mogą natomiast wiele zyskać.

Zobacz także:
Sprawdź!
Jak zaplanować idealne oświadczyny?
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Co zrobić, gdy podejrzewasz zdradę w swoim związku

Co zrobić, gdy podejrzewasz zdradę w swoim związku?

Next Article

Elegancja, szyk i klasa. Zegarek na wesele - jaki wybrać?

Related Posts