O czym należy pamiętać przy podpisywaniu kopert na zaproszenia ślubne? Podpowiadamy

Alicja Kamińska

Jaki powinien być tekst zaproszeń ślubnych?

Tekst zaproszeń ślubnych musi zawierać wszystkie podstawowe informacje dotyczące tego, kto i kogo zaprasza, gdzie, na jaką okazję, datę i godzinę wydarzenia czy kontakt do pary młodej. Wiele osób decyduje się na umieszczenie na zaproszeniach wierszyków. Ostatnio popularny staje się też rebus ślubny, za pomocą którego można poruszać drażliwe tematy w nienachalny sposób.

Przykładem zastosowania takiego rozwiązania jest wydrukowanie na kartce z zaproszeniem piktogramu z przekreślonymi kwiatami, strzałką, a obok winem. Jest to dosyć jasny komunikat dla gości dotyczący preferencji pary młodej, bez użycia słów. Warto jednak pamiętać o tym, że niektórzy uznają poruszanie tematów prezentów czy gotówki na zaproszeniach za niegrzeczny. Podobnie jest z wyłączaniem z zaproszeń małych dzieci.

Zaproszenie ślubne Winter Sparkle dostępne w sklepie ArtMa.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne? Zaproszenia ślubne – sklep online

Obecnie wybór zaproszeń ślubnych jest imponujący. Do wyboru pozostają zaproszenia w stylu klasycznym, boho, nowoczesnym, rustykalnym, vintage czy glamour. Zdecydowanie największą popularnością wśród par młodych cieszą się kartki z delikatnymi motywami florystycznymi, złoceniami i nieprzesadzoną ilością ozdób. Kluczowa jest oczywiście dostępność dedykowanych kopert na zaproszenia, które będą odpowiadać ich wymiarom, a także korespondować z nimi pod względem estetycznym. Białe, zwykłe koperty to obecnie coś, co powoli odchodzi w zapomnienie. Obecnie wybiera się o wiele ładniejsze koperty, które cieszą oko.

Zaproszenia ślubne Złota Paproć

Jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub?

Sprawdź!
Czy na zwolnieniu lekarskim można iść na wesele?

Koperta z zaproszeniem na ślub powinna być opisana tą samą czcionką, która znajduje się na zaproszeniu. Minimum, które powinna zawierać to imię i nazwisko osoby zapraszanej. Ułatwi to identyfikację zaproszeń i uniemożliwi wręczenie komuś niewłaściwej kartki. Koperty możemy podpisywać ręcznie, podobnie zresztą jak zaproszenia, pod warunkiem że mamy ładne pismo i dobry długopis lub pióro. W innym przypadku będzie się to prezentowało nieestetycznie. Wtedy doskonałym pomysłem są personalizowane nadruki na kopertach. Pamiętajmy, że koperty dla małżeństw powinny być opisane nie tylko nazwiskiem pary, ale również imionami. W większości przypadków przed personaliami musi znaleźć się zwrot grzecznościowy. Kobiety zawsze wpisujemy jako pierwsze, nawet jeśli chodzi o osobę towarzyszącą zapraszanego przez nas gościa.

Co powinno znaleźć się na kopercie z zaproszeniem na ślub?

Na kopertach, które wręczamy osobiście, powinno znaleźć się wyłącznie imię i nazwisko osoby zapraszanej, ewentualnie ozdoby czy krótki wierszyk. Przeważnie odradza się wysyłanie zaproszeń pocztą – powinniśmy robić to tylko w sytuacji, w której nie mamy innego wyjścia. Wówczas na kopercie musi znaleźć się oczywiście również adres czy kod pocztowy. Nie zapraszamy za pomocą jednej koperty i zaproszenia całej rodziny – każdy powinien otrzymać własne zaproszenie. Wyjątkiem są dopiski „wraz z dziećmi”, jednak jeśli dzieci są pełnoletnie, muszą otrzymać osobną kopertę.

Zaproszenie ślubne Eko Eukaliptus

Zobacz także:
Sprawdź!
Ubezpieczenie NFZ – na co możemy liczyć podczas zagranicznych wakacji?
Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Z jakiej próby powinny być wykonane złote obrączki ślubne?

Next Article
buty ślubne kilka porad jaki model wybrać aby móc przetańczyć całą noc

Buty ślubne – kilka porad, jaki model wybrać, aby móc przetańczyć całą noc

Related Posts