Męskie buty ślubne i na wesele – jakie wybrać?

Alicja Kamińska
buty ślubne

Buty ślubne powinny być dopasowane do całego stroju. Tylko wtedy cała stylizacja nabierze odpowiedniej klasy. Zobacz, jakie aspekty brać pod uwagę przy zakupie.

Buty ślubne – dobór odpowiedniego koloru

Najważniejsze znaczenie ma dobór właściwego koloru obuwia, który powinien być uzależniony od barwy garnituru. Dla pana młodego, jak i gościa obowiązują w tym względzie podobne zasady.

Czarny garnitur

Jeśli zdecydujesz się na czarny garnitur, do wyboru masz tak naprawdę tylko jedną opcję, a mianowicie czarne buty ślubne. Tylko w takim zestawieniu będziesz prezentować się elegancko i z klasą.

Granatowy lub szary garnitur

Jeśli zdecydujesz się na szary lub granatowy garnitur, dobrym wyborem są buty w kolorze brązowym. Zawsze stawiaj jednak na ciemne odcienie – jasne nie są wystarczająco eleganckie na tak uroczystą okazję.

Brązowy garnitur

W tym przypadku ponownie nie ma wyboru – powinieneś założyć również brązowe buty. Pamiętaj jednak, by miały nieco inny odcień niż sam garnitur. 

Jasny garnitur 

Jeśli zdecydujesz się na jasny garnitur, możesz wybierać spośród wielu modeli ślubnego obuwia. Możesz zdecydować się na kolor szary, ale dobrze będą się również prezentować buty brązowe lub burgundowe. 

Sprawdź!
Czy trzeba brać urlop na ślub i wesele? Jak załatwić wolne w pracy?

Materiał butów ślubnych

Najbardziej klasyczną wersją butów ślubnych męskich są buty wykonane z jednego rodzaju skóry. Jest to niezwykle klasyczne i proste rozwiązanie, dzięki któremu możesz mieć pewność, że nie popełnisz żadnego modowego błędu, jeśli tylko dobierzesz odpowiedni kolor. 

Wielu panów decyduje się jednak na nieco odważniejsze stylizacje. Dobrym rozwiązaniem są wówczas buty ślubne męskie lakierowane. Rozwiązanie to jest jednak nieco bardziej ryzykowne, więc jeśli na co dzień nie jesteś miłośnikiem mody, bezpieczniejszą opcją będą buty matowe. 

Czy istnieją inne opcje, jeśli chodzi o dobór butów ślubnych?

Jeśli ślub ma charakter nieco mniej formalny i odbywa się np. w plenerze, można wybrać mniej eleganckie obuwie. Dobrze sprawdzają się wówczas mokasyny. Przełamują one nieco klasyczny strój i dodają mu charakteru. W tym przypadku, podobnie jak w klasycznych butach garniturowych, należy dopasować odcień do koloru całego stroju. Dzięki temu stylizacja ślubna będzie perfekcyjna. 

Buty sportowe nie są dobrym wyborem w przypadku żadnych stylizacji ślubnych, niezależnie czy mowa o ślubie klasycznym, czy nieco mniej formalnym. Jest to wyjątkowa okazja i niezmiennie należy prezentować się z klasą. 

 Pamiętaj przede wszystkim o wygodzie!

Niezwykle ciężko jest przetrwać wesele w niewygodnych butach. Przed wielkim dniem przetestuj więc swoje obuwie i sprawdź, czy będziesz w stanie swobodnie w nich tańczyć. Jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort bądź ucisk już podczas mierzenia, koniecznie zdecyduj się na inny model.

Sprawdź!
Kosmetologia pielęgnacyjna

Jak dobrać skarpetki do garnituru?

Niezwykle ważną kwestią jest również dobranie skarpetek do garnituru. Powinny być one dopasowane do koloru spodni bądź butów. Jeśli oba te elementy mają taką samą barwę, zadanie jest łatwiejsze. Jeśli natomiast postawisz na granatowy garnitur i brązowe obuwie, wybierz brązowe skarpetki, które będą naturalnym przedłużeniem buta. Jeśli natomiast wybierzesz garnitur w jasnym kolorze, skarpetki również powinny posiadać taki odcień – w przeciwnym razie będą zbytnio rzucać się w oczy. 

Jeżeli chodzi o długość, w przypadku klasycznych butów ślubnych skarpetki powinny sięgać do połowy łydki. W połączeniu z mokasynami powinny być natomiast całkiem niewidoczne. Ślub to niezwykle ważna uroczystość i każdy chce prezentować się na niej elegancko, jednak należy pamiętać o wygodzie. Postaw więc na buty ślubne, które będą pasować do całej stylizacji, ale równocześnie pozwolą ci przetańczyć całą noc bez żadnego dyskomfortu!

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2021
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak ubrać dziecko na wesele

Jak ubrać dziecko na wesele? Poznaj najnowsze trendy

Next Article
weekend panieński w spa

Wieczór panieński w SPA – coraz bardziej popularny!

Related Posts