Jak ubrać dziecko na wesele? Poznaj najnowsze trendy

Alicja Kamińska
jak ubrać dziecko na wesele

Wielu rodziców ma dylemat, jak jego dziecko powinno wyglądać na weselu. Poznaj cenne wskazówki, które sprawią, że dziecko będzie prezentować się elegancko, a przy tym będzie czuć się komfortowo! 

Jak ubrać dziecko na wesele – wygoda czy elegancja? 

W przypadku dzieci obowiązują nieco inne zasady, jeśli chodzi o strój na weselu. Wiadomo, że maluchy są niezwykle aktywne, dlatego szczególnie warto zadbać o ich dobre samopoczucie. Jak ubrać dziecko na wesele? Przede wszystkim wygodnie! Strój nie może w żadnym stopniu krępować jego ruchów. Oczywiście należy pamiętać, że wesele jest uroczystością elegancką i oficjalną, dlatego strój musi być również stosowny do okazji. 

Znajdź złoty środek, czyli jak nie popadać ze skrajności w skrajność 

Jak ubrać dziecko na wesele? Zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców warto postawić na elegancki strój, jednak z pewnością powinien być on dopasowany do wieku dziecka. Sukienki, które eksponują zbyt dużo ciała bądź posiadają dużą ilość ozdób, często są nieodpowiednie dla kilkuletnich dziewczynek.

Propozycje ubrań na wesele dla dziewczynek i chłopców 

Jak ubrać dziecko na wesele? W przypadku dziewczynek doskonale sprawdzą się zwiewne, delikatne sukienki w pastelowych kolorach. Dobrym rozwiązaniem jest również tiul i inne lekkie materiały. Jeśli chodzi o chłopców, biała koszula i wygodne spodnie są najlepszą opcją. Można również postawić na eleganckie kamizelki bądź szelki, które dodadzą szyku i przełamią formalny strój. Pamiętaj również, by nie starać się na siłę upodobnić dziecka do dorosłych. Niezwykle oficjalne stroje nie są w tym przypadku obowiązkowe i warto po prostu postawić na elegancki ubiór, ale dopasowany jednocześnie do wieku malucha. 

Sprawdź!
Jak wzmocnić barierę hydrolipidową skóry?

Jakie buty dobrać do dziecięcego stroju na wesele? 

Jeśli chodzi o buty, tutaj również, podobnie jak w przypadku stroju, warto zadbać przede wszystkim o wygodę. Dziecko podczas tego rodzaju uroczystości dużo biega i tańczy, więc komfortowe obuwie to podstawa. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie eleganckich elementów stroju ze sportowymi butami, które przełamie nieco formalny strój i doda mu dziecięcej lekkości. Świetną opcją są na przykład trampki do garnituru dla chłopca

Jeśli chcesz jednak w pełni postawić na elegancką stylizację, wybierz buty do garnituru dla chłopca. Dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o buty do sukienki dla dziewczynki, są balerinki, bądź, jak w przypadku chłopca, trampki. 

Pozwól dziecku dokonać wyboru 

Pozwól maluchowi przynajmniej w pewnym stopniu uczestniczyć w wyborze stroju. Zaproponuj mu kilka wersji stosownych do okazji i pozwól podjąć decyzję. Dziecko będzie czuć się wówczas zaangażowane i pewne siebie, co sprawi, że weselna zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza. 

Pamiętaj również o doborze odpowiednich dodatków do stroju. Idealnie w przypadku chłopców sprawdzi się krawat bądź mucha, a u dziewczynek ozdobne spinki czy opaski. 

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając strój na wesele? 

Kolejną ważną kwestią jest dopasowanie ubioru w zależności od pory roku. Latem dziewczynki mogą założyć sukienki na ramiączkach, a chłopcy krótkie spodenki. Jak już wspomnieliśmy, dzieci obowiązują nieco inne zasady niż w przypadku dorosłych, więc letni strój weselny może być nieco mniej formalny. 

Sprawdź!
Frezarka do paznokci – czy warto w nią zainwestować?

Należy również pamiętać o zabraniu dziecku stroju na zmianę. Warto zadbać o jego wygodę i dobre samopoczucie, nawet w przypadku intensywnej zabawy czy zabrudzeń przy jedzeniu. Jak ubrać dziecko na wesele? Wybierając strój, pamiętaj o kilku kwestiach. Przede wszystkim musi to być zestaw wygodny i niekrępujący ruchów dziecka. Nie zapomnij również, by był dostosowany do okazji, więc wszelkiego rodzaju sukienki w przypadku dziewczynek i koszule dla chłopców są doskonałym rozwiązaniem!

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2021
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Article
buty ślubne

Męskie buty ślubne i na wesele – jakie wybrać?

Related Posts