W te dni najlepiej wziąć ślub. Wszystko o organizacji wesela w piątek

Rafał Laskowski
wesele w piątek

Wybór dnia, w którym odbędzie się ślub, zależy od kilku czynników. Utarło się, że najlepsza jest sobota. W weekend wielu gości nie pracuje, więc nie będą mieli problemu z pojawieniem się na weselu. Mogą przetańczyć całą noc, bo przed nimi niedziela – jest kiedy odpocząć. A co jeśli młodzi chcą zorganizować ceremonię w piątek? Czy to dobry pomysł? Czy pojawią się goście? Przeczytaj i skorzystaj z naszych porad.

Dlaczego narzeczeni decydują się na wesele w piątek?

Powody mogą być różne. Jeśli nie chcą długo czekać na termin ślubu, mogą zdecydować się na mniej oblegany dzień tygodnia. W niektórych miejscach piątkowe przyjęcia są tańsze. Cena to dobry motywator. Dostępność fotografa czy DJa również może być większa niż w sobotę. Jest też kilka minusów takiego rozwiązania.

  1. Piątek jest dniem pracującym. Twoi goście będą musieli wziąć tego dnia urlop, by pojawić się na ślubie. Z drugiej strony, to przecież tylko jeden dzień. Jeśli komuś będzie zależało, przybędzie na uroczystość.
  2. Część gości może pomylić dni. Tak, to też się zdarza! Są osoby, które po otrzymaniu zaproszenia nie zorientują się, że ceremonia ma się odbyć w piątek. Decydując się na taki krok, od razu zwracaj uwagę gości na właściwy dzień tygodnia.
  3. Mocno wierzący goście mogą w piątek pościć. Nie skorzystają w pełni z wesela, ponieważ nie wezmą udziału w zabawie na parkiecie oraz nie skosztują wszystkiego. 
Sprawdź!
Czy warto zdecydować się na nagranie teledysku ślubnego? Ile kosztuje taka usługa? Sprawdź w naszym poradniku!

Na co zwrócić uwagę organizując wesele w piątek?

Sprawdź, czy wszyscy są świadomi tego, w jaki dzień tygodnia odbędzie się uroczystość. Dotyczy to zarówno gości, jak i osób, które zadbają o oprawę ślubu. Czasem ktoś może z założenia przyjąć, że skoro mowa o ślubie, to na pewno odbędzie się w sobotę. A pewnie nie chcesz, żeby ktoś się nie pojawił, szczególnie gdy ma odpowiadać na przykład za muzykę na twoim weselu.

Za weselem w piątek przemawiają realne oszczędności oraz dostępność podwykonawców nawet od ręki. Jeśli nie martwi cię, że frekwencja gości może być mniejsza niż w sobotę czy niedzielę, nic nie stoi na przeszkodzie, by świętować właśnie w piątek.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
suknia ślubna dla 55 latki

Moda ślubna dla dojrzałych kobiet – zobacz, jak wybrać idealną suknię dla 55-latki

Next Article
piosenki biesiadne

Polskie piosenki biesiadne – bez nich nie ma wesela. Nasze propozycje najlepszych utworów, każdy zna ich teksty!

Related Posts