Wesele w domu – jak zorganizować kameralne przyjęcie dla najbliższych?

Alicja Kamińska
wesele w domu

Wesele w domu to świetny pomysł dla osób, które nie mają ogromnego budżetu, a bardzo zależy im na zawarciu małżeństwa. To także dobra opcja dla tych, którzy po prostu nie mają ochoty na wielkie przyjęcia na 200 osób i pragną zaprosić jedynie najbliższą rodzinę i czuć się swobodnie w tym ważnym dniu. Nie musisz mieć wielkiego domu z ogrodem, aby zorganizować takie przyjęcie. Kameralny obiad dla rodziny po ceremonii można przygotować nawet w mieszkaniu. Wszystko zależy od waszych oczekiwań i potrzeb. Przede wszystkim warto kierować się własnymi upodobaniami, a nie tym, czego może oczekiwać rodzina i inni goście. To najważniejszy dzień w życiu Młodej Pary i powinien być dokładnie taki, jak sobie wymarzyli. Co więcej, zorganizowanie wesela w domu sprawi, że będziecie czuli się komfortowo i stworzycie jeszcze wiele cudownych wspomnień związanych z domem, czyli miejscem odpoczynku i rodzinnych spotkań. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak zorganizować wesele w domu lub wesele w ogrodzie, jak przygotować menu, poznasz także, jakie są plusy i minusy takiego przyjęcia. 

Organizacja wesela w domu

Jeśli nie planujecie urządzać hucznego wesela na kilkaset osób, warto rozważyć opcję organizacji wesela w domu. Decyduje się na to coraz więcej par, które zapraszają od 20 do 50 osób. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaką powierzchnią dysponujecie i ile dokładnie gości chcecie zaprosić. Nie da się ukryć, że organizacja wesela w domu będzie tańsza niż wynajęcie specjalnej sali. 

Sprawdź!
Lista gości weselnych – czy ogranicza się tylko do najbliższych? Poradnik dla przyszłych par młodych

Pierwszym krokiem powinno być dokładne zaplanowanie budżetu i rozważenie wszystkich argumentów za i przeciw. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli zdecydujesz się na kameralne przyjęcie w domu, to nie będziesz w stanie wszystkiego zorganizować i dopilnować samodzielnie. Niezbędne jest wynajęcie cateringu i kelnerów, dekoracji, fotografa, a może nawet DJ lub zespołu. Jeśli chodzi o dekoracje, stoły, zastawę i inne elementy wyposażenia, możesz je wypożyczyć. Na rynku znajdziesz wiele firm, które się tym zajmują. Nie trzeba od razu wszystkiego kupować, jeśli przyda ci się to jedynie na tę okazję. Warto wszystko dokładnie przemyśleć.  

W przypadku przyjęcia na kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, zaproszenia, winietki i prezenty dla gości możecie przygotować samodzielnie. To może być świetna zabawa i coś, co będzie się wyróżniać i zdobędzie uznanie gości. Takie elementy wykonane samodzielnie przez Młodą Parę mogą stać się wspaniałą pamiątką. 

wesele w domu - organizacja

Wesele w ogrodzie

Jeśli masz to szczęście i mieszkasz w domu z pięknym ogrodem, zdecydowanie warto go wykorzystać. W ogrodzie mogą stanąć długie stoły, lampki i inne piękne dekoracje, które wieczorem będą wyglądały zachwycająco. Jeśli powierzchnia jest spora, możesz nawet postawić specjalny namiot i parkiet do tańca. Jeśli dysponujesz większym budżetem oryginalnym pomysłem będzie wynajęcie vana z prosecco.

Menu na przyjęcie weselne

Przyjęcie weselne w domu to świetny pomysł. Jednak nie można zapomnieć o wynajęciu profesjonalnej firmy cateringowej, która zajmie się przygotowaniem weselnego menu. Nawet jeśli planujesz wesele na kilkanaście osób, nie dasz rady zorganizować potraw samodzielnie. Potrzebny jest również ktoś do obsługiwania gości i dbania o to, aby niczego na stole nie brakowało.

Sprawdź!
Księga gości weselnych – sprawdź, jak ciekawie można ją spersonalizować!

Jak przygotować menu weselne, jeśli zdecydujesz się na wesele w domu? Nie da się ukryć, że pyszne potrawy to nieodłączny element świętowania. Co zrobić, aby goście byli zachwyceni wyjątkowymi daniami? Warto wynająć odpowiednią firmę, która zajmie się dostarczeniem jedzenia, a także obsługą gości podczas wesela. Profesjonalni kelnerzy będą pilnować, aby na stołach niczego nie zabrakło, zadbają także o regularne podanie kolejnych dań. Profesjonalny catering to niezbędny element. To sprawi, że nie będziecie musieli się martwić o przygotowanie jedzenia i dbanie w tym zakresie o gości. 

Ilość i rodzaj dań powinny zależeć od tego, jak długo będzie trwało przyjęcie. W weselnym menu nie może zabraknąć przystawek, obiadu, deseru, tortu. Jeśli impreza ma trwać do białego rana, warto także pomyśleć o przygotowaniu ciepłej kolacji. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz skusić się na wiejski albo słodki stół. 

Zupełnie inaczej będzie wyglądało przyjęcie, jeśli po ślubie planujecie zaprosić do domu wyłącznie kilka najbliższych osób na uroczysty obiad. W takim przypadku wystarczy przystawka, zupa, danie główne oraz tort. Jeśli chodzi o wybór konkretnych potraw, decyzja należy do ciebie. 

wesele w domu - menu na przyjęcie weselne

Zalety przyjęcia weselnego w domu

Jakie są zalety wesela w domu? Głównym plusem takiej imprezy jest jej znacznie niższy koszt w porównaniu do tradycyjnego przyjęcia w specjalnej sali weselnej. Nie musisz się martwić o wynajęcie odpowiedniego miejsca. Ze względu na mniejszą liczbę gości, zmniejszy się także koszt jedzenia i alkoholu. Kolejnym plusem jest to, że istnieje prawdopodobieństwo, że wszyscy goście będą się znali, jeśli zapraszasz tylko bliskie osoby. Dodatkowo przy mniejszej licznie osób znajdziesz czas, aby spokojnie porozmawiać ze wszystkimi. W takiej atmosferze można poczuć się miło i swobodnie. Z kolei zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać na przykład na podróż poślubną. 

Sprawdź!
Alkohol na wesele, czyli kwestia, która wymaga szczególnego planu. To musisz wiedzieć, jeśli planujesz trunki na weselu

Wady kameralnego wesela

Do wad kameralnego wesela w domu można zaliczyć przede wszystkim ograniczenia związane z powierzchnią. Niestety wymusza to ograniczenie liczby gości, co w przypadku bardzo dużych rodzin może być problemem. 

Wesele w domu to świetny pomysł, który warto wziąć pod uwagę. Takie kameralne przyjęcie z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli chcesz przeżyć wspaniały dzień z najbliższymi osobami.

wesele w domu - wady kameralnego wesela

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2021
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
drewniana rocznica ślubu

Drewniana rocznica – świętowanie piątej rocznicy ślubu. Co symbolizuje i jak warto ją obchodzić?

Next Article
wesele w zamku

Wesele na zamku – znajdź wymarzony i klimatyczny dworek!

Related Posts