Sennik wesele – co oznacza sen o weselu? Zły czy dobry znak?

Alicja Kamińska
sennik wesele

Większości osób wesele kojarzy się raczej z pozytywnym przeżyciem. Jednak we śnie nie zawsze oznacza to wyłącznie dobre emocje i korzystne zwiastuny przyszłości. W zależności od tego, jak wygląda wyśnione wydarzenie, mogą kryć się za nim różne znaczenia. Czytaj dalej i poznaj dokładnie nasz sennik. Wesele we śnie może być interpretowane na różne sposoby – sprawdź, co symbolizuje dla ciebie.

Interpretacja znaczeń snów

Choć niektórzy podchodzą do tego tematu sceptycznie, sny potrafią dać spory wgląd w stan emocjonalny śniącej osoby. Traktowanie ich jako omeny nadchodzących wydarzeń bywa bardziej ryzykowne – tego typu wróżby nie zawsze się spełniają, a czasem są po prostu nieumiejętnie interpretowane. Jednak jedno jest pewne – marzenia senne są ściśle powiązane z podświadomością i uczuciami, których istnienia możesz nie dopuszczać do siebie w życiu codziennym. Dlatego warto zapoznać się ze znaczeniami sennych wizji, aby sprawdzić, co leży ci na sercu i na czym skupić swoją uwagę.

Senne wizje mogą być pozytywne lub negatywne, tak samo w przypadku, gdy śni ci się śmierć twoja lub kogoś bliskiego. Sprawdź: https://memoriam.pl/sennik-smierc/

Sennik wesele – własne wesele

Sen o własnym weselu może oznaczać duże, nadchodzące zmiany – ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić, czy będą one pozytywne, czy negatywne. Może to być też sygnał o wykazywanej przez ciebie chęci do uczestnictwa w większej ilości rozrywek. Jeżeli wesele śni się osobie samotnej, zwiastuje poznanie drugiej połówki. W przypadku osób będących już w trwałym związku, może to być zapowiedzią nowego członka rodziny.

Sprawdź!
Jakie atrakcje na wesele powinny uświetnić zabawę? Sprawdź, czym zaskoczyć gości!

Często bywa, że sen o weselu swoim zdarza się przyszłym małżonkom, którzy przygotowują się do tej uroczystości. Jest to całkowicie normalne, ponieważ organizacja przyjęcia zajmuje znaczną część twoich myśli. Jeżeli sen jest przyjemny, pełen zabawy i tańców – związany jest po prostu z ekscytacją rozpoczynania nowego rozdziału życia. Jednak jeśli obserwujesz wesele z boku i nie możesz w nim uczestniczyć, sennik weselny interpretuje to jako zazdrość o swojego partnera lub inną osobę.

Co oznacza sen o czyimś weselu?

Obecność na cudzym weselu może mieć dwa skrajne znaczenia – niektórzy interpretują to jako ostrzeżenie o nadchodzącej śmierci, lecz czasem jest to zwiastun pozytywnych zmian. W tym drugim przypadku, uczestnictwo w weselu jest oznaką tego, że wszystko przebiega tak, jak to sobie zaplanowałaś. To nadchodzący sukces, jako efekt twojej ciężkiej pracy. Warto potraktować to także jako ostrzeżenie, by nie osiadać na laurach, tylko dalej dawać z siebie jak najwięcej i dążyć do swoich celów.

Sennik weselny podaje też różne interpretacje tańczenia na przyjęciu. Może być to metaforą zwrócenia na siebie uwagi twojej sympatii. Jest to też jednak rodzaj ostrzeżenia – warto zastanowić się, czy pożądana przez ciebie osoba ma wobec ciebie dobre zamiary. Możesz bowiem zostać wykorzystana. Taniec na weselu wróży też, że nie wszystko, co planujesz pójdzie po twojej myśli.

Nieudane wesele – zły znak?

Jeżeli zobaczysz we śnie wesele, które nie przebiega według twojego planu, może to być złym omenem lub metaforą aktualnie odbywających się stresujących wydarzeń w twoim życiu. Często oznacza to, że coś w rzeczywistości nie dzieje się zgodnie z twoją myślą. Być może tracisz poczucie kontroli nad życiem lub czujesz się przytłoczona niektórymi ludźmi lub sytuacjami. Niektóre senniki weselne interpretują wizję nieudanego wesela jako konflikt lub kryzys pomiędzy partnerami. Przyczyna takiej wizji może być też bardziej błaha i wiązać się jedynie ze strachem przed nieuchronnie nadchodzącymi zmianami.

Sprawdź!
Poprawiny, czyli dwudniowe wesele dla nowożeńców. Jak świętować i organizować poprawiny wesela – poradnik

Inne niekorzystne omeny to m.in.:

 • awantura lub bójka na weselu – prawdopodobieństwo otrzymania złych wieści lub zwiastun nieszczęścia, które wyniknie z twojej nieuwagi lub lekkomyślności;
 • dwie panny młode – rywalizacja lub niesłuszne oskarżenie;
 • przyjmowanie gości weselnych – utrata pieniędzy. Jeżeli wydają się oni niezadowoleni, wskazuje to na problemy w relacjach;
 • zakładanie sukni ślubnej – nieudane małżeństwo;
 • wyjątkowo dobra zabawa weselna – smutek, żal i łzy w świecie rzeczywistym;
 • obficie zastawione weselne stoły – choroba lub inne zmartwienia;
 • brak orkiestry – smutek lub żałoba;
 • zbyt głośna orkiestra – zostaniesz oszukana lub celowo zmylona.

Pozostałe interpretacje snu o weselu

Do powszechnie pojawiających się wizji należą także:

 • orszak weselny – miłość od pierwszego wejrzenia lub przeżycie czegoś niezapomnianego;
 • szykowanie się na ślub i wesele – nadmierne staranie się, by komuś zaimponować lub zwrócić na siebie uwagę;
 • ujrzenie zmarłego na weselu – wbrew pozorom, nie jest to raczej zły omen. Taka wizja stanowi sygnał, by przestać rozpamiętywać śmierć bliskiego i zakończyć trwającą żałobę. Można też traktować to jako wiadomość z zaświatów o opiekowaniu się zmarłego nad śniącą osobą;
 • dużo pijanych gości na weselu – być może nie chcesz przyjąć do wiadomości pewnego stanu rzeczy i masz problem z zaakceptowaniem niektórych aspektów otaczającej cię rzeczywistości. Czas, by stawić temu czoło;
 • zła zabawa na weselu – uniknięcie nieszczęścia lub kompromitacji w rzeczywistości.
Sprawdź!
Tradycyjne góralskie wesele — prawdziwa, czy przereklamowana uroczystość?

Pamiętaj, że każdy sennik weselny może podawać nieco inne informacje na temat znaczenia ujrzanych przez ciebie wizji. To, czy w nie wierzysz, czy nie oraz jak je interpretujesz zależy wyłącznie od ciebie. Z pewnością nie warto ślepo wierzyć symbolom ślubnym i weselnym. Jednakże nie zaleca się też ich ignorować. Sny i podświadomość są ze sobą ściśle powiązane. Może więc okazać się, że analizując je, lepiej poznasz swoją naturę i prawdy, których nie chcesz do siebie dopuścić na jawie.

Zobacz także:
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
buty ślubne boho

Buty ślubne Boho – trendy obuwnicze do sukni ślubnej.

Next Article
Sesja buduarowa

Sesja buduarowa – wszystko, co powinnaś wiedzieć o sesji kobiecej

Related Posts