Wesele na zamku – znajdź wymarzony i klimatyczny dworek!

Alicja Kamińska
wesele w zamku

Jednym z twoich największych marzeń jest wesele w zamku? Piękny i bajkowy ślub w królewskim w stylu to świetny pomysł. Wyjątkowy klimat panujący w takich miejscach z pewnością sprawi, że ten dzień zostanie zapamiętany na długo zarówno przez Młodą Parę, jak i zaproszonych gości. Organizacja wesela w zamku to bardzo popularna praktyka. Wiele osób decyduje się na eleganckie wnętrza w stylu glamour. Do takiego miejsca z pewnością będzie pasować piękna suknia jak dla księżniczki. Jak zorganizować wesele w zamku? O czym należy pamiętać? Jak przygotować idealne przyjęcie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu. Najwyższy czas spełnić marzenia z dzieciństwa i zorganizować wesele w zamku.

Wesele w zamku – jak przygotować idealne przyjęcie?

Oświadczyny zrobiły na tobie ogromne wrażenie? Świetnie! Ten dzień zapamiętasz do końca życia, podobnie jak dzień zawarcia małżeństwa. Właśnie dlatego należy zadbać o każdy szczegół i sprawić, że wesele będzie idealne pod każdym względem. Oczywiście jest wiele czynników, na które możesz nie mieć wpływu. Wtedy pozostaje jedynie spokój i dobry humor. 

Organizacja wesela to dla wielu par spore wyzwanie. Trzeba pamiętać o różnych szczegółach i kontrolować kilka rzeczy jednocześnie. Często Młode Pary decydują się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się kompleksową organizacją wesel. To świetne rozwiązanie, jednak trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Zatrudniając taką osobę, częściowo przerzucasz na nią odpowiedzialność za organizację wesela, które przecież ma być idealne! W ten sposób możesz zredukować swój stres i mieć więcej czasu, aby zająć się pracą i innymi obowiązkami. Warto przemyśleć tę kwestię. 

Sprawdź!
Czym jest amerykańskie wesele i jak je zorganizować? Poznaj przydatne wskazówki na ten temat, które mogą ci się przydać!

Przygotowania do idealnego ślubu powinny rozpocząć się od stworzenia listy gości, świadków, wybrania daty, rodzaju ślubu, a także od znalezienia odpowiedniej sali weselnej. Jeśli zdecydujecie się na wesele w zamku, możecie mieć spory problem z wybraniem konkretnego miejsca. W Polsce jest wiele pięknych obiektów, w których można zorganizować bajkowe wesele. 

Zalety wesela w zamku

Po zaręczynach Państwo Młodzi stają przed sporym wyzwaniem, jakim jest zorganizowanie pięknego ślubu i przyjęcia. Organizacja wesela w zamku to świetny pomysł, jeśli zależy Ci na eleganckim stylu i wytwornym przyjęciu.

Jakie są zalety wesela w zamku? Przede wszystkim możesz mieć pewność, że nie zabraknie wam pięknych terenów i miejsc, aby wykonać niezwykłą sesję zdjęciową. Oryginalne zamkowe wnętrza, a także zielone ogrody to idealne obiekty do zdjęć. Do stylowego zamku możecie podjechać imponującą dorożką lub zjawiskowym starym samochodem. Jeśli to było twoim marzeniem, wesele w zamku będzie świetną okazją, aby je spełnić. Wiele z takich lokalizacji oferuje również profesjonalne i kompleksowe usługi. Nie musisz już dodatkowo organizować cateringu, zespołu, czy osób, które zajmą się dekoracją. Wymarzone wesele jest w zasięgu ręki!  

Wady wesela w zamku

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się zastanowić, jakie mogą być wady organizacji przyjęcia weselnego w zamku. Wybierając taki obiekt, musisz się liczyć z dość dużymi kosztami związanymi z wynajęciem obiektu, jedzeniem, dekoracjami, czy wynajęciem apartamentów. Kolejną wadą może być ograniczenie, jeśli chodzi o liczbę gości. Wesela w zamku to przyjęcia dla około 30 do 100 osób. Pomyśl także o konkretnym wystroju i klimacie przyjęcia. Wszystko powinno ze sobą współgrać, więc jeśli decydujesz się na eleganckie wesele w zamku, takie elementy jak sukienka, samochód, wystrój sali, zespół, sesja zdjęciowa – powinny być w podobnej, eleganckiej stylistyce. Nie można zapomnieć o pokojach hotelowych dla gości. Warto się dowiedzieć, czy dany obiekt ma opcję noclegu.

Sprawdź!
Wesele w stylu boho — awangarda z klasą

Wesele w zamku – o czym warto pamiętać?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zorganizować wesele w zamku, musisz pamiętać o kilku aspektach. Gdy wybierzesz już konkretny obiekt, powinieneś się dowiedzieć, jaki jest jego regulamin, na co można sobie pozwolić, a co jest absolutnie zakazane. Często są to obiekty zabytkowe, co sprawia, że mogą pojawić się pewne ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę gości, sprzęt, czy dekoracje. Wiele z tych interesujących bajkowych obiektów oferuje unikalne usługi, które mogą sprawić, że twoje wesele zostanie zapamiętane na długo. Ciekawą atrakcją mogą być pokazy walk rycerskich, gry historyczne lub tematyczne przedstawienia. 

Zamek to świetne miejsce na organizację wesela. Ślub z ukochaną osobą to najważniejsze wydarzenie w życiu. Warto znaleźć wymarzone miejsce na organizację wesela, które będzie miało niepowtarzalny klimat i spełni wszystkie oczekiwania. Malowniczy zamek sprawi, że zapamiętacie ślub i wesele na całe życie! Wesele w pałacu to świetny wybór.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2021
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wesele w domu

Wesele w domu – jak zorganizować kameralne przyjęcie dla najbliższych?

Next Article
wesele w pałacu

Wesele w pałacu – wybierz wyjątkowe miejsce i zorganizuj ślub, jak z bajki!

Related Posts