Warkocz ślubny — idealna fryzura dla panny młodej

Rafał Laskowski
warkocz ślubny

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że chce wyglądać w nim wyjątkowo. Panna młoda na wiele miesięcy przed zamążpójściem, szczegółowo planuje wygląd sukienki, dobór biżuterii, makijażu, a także fryzury. Ta ostatnia powinna być nie tylko efektowna, ale przede wszystkim przetrwać całą noc i być wygodna. Jak upiąć włosy na wesele? Warkocz ślubny to uniwersalne rozwiązanie dla pań w każdym wieku. Łatwo go zapleść, ozdobić, upiąć, zrobić z niego kok i schować pod welon, czy też wianek. Pomysłów jest bardzo wiele.

Warkocz jako jedna z najpiękniejszych fryzur ślubnych

Warkocz jest jedną z najbardziej klasycznych fryzur, pasujących praktycznie do każdej okazji. W zależności od upięcia, może być elegancki, sportowy, romantyczny lub w stylu boho. Taki rodzaj uczesania idealnie uzupełni weselny look.

Warkocz ślubny ma wiele zalet. Jest przede wszystkim bardzo prosty do zrobienia. Najprostsze warianty można zrobić samemu dosłownie w parę chwil. Ponadto jest to fryzura bardzo wygodna. Kojarzy się przede wszystkim z delikatnością, lekkością i niewinnością. To właśnie dlatego idealnie pasuje do białej lub kremowej sukni ślubnej. Warkocz pasuje jednak do wielu stylów, nie tylko romantycznego, ale także glamour. Wszystko zależy dowiem od rodzaju upięcia i dodatków, które wplecie się w pasma włosów.

Sprawdź!
Paznokcie ślubne koronka – jak stworzyć wyjątkowy i kobiecy efekt? Pomysły na ciekawe stylizacje dla panny młodej

Rodzaje warkoczów ślubnych

Wyróżnia się wiele rodzajów warkoczów. To, który z nich wybierze się na ślub jest kwestią indywidualną i uzależniony jest od kilku czynników, w tym długości włosów i fasonu sukni. Wiele zależy również od temperamentu panny młodej i tego, czy będzie wolała ozdobić warkocz żywymi kwiatami, czy diademem z drobnymi diamencikami.

Wyróżnia się wiele rodzajów warkoczów, z czego najpopularniejsze to:

  • kłos — prezentuje się bardzo efektownie. Można zapleść go osobno lub po obu stronach głowy. Najpierw wykonuje się klasyczny kucyk. Następnie za pomocą wybranej metody plecie się tzw. kłosa. Fryzura ta jest bardzo lekka i nadaje kobiecie romantycznego wyglądu,
  • warkocz francuski — czyli dobierany od góry. Jest znacznie trwalszy niż zwyczajny warkocz, jednak jego wykonanie wymaga precyzji i wprawy. Początkowo trudno jest wykonać go samodzielnie, jednak po kilku próbach staje się to znacznie prostsze,
  • warkocz angielski — czyli warkocz klasyczny. Jego wykonanie zajmuje dosłownie parę chwil. Tego rodzaju fryzurę na ślub może zrobić każdy,
  • luźny warkocz — włosy należy zapleść tak samo jak w wersji klasycznej, jednak następnie rozluźnia się splot, po to aby dodać mu lekkości,
  • korona — bardzo elegancka wersja warkocza. Występuje w wersji dobieranej lub jako warkocz angielski owinięty wokół głowy. Całość można wykończyć ozdobną spinką lub żywymi kwiatami. Jest idealna na ślub i doskonale prezentuje się z welonem.
Sprawdź!
Co zrobić z welonem po ślubie - sprawdzone porady na ten weselny dylemat! 

Jak widać, warkocz na wesele potrafi przybrać wiele form. Poniżej opisanych zostało kilka propozycji na długich i krótkich włosów.

Warkocz ślubny na długie włosy

Kobiety posiadające długie włosy nie muszą martwić się o to, jaki rodzaj warkocza można zapleść z rozpuszczonych pasm. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń. Warkocz dobierany, korona, kłos, a nawet rozpuszczone włosy z wiankiem z warkocza — to wszystko będzie prezentowało się niezwykle dziewczęco.

Luźne warkocze wyglądają dobrze ze zwiewnymi sukienkami w kształcie litery A, natomiast w przypadku sukien ślubnych typu syrenka, znacznie lepiej sprawdzi się warkocz dobierany. Kok z warkocza z kolei może okazać się dobrym pomysłem na uzupełnienie stylu glamour. Kobiety z długimi włosami mają duże pole do popisu.

Warkocz ślubny na krótkie włosy

Możliwości zaplatania warkoczy u kobiet z krótkimi włosami są znacznie bardziej ograniczone. Nie oznacza to jednak, że panie te powinny całkowicie rezygnować z tej ślubnej fryzury. Na czas ślubu można bez problemu doczepić sztuczne pasma i to na nich wykonać wymarzony warkocz. Na szczęście obecne tzw. doczepy prezentują się bardzo naturalnie, a ich kolor dobiera się indywidualnie w salonach fryzjerskich.

Warkocz ślubny to idealny pomysł na lekką i romantyczną fryzurę. Rodzajów splotów jest bardzo dużo, a ich wybór uzależniony jest m.in. od fasonu sukni oraz indywidualnych preferencji panny młodej. Warto pamiętać o tym, że warkocz jest ponadczasowy i zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. W szczególności wtedy, gdy zawiedzie fryzjer, a do ślubu pozostanie kilka godzin.

Sprawdź!
Bielizna na noc poślubną — jak wybrać?
Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
suknia ślubna empire

Suknia ślubna Empire, czyli hit sezonu 2022

Next Article
bukiet ślubny goździki

Bukiet ślubny z goździkami

Related Posts