Czerwona suknia ślubna – elegancja, czy ekstrawagancja?

Alicja Kamińska
czerwona suknia ślubna

Biały kolor sukni ślubnej jest dzisiaj oczywistością. Tymczasem mało kto wie, że tradycja ta sięga zaledwie XIX wieku. W 1840 roku ubrana na biało wyszła za mąż królowa Wiktoria, wywołując przy tym olbrzymi skandal. Obecnie coraz więcej kobiet odchodzi od utartego schematu i wybiera inne kolory. Szczególne kontrowersje budzi czerwona suknia ślubna. Dlaczego tak jest? O czym pamiętać, aby wyglądać w niej dobrze? Sprawdź!

Czerwona suknia ślubna – dla kogo?

Czerwona suknia ślubna to niewątpliwie rozwiązanie dla osoby, energetycznej i pełnej pasji. Czerwień symbolizuje namiętność, radość i sukces, ale także zmianę i pewne patrzenie w przyszłość. Na niestandardowy kolor sukni ślubnej o tak intensywnej symbolice decydują się kobiety pewne siebie i swoich decyzji. 

Czerwona suknia ślubna będzie także dobrym rozwiązaniem dla tych pań, których uroda nie zawsze komponuje się z czystą bielą. Jasne włosy, czy porcelanowy odcień skóry często wymagają pracy z różnymi odcieniami i bieli i beżu. Postawienie na czerwień stawia tu mocny akcent na indywidualność chęć podążania swoją drogą.

Czerwona suknia ślubna – o czym pamiętać, kiedy się na nią decydujesz?

Suknia ślubna w kolorze czerwieni to bardzo mocny element stylizacji. W zasadzie nie wymaga już żadnych mocnych ani krzykliwych dodatków. Jeżeli decydujesz się na sukienkę, która jest całkowicie czerwona, bez ocieplających ją białych akcentów, możesz całkowicie zrezygnować z biżuterii lub postawić na absolutną klasykę. 

Sprawdź!
Buty ślubne – kilka porad, jaki model wybrać, aby móc przetańczyć całą noc

Makijaż w takich wypadkach warto dopasować przede wszystkim do koloru włosów i typu karnacji.  Zrezygnuj jednak z bardzo krzykliwych i kontrastujących ze sobą kolorów. Dobrze sprawdzi się makijaż francuski lub perfekcyjnie wykonane smoky eyes.

Czy warto wybrać czerwoną suknię ślubną?

Jeżeli szukasz alternatywny dla tradycyjnej bieli, czy konserwatywnego écru, możesz zdecydować się na czerwoną suknię ślubną lub przynajmniej na dodatki w kolorze czerwonym. 

Pamiętaj jednak, że jest to stylizacja, która bardzo mocno przyciąga wzrok. Jeżeli jesteś osobą, którą cechuje nieśmiałość i nie jesteś pewna, czy będziesz czuła się dobrze w takiej stylizacji, możesz zamiast tego postawić na połączenie bieli i czerwieni. Będą wyglądały fantastycznie podczas ślubów w zimowym klimacie!

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Co kupić na prezent ślubny? Pomysł na prezent ślubny

Next Article
toczek ślubny

Toczek ślubny – ciekawa alternatywa dla welonu. Czym jest i jakie ozdoby do niego dobrać?

Related Posts