Co kupić na prezent ślubny? Pomysł na prezent ślubny

Alicja Kamińska

Zakup prezentu ślubnego w dzisiejszych czasach zazwyczaj ogranicza się do małego upominku, który dodajemy do większej części. Coraz częściej na zaproszeniu para młoda prosi o to, by nie przynosić ogromnych prezentów, które często okazują się być zbędnym wydatkiem, a w zamian tego wesprzeć młodych na nowej drodze życia kopertą z pieniędzmi. Dzięki temu goście mają duży wkład na przykład w mieszkanie, czy wymarzoną podróż pary młodej. Co zatem kupić na prezent ślubny? Przedstawiamy mały poradnik zakupowy!   

Co można kupić na prezent ślubny?

Jak już wspominaliśmy we wstępie, jeśli para młoda nie życzy sobie niczego konkretnego, lepiej nie próbować kupować “czegoś dużego” na ślepo. Niestety bardzo często prezenty w postaci ogromnego kompletu odświętnej porcelany, czy telewizora okazują się fiaskiem, dlatego zawsze najbezpieczniejszym wyjściem jest podarowanie koperty z wkładem finansowym, który ułatwi młodym start na nowej drodze życia. Do takiego podarunku dobrze jest także dodać mały upominek, który będzie miłym zwieńczeniem. Różnorodnych drobiazgów i tak zwanych “kurzołapów” znajdziemy w sklepach mnóstwo, właśnie dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy będzie to rzecz przydatna. Bardzo często kupujemy tak zwane „upominki na 5 minut”, które szybko zapomniane lądują w koszu lub na strychu. Wybierając upominek dla pary młodej skupmy się na tym, by była to rzecz praktyczna jak na przykład ręczniki, pościel albo zestaw kubków.

Sprawdź!
Czemu ślub zimą okazać się może ciekawym pomysłem? Sprawdź przydatne informacje na ten temat, które możesz wykorzystać!

Pomysłowy prezent ślubny dla pary młodej – kubki dla nowożeńców

W każdym gospodarstwie domowym są takie rzeczy, których wiecznie brakuje, chociaż teoretycznie mamy ich dużo. Nie, nie chodzi tutaj o małe łyżeczki, chociaż faktycznie także pasują do opisu – chodzi o kubki. Szczrgólnie jeśli lubimy mieć w domu gości, to bardzo często okazuje się, że kubki znikają w zastraszającym tempie, dlatego zakup pięknych, ręcznie zdobionych kubków dla pary młodej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wyżej wspominaliśmy o różnych praktycznych upominkach w postaci pościeli i ręczników, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że część gości wpadnie na ten sam pomysł i nowożeńcy zostaną zalani falą dożywotniego zapasu bielizny pościelowej. Z kubkami sprawa ma się nieco inaczej – prezent ślubny w postaci nawet wielu różnych kubków z pewnością prędzej czy później zostanie użyty.    

Personalizowany prezent dla pary młodej – kubek z własnym napisem

Gotowe upominki dla nowożeńców zalewają sklepy stacjonarne i internetowe. Wystarczy trochę samozaparcia i dobrej woli, by znaleźć ciekawy drobiazg, który będzie stanowił miłe dopełnienie większego prezentu na przykład w postaci gotówki. Oczywiście, zawsze najprzyjemniej jest zrobić dla naszych bliskich coś wyjątkowego, co będzie jedyne w swoim rodzaju. Od dawna wiadomo, że własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami mają zdecydowanie większą wartość, niż te kupione w sklepie, chociaż właściwie zawierają podobne życzenia. Ta sama zasada dotyczy personalizowanych kubków z własnym napisem. Znając parę młodą bardzo dobrze, możemy stworzyć małe arcydzieło z życzeniami, lub śmiesznym napisem stworzonym specjalnie dla nowożeńców. Zapewniamy, że taki prezent wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych.

Sprawdź!
Deszcz w dniu ślubu - jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
bukiet ślubny frezja

Bukiet ślubny frezja – jaką symbolikę posiada bukiet ślubny z frezji i jakie kwiaty dobrać do wiązanki?

Next Article
czerwona suknia ślubna

Czerwona suknia ślubna – elegancja, czy ekstrawagancja?

Related Posts