Bukiet ślubny z goździkami

Rafał Laskowski
bukiet ślubny goździki

Eustoma, frezja, a może róża? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że coraz częściej w bukiecie panny młodej znaleźć można goździk. Wiązanka jest najczęściej bogato zdobiona lub też jedynie przewiązana cieniutką wstążka. Styl ślubnego bukietu jest jednak kwestią bardzo indywidualną. Dlaczego goździk coraz częściej króluje w dekoracjach ślubnych? Jest przede wszystkim bardzo trwały, występuje w wielu kolorach i zalicza się do delikatnych kwiatów. Panny młode najczęściej wybierają kwiaty w kolorach beżu lub bladego różu. Takie barwy dobrze komponują się z białą suknią ślubną. W związku z tym goździk już dawno wyparł klasyczne róże, lilie, a nawet piwonie. Nie oznacza to jednak, że nie można łączyć kilku gatunków kwiatów. Jest to jak najbardziej wskazane i pożądane.

Co symbolizują goździki?

Goździki to kwiaty, które symbolizują zauroczenie i obietnicę. Jak widać, idealnie pasują zatem do uroczystości jaką są zaślubiny. W zależności od koloru mogą oznaczać miłość (kolor czerwony), niewinność (biel), romantyzm (róż), a także nowy początek (beż). Warto jednak pamiętać o tym, aby do ślubnej wiązanki nie dodawać żółtych goździków. Są one oznaką zazdrości.

Bukiet ślubny z goździkami to idealny pomysł na dekorację dla panny młodej. Są to kwiaty ponadczasowe i trwałe. Pięknie prezentują się również w towarzystwie innych roślin, w tym eustomy, róży, a także frezji.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Sprawdź!
Suknia ślubna syrena. Jak wygląda suknia ślubna syrenka i komu będzie pasować taki fason?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
warkocz ślubny

Warkocz ślubny — idealna fryzura dla panny młodej

Next Article
torebka ślubna

Torebka na ślub — jak wybrać najlepszą?

Related Posts