Korsarz ślubny – ciekawa alternatywa dla bukietu. Jakie są jego wady i zalety?

Alicja Kamińska
Korsarz ślubny

Tradycyjne bukiety ślubne złożone z pachnących świeżych kwiatów to tradycja, którą zazwyczaj bierze się za jedyną możliwą opcję. Tymczasem na ślubach coraz częściej można dostrzec panny młode, które mają na nadgarstkach urocze bukieciki. To właśnie korsarz ślubny. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć. 

Korsarz ślubny – co to takiego? 

Korsarz ślubny to rozwiązanie, które do tej pory było popularne przede wszystkim w krajach anglosaskich. To właśnie od angielskiego słowa corsage wzięło się polskie określenie. 

Ten tajemniczy przedmiot to mały bukiecik ze świeżych lub sztucznych kwiatów, które przymocowane są do bransolety albo opaski. Można z powodzeniem założyć go na rękę lub wpiąć we włosy. 

Korsarz może być alternatywą dla bukietu panny młodej. Bywa także stosowany jako dodatkowa ozdoba lub praktyczny bukiet dla druhen. Można kupić taki zrobiony na zamówienie lub przy odrobinie inwencji wykonać go samodzielnie zgodnie z własnym gustem i potrzebami. 

Korsarz ślubny – zalety i wady takiego rozwiązania

Korsarz ślubny to rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim mały bukiecik zakładany na rękę jest niezwykle praktyczny. Dzięki niemu można swobodnie korzystać z rąk bez martwienia się gdzie położyć wiązankę. Będzie więc doskonały dla osób, które podczas ślubu mają mnóstwo do roboty – na przykład panny młodej lub jej świadkowej. 

Sprawdź!
Makijaż do czerwonej sukienki krok po kroku

Nie da się także ukryć, że korsarz jest rozwiązaniem o wiele tańszym od tradycyjnej wiązanki. Niezależnie od tego, czy robisz go sama, czy zamawiasz z kwiaciarni, możesz być pewna, że zapłacisz mniej niż za zwykły bukiet. To niestandardowe rozwiązanie z pewnością również przyciągnie wzrok gości. 

A czy korsarz ma jakieś wady? Z pewnością jest to konstrukcja mniej trwała niż duża wiązanka, dlatego może nie przetrwać do końca wesela. Trzeba nieustannie zwracać uwagę na to, czy kwiaty z niego po prostu nie odpadły. Warto więc postawić na mocniejsze i dobrze wykonane konstrukcje. 

Korsarz ślubny nie jest może tak okazały jak tradycyjny bukiet. Z pewnością jednak może okazać sie ciekawą alternatywą dla panien młodych, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Będzie także doskonałą propozycją dla świadkowej lub nawet całego orszaku druhen. 

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
suknia ślubna vintage

Suknia ślubna vintage – wesele jak z dawnych lat. Co warto pamiętać, decydując się na taką stylizację?

Next Article
suknie ślubne cywilne

Suknie ślubne cywilne – jaką wybrać na ślub cywilny? Czy sprawdzić, czy suknia pasuje na ślub cywilny? Wybór sukienek ślubnych plus size

Related Posts