Fryzury ślubne z wiankiem – najnowsze trendy ślubne. Ciekawe uczesania i dodatki do upięć w stylu boho lub rustykalnym

Rafał Laskowski
fryzury ślubne z wiankiem

Wianek panny młodej – co symbolizuje?

Niegdyś nieodłącznym elementem ubioru Panny Młodej był welon. Dzisiaj coraz częściej przyszłe mężatki decydują się na bardziej naturalne ozdoby do włosów. Mowa tu o wiankach, które w tradycji słowiańskiej miały swoją określoną symbolikę. Wianek pleciono z ziół, trawy i zboża, miał nie tylko zapewniać dobrobyt i pomyślność, ale szczęście małżeńskie i potomstwo. Ponadto wianek był symbolem niewinności Panny Młodej, a przekazanie go po zaślubinach druhnom stanowiło moment przejścia ze stanu wolnego do zamężnego. W ten sposób Panna Młoda traciła swój wianek, czyli stawała się oficjalnie mężatką.

Fryzury ślubne z wiankiem – obowiązujące trendy

Panujaca obecnie moda to przede wszystkim stylizacje ślubne w stylu rustykalnym, lub boho. Podkreślają naturalność, połączenie z naturą, a równocześnie są bardzo dziewczęce i zwiewne. Fryzury dodatkowo akcentują romantyzm całego ubioru. Uzupełnieniem tych stylizacji są wianki stworzone z sezonowych kwiatów polnych lub ozdobnych. Wianek pasuje zarówno do długich jak i krótkich włosów.

Fryzury ślubne z wiankiem – włosy rozpuszczone

Wianek we włosach Panny Młodej przywołuje skojarzenia beztroski, wolności i niewinności. Dlatego może być ozdobą do rozpuszczonych włosów Panny Młodej. Fryzury ślubne z wiankiem wcale nie muszą być skomplikowane. Dziewczęcy charakter całego stroju podkreślą luźno rozpuszczone, nieco rozwiane włosy. Takie upięcie będzie wyglądać naturalnie i swobodnie.

Sprawdź!
Bukiet ślubny eustoma – jak stworzyć wymarzoną kompozycję dla panny młodej? Najlepsze połączenia kolorystyczne

Fryzury ślubne z wiankiem – warkocze

Dużym zainteresowaniem wśród przyszłych mężatek cieszą się luźne warkocze. To zwiewne upięcie pasuje najlepiej do naturalnych, romantycznych stylizacji. Wianek stanowi niezbyt krzykliwą, za to elegancką ozdobę ślubną. Warkocz można spleść nieco luźniej, oraz dodatkowo wysnuć kilka kosmyków włosów. Tak stworzona fryzura doskonale pasuje do upięcia ślubnego i ozdobienia go wiankiem z kwiatów.

Fryzury ślubne z wiankiem – koki

Koki od wielu lat towarzyszą pannom młodym na ślubnym kobiercu. Jest to wygodne upięcie dla kobiet z długimi i gęstymi włosami. Dobry fryzjer potrafi stworzyć prawdziwie finezyjnego koka, który przetrwa nawet największe harce weselne. Upięcie włosów w kok nadaje wykwintności i szyku całej stylizacji. Koki są wyjątkowo eleganckie, dlatego lepiej postawić na skromniejszy wianek z mniejszych kwiatów. 

Fryzury ślubne z wiankiem – krótkie włosy

Jeśli jesteś posiadaczką krótkich włosów, to nie oznacza, że w dniu ślubu twoja fryzura nie ulegnie zmianie. Na szczęście fryzury ślubne z wiankiem są uniwersalne i pasują do każdej długości włosów. Wedle uznania, włosy mogą być proste, lub lekko skręcone. Wianek na krótkich włosach w dniu ślubu podkreśli twoją kobiecość i nada całej stylizacji szczyptę romantyzmu. 

Fryzury ślubne z wiankiem – włosy kręcone i falowane

Włosy kręcone są dosyć niesforne, dlatego stworzenie fryzury ślubnej stanowi nie lada wyzwanie. Wianek na takich włosach prezentuje się doskonale, w związku z tym najlepszą fryzurą dla włosów kręconych, jest pozostawienie ich w formie rozpuszczonej. Możesz zdecydować się zarówno na wianek stworzony z drobnych, polnych kwiatów, jak i bogaty z dużych i ozdobnych. Każdy wariant tej stylizacji będzie wyglądał wspaniale.

Sprawdź!
Czy kolorowe suknie ślubne pasują na każde wesele? Jak wybrać odpowiednią do urody?

Pamiętaj, że nie każde fryzury ślubne z wiankiem muszą być odpowiednie dla ciebie. Czasem to co na zdjęciu wygląda zjawiskowo, w praktyce okazuje się mało funkcjonalne. Twoje upięcie ma być przede wszystkim trwałe i podobać się tobie. Dobrze również, by pasowało do motywu przewodniego całego wesela. Fryzury z wiankiem są też wygodne, dlatego decydując się na ten typ upięcia, nie będziesz musiała martwić się o swój komfort.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ankieta weselna

Ankieta weselna czy księga ślubna? Jak stworzyć oryginalną pamiatkę ślubną? Podobieństwa, różnice, inspiracje

Next Article
pokładziny

Pokładziny – co to za zwyczaj i skąd się wywodzi? Korzenie tradycji, która spędzała sen z powiek kobiet

Related Posts