Dwuczęściowa suknia ślubna – wygodne i efektowne rozwiązanie. Kiedy warto się na nią zdecydować? 

Alicja Kamińska
dwuczęściowa suknia ślubna

Dwuczęściowa suknia ślubna to modny, choć rzadko spotykany wybór. Połączenie efektownej spódnicy i eleganckiej bluzki pozwala dowolnie dobierać do siebie elementy. Świetnie sprawdza się zwłaszcza dla kobiet o mniej regularnych kształtach lub niestandardowym wzroście. 

Jak dobrać dwuczęściową suknię ślubną?

Kluczową zaletą dwuczęściowej sukni ślubnej jest możliwość dowolnego komponowania. W zależności od pory roku, gusty i stylu, w jakim utrzymana będzie ceremonia, można wybierać sposób różnych gorsetów i spódnic. 

Choć bardzo często dwuczęściowe suknie ślubne odkrywają brzuch, nie musi być to reguła. Należy jedynie świadomie wybrać górną część, tak aby płynnie łączyła się ze spódnicą. Świetnym rozwiązaniem jest body, które nawet w tańcu nie odsłoni brzucha. 

Doskonałym rozwiązaniem jest także zakup jednej góry oraz dwóch spódnic. Dzięki temu na ślub można mieć wersję bardziej efektowną, a na wesele lżejszą, doskonałą do tańca. 

Na jakie wesele można wybrać dwuczęściową suknię ślubną?

Dwuczęściowa suknia ślubna może być odpowiednim wyborem na wesele w każdym stylu. Tego rodzaju stylizacje różnią się przede wszystkim pod względem konstrukcyjnym, lecz wizualnie mogą być szyte pod gust panny młodej. 

Zarówno na tradycyjne śluby w stylu glamour, jak i minimalistyczne przyjęcia boho. W zależności od pory roku i preferencji panny młodej oba elementy mogą być wykonane z delikatnym lub bogato zdobionych materiałów. Możliwe jest także wyeksponowanie brzucha, co świetnie sprawdza się podczas ślubów na plaży lub nad jeziorem. 

Sprawdź!
Buty ślubne – kilka porad, jaki model wybrać, aby móc przetańczyć całą noc

Dla jakiej figury ten fason sprawdzi się najlepiej?

Dwuczęściowa suknia ślubna pozwala najwygodniej dopasować oba elementy do figury. W tym przypadku możliwe jest znacznie łatwiejsze znalezienie gotowych elementów, niż w przypadku pełnej sukni. 

Dzięki temu jest doskonałym wyborem dla panien młodych o mniej proporcjonalnych sylwetkach. Niezależnie czy chodzi o niewielki biust, wysoki wzrost, czy wprost przeciwnie – spory biust i niski wzrost. 

Jakie dodatki wybrać do dwuczęściowej sukni ślubnej?

Dodatki do sukni ślubnej należy dobierać indywidualnie. W tym przypadku nie ma znaczenia, w jaki sposób suknia jest zakładana lub szyta. Niemniej, jednak jeśli dwuczęściowa suknia ślubna jest bardzo oryginalna, eksponuje brzuch lub jest bardzo bogato zdobiona, warto postawić na minimalistyczne dodatki. 

Dwuczęściowa suknia ślubna to bardzo wygodne rozwiązanie. Idealnie sprawdzi się w przypadku wesel plenerowych i pań niemogących się zdecydować. To rozwiązanie pozwala mieć podczas jednej nocy zarówno suknię w stylu princess, jak i prostą oraz wygodną. 

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
kolorowe suknie ślubne

Czy kolorowe suknie ślubne pasują na każde wesele? Jak wybrać odpowiednią do urody?

Next Article
rękawiczki ślubne

Rękawiczki ślubne – jak dobrać je do sukni i stylu wesela? Kiedy lepiej pasują długie rękawiczki, a kiedy krótkie? Sprawdź, z jakiego materiału wybrać rękawiczki!

Related Posts