Rękawiczki ślubne – jak dobrać je do sukni i stylu wesela? Kiedy lepiej pasują długie rękawiczki, a kiedy krótkie? Sprawdź, z jakiego materiału wybrać rękawiczki!

Alicja Kamińska
rękawiczki ślubne

Rękawiczki ślubne mogą stanowić doskonałe uzupełnienie stylizacji panny młodej. Choć obecnie coraz rzadziej kobiety ubierają się w eleganckie suknie i rękawiczki na wieczorne przyjęcia, ślub jest wyjątkową okazją. Warto podkreślić to tym oryginalnym, szykownym dodatkiem. W zależności od stylu wesela można sięgnąć po rękawiczki wykonane z koronki lub atłasu. 

Jaką rolę pełnią rękawiczki ślubne?

W większości przypadków panny młode sięgają po rękawiczki ślubne jedynie dla dekoracji. Decydując się na cieniutki materiał lub ozdobną koronkę, można podkreślić podniosłość i wyjątkowość tego dnia. 

Rękawiczki ślubne dyskretnie maskują także lekko spocone ze stresu dłonie. Jeśli jednak ślub jest planowany na chłodne lub nawet zimowe miesiące, rękawiczki mogą zabezpieczyć dłonie panny młodej przed chłodem. 

Z jakiego materiału najczęściej wykonane są rękawiczki ślubne?

Rękawiczki ślubne mogą być wykonane z wielu materiałów. Wiele zależy oczywiście od stylu, jakim utrzymana jest suknia, a także wesele. Jeśli cała ceremonia jest zorganizowana w tradycyjnej, eleganckiej formie, warto postawić na delikatną satynę lub szyfon. 

Modne obecnie wesela boho pozwalają na większą dowolność. Świetnie sprawdzą się rękawiczki koronkowe lub wykonane na szydełku. 

W tym przypadku warto dopytać mamy lub babci. Może okazać się, że mają pięknie wykonane rękawiczki z lat młodości lub będą w stanie wykonać je w formie sentymentalnego prezentu. 

Sprawdź!
Toczek ślubny – ciekawa alternatywa dla welonu. Czym jest i jakie ozdoby do niego dobrać?

Do jakiej sukni ślubnej pasują rękawiczki?

Rękawiczki ślubne można skomponować praktycznie z każdą suknią. W zależności od kroju oraz stylu można wybrać długie lub krótkie rękawiczki. Im mocniej zdobiona suknia, tym delikatniejsze powinny być rękawiczki. 

Panny młode wybierające modne obecnie suknie w stylu boho, powinny wybierać rękawiczki ślubne wykonane z jednolitych tkanin. Jeśli jednak suknia jest bardziej minimalistyczna, utrzymana w stylu retro, można z powodzeniem sięgnąć po rękawiczki wykonane na szydełku lub z koronki. 

Rękawiczki ślubne mogą być także dodatkowo zdobione. Najczęściej perłami lub błyszczącymi kamykami. Czasem można spotkać także modele zakładane na jeden palec. 

Długie czy krótkie rękawiczki – jakie wybrać? 

Rękawiczki ślubne mogą być zarówno krótkie, do wysokości nadgarstka, jak i dłuższe, aż do łokcia. Przy tradycyjnych sukniach na ramiączkach lub z krótkimi rękawkami na ślubu letnio-wiosenne, można dowolnie wybierać rękawiczki. 

Jeśli jednak suknia ma długie rękawy, lub podczas ślubu zimowego panna młoda będzie nosiła płaszcz, warto wybrać krótkie. 

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
dwuczęściowa suknia ślubna

Dwuczęściowa suknia ślubna – wygodne i efektowne rozwiązanie. Kiedy warto się na nią zdecydować? 

Next Article
damskie garnitury na wesele

Damskie garnitury na wesele – sprawdź, jak wybrać idealny garnitur damski, żeby wyglądać jak milion dolarów!

Related Posts