Wypożyczenie sukni ślubnej – ile kosztuje i czy warto wypożyczyć kreację na ślub?

Rafał Laskowski
wypożyczenie sukni ślubnej

Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu jest skompletowanie ślubnej garderoby. Każda panna młoda chce tego dnia olśniewać urodą i stylem. Zakup sukni ślubnej wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. Szczególnie jeśli masz swój wymarzony model i nie należy on do najtańszych. Do tego dochodzi fakt, że kreacji użyjesz prawdopodobnie raz w życiu. Co zrobić, jeśli nie chcesz wydawać fortuny na sukienkę? Rozwiązaniem jest wypożyczenie sukni ślubnej!

Wypożyczenie sukni ślubnej – jak to wygląda?

Początek jest identyczny jak w przypadku zakupu sukni ślubnej. Musisz znaleźć model, który ci się podoba. Możesz to zrobić, oglądając zdjęcia w internecie lub mierząc suknie w salonach ślubnych. Gdy już wiesz, czego szukasz, skontaktuj się z salonem sukien ślubnych lub wypożyczalnią i zapytaj o podobny model. Po udanych przymiarkach i podjętej decyzji musisz zarezerwować strój na wybrany termin. Najczęściej trzeba wówczas wpłacić 50% kosztów całej transakcji. Powinna również zostać spisana umowa. Niektóre wypożyczalnie sukien ślubnych pobierają również kaucje. Wypożyczenie sukni ślubnej to zwykle okres od 2 dni do 2 tygodni.

Ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej?

Cena wypożyczenia sukni ślubnej waha się w zależności od modelu kreacji, prestiżu salonu oraz…miesiąca, w którym odbywa się ceremonia. Tradycyjnie wysoki sezon to miesiące wiosenne i letnie. Wtedy ceny w wypożyczalniach również idą w górę. Ceny wypożyczenia sukni zaczynają się zwykle od 500 zł. Standardowa cena to zakres 1000 – 2000 zł. Najdroższe wypożyczalnie sukien ślubnych liczą za wynajem od 2000 do nawet 3000 zł i więcej. Wszystko zależy od wartości rynkowej kreacji. Czy jest to projekt znanego projektanta, a może wszytą w tkaninę biżuterię?

Sprawdź!
Loki na wesele – jak uzyskać modną fryzurę na wesele, która przetrwa całą noc?

Wysokiej klasy wypożyczalnie oferują zwykle w cenie najmu przeróbki krawieckie oraz czyszczenie niewielkich zabrudzeń. Tańsze salony mogą bazować na dodatkowych opłatach, dlatego przed podpisaniem umowy upewnij się ile dokładnie będzie kosztować usługa wynajmu i co jest w niej zawarte. Dowiedz się także po czyjej stronie są koszty poprawek krawieckich oraz czyszczenia i naprawy ewentualnych zniszczeń. Wszystkie ustalenia powinny znaleźć się w obustronnie podpisanej umowie.

Wypożyczenie sukni ślubnej – plusy i minusy

Zastanawiasz się czy wypożyczenie sukni ślubnej to pomysł dla ciebie? Przedstawiamy najważniejsze korzyści i wady takiego rozwiązania.

Plusy wypożyczenia sukni ślubnej

  • Niższa cena. Nawet jeśli zdecydujesz się na najdroższy model w wypożyczalni i tak prawdopodobnie zapłacisz za niego mniej niż za nową suknię. Suknia ślubna to jeden z największych wydatków w budżecie weselnym, a do wydatku dochodzi świadomość, że jest to raczej jednorazowa kreacja.
  • Duży wybór. Często zdarza się, że wybór sukni ślubnej zostaje mocno ograniczony przez dostępny budżet. Decydując się na wypożyczenie sukni ślubnej, zyskujesz dostęp do modeli, które inaczej nie byłby dla ciebie dostępne. Dzięki temu nie musisz szukać kompromisów.
  • Ekologia. To także bardzo duża korzyść przemawiająca za wypożyczeniem sukni. Na co dzień starasz się być less-waste, a na kreację na jedną noc masz wydać kilka tysięcy? Budzi to dysonans. Wypożyczając suknię, dokładasz cegiełkę do walki z nadprodukcją ubrań i pozytywnych działań na rzecz środowiska.
Sprawdź!
Ozdoby ślubne do włosów dla panny młodej 

Minusy wypożyczenia sukni ślubnej

  • Wypożyczenie sukni ślubnej oznacza konieczność zawarcia umowy, w której bieżesz odpowiedzialność za wypożyczony model. Jeśli sukien zostanie zniszczona, potargana lub zalana barszczem, będziesz musiała za nią zapłacić.
  • Nie będziesz mogła także zostawić sukienki na pamiątkę. To może zniechęcać panny młode, które mają sentymentalne podejście do rzeczy i przedmiotów.

Wypożyczenie sukni ślubnej – czy warto?

Wypożyczenie sukni ślubnej to opcja, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Suknia z wypożyczalni to mniejszy wydatek i większy wybór, również drogich i luksusowych fasonów. Równocześnie podpisanie umowy wiąże się z większą odpowiedzialnością. Wypożyczoną sukienkę będziesz musiała także zwrócić, przez co nie stanie się romantyczną pamiątką.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
buty ślubne damskie

Buty ślubne damskie. Jak dobrać rodzaj obuwia i wysokość obcasa do sukni ślubnej? Porady i inspiracje

Next Article
welon ślubny

Welon ślubny – jak wybrać idealny welon na ślub? Najpopularniejsze modele i symbolika

Related Posts