Prezent dla świadków jako wyraz podziękowania za pomoc w organizacji ślubu – sprawdź, co para młoda może dać świadkom!

Alicja Kamińska
prezent dla świadków

Podziękowanie dla świadków w formie prezentowej z pewnością może się świetnie sprawdzić. Bez wątpienia świadek i świadkowa to osoby, które w wielu przypadkach służą ogromnym wsparciem przyszłym małżonkom i pomagają im w załatwianiu spraw o charakterze organizacyjnym. Właśnie dlatego warto wręczyć im upominek. W zależności od indywidualnych preferencji i możliwości może to być symboliczny lub też wystawny podarek. Istnieje wiele rozwiązań, które można tutaj wykorzystać. Sprawdź pomysły na prezent dla świadków, które możesz wykorzystać, jeśli chcesz obdarować pierwszych druhnę i drużbę!

Dlaczego prezent dla świadków jest dobrym pomysłem?

W licznych przypadkach pomoc świadkowej i świadka można uznać za wręcz nieocenioną. Nieraz takie osoby wkładają naprawdę wiele trudu w to, aby wspierać przyszłych małżonków w sferze organizacyjnej. Dotyczy to zarówno zagadnień związanych ze ślubem i weselem, jak i kwestii dotyczących wieczoru kawalerskiego oraz panieńskiego. Należy doceniać zaangażowanie bliskich. Nie ulega wątpliwości, że upominek może być tego świetnym wyrazem. W ten sposób można bowiem pokazać, że wsparcie świadków naprawdę wiele znaczy dla młodej pary. Dobrze jest więc starannie wybierać prezenty dawane z tej okazji.

Sprawdź!
Czy zostaniesz moją świadkową? Jak poprosić o świadkowanie?

Prezent dla świadków – czym się kierować przy jego wyborze?

Pomysłów na prezent dla świadków jest naprawdę mnóstwo, dlatego osoby zainteresowane mają tu do dyspozycji wiele swobody. Można stawiać na tradycyjne rozwiązania lub nieco zaszaleć i pofantazjować. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Przy wyborze takiego prezentu niewątpliwie trzeba kierować się upodobaniami obdarowywanych. Zawsze warto pamiętać o tym, że upominku nie kupujesz dla siebie, dlatego nie należy skupiać się na własnym guście. Warto skonsultować się z samymi zainteresowanymi, czy porozmawiać z bliskimi im osobami – nieraz mogą przekazywać one szereg przydatnych informacji.

Osobne prezenty dla świadkowej i świadka – co warto wziąć pod uwagę?

Jedną ze strategii, jakie możesz przyjąć, jest zakup osobnego prezentu dla świadkowej i oddzielnego podarku dla pierwszego drużby. W ten sposób masz możliwość dopasowania poszczególnych przedmiotów do indywidualnych preferencji każdej z obdarowywanych osób. Wariant ten może być przydatny w sytuacjach, gdy upodobania świadków znacząco się między sobą różnią. Jest to też praktyczna opcja wtedy, gdy planujesz kupić coś, czym nie da się podzielić, a także wówczas, kiedy świadkowie nie są ze sobą w związku, co często się zdarza. Istotne jest, aby gruntownie przemyśleć podejmowane działania.

Jeden łączony prezent dla obojga świadków – o czym warto pamiętać?

Jeżeli świadek i świadkowa są parą lub gdy chcesz nabyć coś, co jest proste do podziału, a osoby te są ze sobą w dobrych stosunkach, możesz postawić na łączony prezent. Może to być bardzo wygodne rozwiązanie, a przy tym minimalizuje się ryzyko, że jedno uzna podarek drugiego za bardziej interesujący. Ważne jest jednak to, aby w takiej sytuacji dostosować prezent do upodobań obojga świadków. Jeśli stawiasz na taką strategię, ciekawą opcją mogą być rzeczy o charakterze dosyć uniwersalnym. Jak więc widać, ważne jest tutaj kompleksowe podejście do tematu i przeanalizowanie szeregu aspektów.

Sprawdź!
Ile daje świadek na wesele? Koperta z pieniędzmi czy prezent?

Praktyczna skrzynka do przechowywania drobiazgów jako upominek

Interesującym rozwiązaniem, gdy planujesz prezent dla świadków, mogą okazać się akcesoria o praktycznym zastosowaniu. Można zdecydować się chociażby na drewnianą skrzynkę, w której obdarowani będą mogli przechowywać różnego rodzaju przedmioty. Taki podarek może być też dekoracją w przestrzeni i uzupełniać aranżację wnętrza, dlatego też warto się nad nim zastanowić. Ciekawą propozycją mogą być też:

  • ramki i albumy do zdjęć
  • ozdoby

Jeżeli cenisz sobie praktyczne prezenty, zastanów się nad tym, czego świadkowie mogą potrzebować.

Personalizowany prezent dla świadka i świadkowej – czemu to ciekawa opcja?

Wiele osób obecnie bardzo ceni sobie prezenty o charakterze spersonalizowanym. Ciekawym rozwiązaniem okazać się może tutaj niewątpliwie elegancka biżuteria, na której możesz wyryć u grawera wybrany napis. Interesującą opcją może być, na przykład:

  • data urodzenia
  • imię
  • data ważnego wydarzenia

Pamiętaj o tym, aby upewnić się, że treść, którą zamierzasz wygrawerować, nie zawiera pomyłek. Byłoby bowiem niewątpliwie sporym potknięciem wręczenie komuś prezentu z błędem w dacie urodzenia.

Czekoladki jako upominek weselny – propozycja dla wielbicieli słodkości

Mnóstwo osób zalicza się do grona wielbicieli słodkiego smaku i postrzega każde wydarzenie jako potencjalną okazję do tego, aby się nim rozkoszować. Jeżeli masz do czynienia ze świadkami, którzy należą do tej grupy, warto zastanowić się nad tym, aby podarować im ręcznie robioną czekoladę, bombonierkę, mleczne czekoladki, czy też innego rodzaju słodkości. Gdy planujesz taki prezent, musisz zorientować się, jaki rodzaj słodkości lubią obdarowywani. W ten sposób możesz im pokazać, że starasz się dopasować podarek do ich preferencji.

Sprawdź!
Fryzura dla świadkowej – modne fryzury na wesele. Jak dobrze dobrać stylizację dla druhny?

Drobiazgi użytkowe jako prezenty – lusterko i inne akcesoria

Osoby, które stawiają na praktyczne podarunki, mogą zdecydować się na różnego rodzaju drobne akcesoria, które są przydatne w codziennym życiu. Ciekawą opcją mogą być tutaj z pewnością:

  • lusterka
  • spinki do mankietów
  • ozdoby do włosów
  • krawaty

Piękne prezenty o użytkowym zastosowaniu z pewnością mogą być wspaniałym podziękowaniem dla świadków za wysiłek włożony w czynności organizacyjne.

Elementy wyposażenia przestrzeni w prezencie – co brać pod uwagę?

Interesujące rozwiązanie stanowić mogą bez wątpienia elementy zastawy stołowej. Ważne jest jednak to, aby były one estetyczne i dopasowane do upodobań kolorystycznych oraz stylistycznych obdarowywanych. Kieliszki, talerze, czy też patery powinni być starannie dobierane. Może to być spore wyzwanie, niemniej jednak z pewnością warto wykazać się tutaj dbałością o szczegóły i dużym zaangażowaniem.

Boxy z niespodziankami jako ciekawa opcja na prezent

W wielu przypadkach świetną propozycją mogą być gotowe komplety podarków. Można tutaj postawić na box zawierający niespodzianki lub też zdecydować się na zestaw prezentowy, który nie zawiera elementu zaskoczenia. Wszystko zależy więc od wybranej koncepcji. Przeglądanie zawartości kosza prezentowego może być w wielu przypadkach ciekawym punktem weselnej imprezy.

Istnieje wiele pomysłów na to, jak państwo młodzi mogą okazywać wdzięczność świadkom za wsparcie. Należy zatem dać sobie czas do namysłu w tym zakresie. Choć w procesie organizacji uroczystości jest mnóstwo obowiązków do wykonania, nie trzeba się spieszyć z podejmowanymi decyzjami. Od strony strategicznej z pewnością pomocne może być po prostu odpowiednio wczesne zabranie się za planowanie takiego prezentu.

Sprawdź!
Kto może być świadkiem na ślubie cywilnym?
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
słowa przysięgi małżeńskiej

Słowa przysięgi małżeńskiej – stawiać na tradycję, czy samemu je napisać? Sprawdź przydatne informacje!

Next Article
prezent na wieczór panieński

Prezent na wieczór panieński – jaki upominek będzie najlepszy dla panny młodej?

Related Posts