Fryzura dla świadkowej – modne fryzury na wesele. Jak dobrze dobrać stylizację dla druhny?

Alicja Kamińska
fryzura dla świadkowej

Fryzura ślubna powinna dopełniać całą stylizację tak, aby świadkowa wyglądała i czuła się dobrze, ale jednocześnie nie zwracała zbytniej uwagi wśród gości. Wydaje się, że osiągnięcie takiego efektu będzie wymagać głębszego zastanowienia i niemałych przygotowań – niekoniecznie jednak musi tak być! Zapoznaj się z naszym tekstem i sprawdź, jaka fryzura dla świadkowej będzie odpowiednia. Poznaj klasyczne i najmodniejsze stylizacje!

Fryzura dla świadkowej – czy długość włosów ma znaczenie?

fryzura dla świadkowej krótka fryzura

Wybór fryzury na wesele dla druhny będzie zależał przede wszystkim od długości włosów. Mówi się, że największy wybór mają panie o średnich i długich włosach, mogą bowiem dowolnie je upiąć i związać. Zarówno profesjonalnemu fryzjerowi, jak i całkowitemu laikowi łatwiej jest wyczarować gustowną fryzurę, kiedy ma „materiał”, na którym może pracować. Nie oznacza to oczywiście, że krótkich włosów nie da się wystylizować – wręcz przeciwnie, takie fryzury mogą prezentować się naprawdę wyjątkowo.

W obu przypadkach zdecydowanie warto postawić na usługi profesjonalisty. Ślub i wesele to radosne, ale i wymagające dużej ilości ruchu wydarzenia. Jeżeli fryzura zostanie wykonana niedbale, istnieje ryzyko, że w ciągu dnia całkowicie się ona rozpadnie.

Fryzury dla druhny – klasyka, czy modne stylizacje?

fryzura dla świadkowej świadkowa z panną młodą

Fryzura jest kwestią, którą panna młoda i świadkowa powinny wspólnie ustalić – unikną w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień. Warto wówczas, aby zastanowiły się, czy włosy powinny odpowiadać najnowszym trendom, czy raczej spełniać klasyczne standardy.

Warto mieć świadomość, że żadna z powyższych opcji nie powinna przesądzać o ostatecznym wyborze. Fryzura dla świadkowej powinna oczywiście dopełniać ślubną garderobę i odpowiadać stylowi, w jakim urządzono wesele. Jednocześnie nawet najmodniejsza i obiektywnie najpiękniejsza fryzura może całkowicie zepsuć wygląd druhny, jeżeli nie będzie pasować do jej kształtu twarzy.

Pielęgnacja włosów przed ślubem

Fryzura dla świadkowej kobiety

Żadne uczesanie nie będzie wyglądało dobrze, o ile świadkowa nie zadba o stan swoich włosów. Dlatego przed ślubem należy przyjrzeć się, czy nie potrzebna jest im zmiana pielęgnacji. Nie musisz być włosomaniaczką, aby odpowiednio zadbać o odżywienie i nawilżenie. Dobór szamponów i odżywek dopasowanych do porowatości twoich włosów nie jest tak trudny, na jaki wygląda!

Fryzury dla długich i średnich włosów

fryzura dla świadkowej blondynka

Jak wspomnieliśmy, ze średnich oraz długich włosów łatwo stworzyć piękną fryzurę, odpowiednią na ślub i wesele. Niezależnie od tego, czy świadkowa posiada loki, fale, czy też całkowicie wyprostowane włosy, każde z nich da się pięknie ułożyć.

  1. Jeżeli masz długie włosy i nie chcesz, aby poszczególne pasma wpadały ci na twarz, zdecyduj się na warkocz lub kucyk. To proste fryzury o ponadczasowym charakterze, które ponadto pasują do większości okazji.
  2. Prosty kok sprawdzi się zarówno przy długich, jak i nieco krótszych włosach.
  3. Jeżeli posiadasz włosy do ramion, zastanów się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie pozostawienie ich w naturalnym stanie. Rozpuszczone włosy mogą prezentować się naprawdę efektownie – upewnij się tylko, czy przeszkodzą ci np. podczas tańca!

Fryzury dla krótkich włosów

fryzura dla świadkowej uśmiech

Krótkie fryzury weselne mogą prezentować się wyjątkowo ładnie, o ile zostają odpowiednio przygotowane.

Sprawdź!
Ile daje świadek na wesele? Koperta z pieniędzmi czy prezent?

Można spróbować wykorzystać gustowne ozdoby, które dodadzą świadkowej szyku:

  • przy krótkich włosach popularne są różnorodne spinki i opaski, pasujące do sukienki;
  • niezależnie od długości włosów doskonale prezentują się także wianki wykonane ze sztucznych kwiatów. Jeżeli ślub i wesele utrzymane są w stylu boho, taka ozdoba będzie w sam raz!

Warto pamiętać, że przy krótkich włosach doskonale sprawdzają się również niskie upięcia, tuż nad karkiem. Wyglądają bowiem jednocześnie schludnie i elegancko.

Czego unikać przy stylizowaniu włosów na ślub?

fryzura dla świadkowej wkładanie ozdoby

Podczas chaosu związanego z przygotowaniami do ślubu i wesela łatwo jest zagalopować się w swoich staraniach. Najczęstszym błędem jest przekombinowanie – chociaż do stylizowania włosów na wesele należy podejść z uwagą, bardzo łatwo jest popaść w skrajność. Zbyt duża ilość ozdób, produktów do włosów albo nazbyt wymyślne upięcie sprawią, że fryzura będzie wyglądała sztucznie. Odradza się także misterne stylizacje, przez które druhna zaprezentuje się lepiej od panny młodej!

Na drugim skraju znajdują się świadkowe, które wyglądają, jakby dopiero wstały z łóżka. Wiemy, że fryzury na ślub mogą być wymagające i zajmować sporo czasu; dlatego jeżeli druhna nie ma wprawy w stylizacji swoich włosów, powinna odpowiednio wcześnie umówić się na wizytę u fryzjera.

Fryzury dla świadkowej na ślub – podsumowanie

fryzura dla świadkowej kok

Wiesz już, jaka powinna być fryzura dla świadkowej. Odpowiednio uczesane włosy są ważną kwestią zarówno dla panny młodej, jak i jej druhny. Podczas radosnych wydarzeń, jakimi są ślub i wesele, każda z pań powinna dopilnować, aby ich wygląd odpowiadał okazji i roli, jaką podczas niego pełnią.

Zobacz także:
Sprawdź!
Obowiązki świadkowej na ślubie i weselu. Sprawdź, jakie zadania na nią czekają!
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
świadek na ślubie kościelnym

Świadek na ślubie kościelnym – jaka jest jego rola? Sprawdź, jakich formalności trzeba dopełnić

Next Article
druhna a świadkowa

Druhna a świadkowa – jaka jest różnica między jedną a drugą funkcją?

Related Posts