Styl greenery – wesele w minimalistycznych dekoracjach z liści paproci. Co wyróżnia wesele w stylu greenery?

Alicja Kamińska
styl greenery wesele

Greenery to kolor, który został uznany przez instytut Pantone najmodniejszym w roku 2017. Dzisiaj inspiracja tą barwą stała się przebojem w ślubnych trendach. Wesela w stylu greenery są propozycją dla osób, które bardzo cenią sobie naturalne akcenty i którym zależy na minimalistycznych, ale jednocześnie klimatycznych przyjęciach. Czym wyróżnia się ten trend? Jaka jest jego historia i jakie dekoracje najlepiej się w niego wpisują? Podpowiadamy.

Na czym polega styl greenery?

Kolor greenery to botaniczna zieleń, którą wyróżnia głęboki, ale jednocześnie łagodny odcień. Jego popularność od kilku lat rośnie i szturmem podbija także przemysł weselny. Przyjęcia ślubne z motywem przewodnim greenery są chętnie wybierane przez miłośników natury i minimalizmu, a także stylu boho.

Styl greenery na weselu opiera się przede wszystkim na dodatkach i dekoracjach. Tradycyjne bukiety z kwiatami zamienia się tu na okazałe liście paproci. Z głęboką zielenią świetnie korespondują elementy z naturalnego drewna.

Zieleń, boho i paprocie, czyli minimalistyczne wesele

Jeżeli chcesz zorganizować wesele w tylu boho z motywem greenery, zapewne jesteś miłośnikiem natury i spokojnego stylu życia. To propozycja dla osób, które tradycyjne weselne biele, złota i fiolety chcą zamienić na coś bardziej minimalistycznego.

Sprawdź!
Jak znaleźć fotografa na wesele? Jakie cechy ma najlepszy fotograf ślubny? Cennik i nie tylko.

Śluby greenery często odbywają się w plenerze. Bardzo popularne są okolice jezior, a nawet polany w lesie. Wówczas rolę naturalnych dekoracji przejmują drzewa i krzewy. Na drewnianych stołach pojawiają się akcenty, które są typowe dla stylów rustykalnych. Konieczna jest duża ilość motywów botanicznych, w których musi jednak przeważać naturalna zieleń.

Podczas ślubu ołtarz często ozdobiony jest naturalnymi pnączami i kwiatami. Na ścianach sal weselnych pojawiają się girlandy. W tej estetyce świetnie odnajdą się także kompozycje z naturalnych ziół sezonowych – świeżych lub suszonych.

Glamour greenery – przeciwieństwa się przyciągają?

Na pierwszy rzut oka trend greenery w ogóle nie spina się z weselami w stylu glamour. Tymczasem coraz częściej można spotkać śluby i wesela, które łączą w sobie te dwa motywy? Czy to możliwe? Tak, natomiast wszystkie szczegóły muszą być wówczas bardzo dobrze przemyślane.

Wesela glamour greenery dobywają się najczęściej w pałacach lub zamkach, które utrzymane są w stylu neoklasycystycznym lub późnobarokowym. Duża ilość pięknych i majestatycznych dodatków z udziałem złota i bieli przełamywana jest mocnymi zielonymi akcentami. W takich aranżacjach doskonale sprawdzają się szalenie modne w ostatnim czasie monstery, a także egzotyczny eukaliptus, czy rośliny pnące.

Również suknia panny młodej powinna łączyć ze sobą elementy glamour i boho. W roli wianka dobrze sprawdzi się piękna i błyszcząca tiara. Bukiet panny młodej powinien jednak obfitować w piękne i mocne zielone akcenty.

Ślubne dekoracje w stylu greenery

Jeżeli greenery to kolor przewodni twojego wesela, powinieneś zadbać o to, aby dominował w większości dekoracji. Warto zadbać o to, aby stoły i ściany były udekorowane dużą ilością naturalnych akcentów. Rozłożyste liście, gałązki, piękne girlandy i kwiatowe akcenty to absolutny must have tego trendu,

Sprawdź!
Magiczne wesele w plenerze - marzenie, które możesz zrealizować!

Także tort weselny można dopasować do obowiązującego podczas uroczystości stylu. Zadbaj o to, aby całość była udekorowana zielonymi listkami z lukru lub innymi motywami florystycznymi. Na takiej samej zasadzie możesz wybrać bukiet ślubny. Jeżeli organizujecie ślub latem lub wczesną jesienią dobrze sprawdzą się w nim świeże zioła, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także zapewniają nieziemski zapach.

Innym ważnym elementem uroczystości jest papeteria oraz podziękowania dla gości. W tym względzie warto zadbać o to, aby wszystkie elementy papierowe były utrzymane w motywach florystycznych. Doskonale będą wyglądały pięknie wygrawerowane liście bambusa, czy paproci.

Wesele w stylu greenery – ekologia jako motyw przewodni

W dzisiejszych czasach mało kto nie słyszał jeszcze o bardzo złej kondycji, w jakiej znajduje się nasza planeta. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to jak nasze codzienne decyzje wpływają na klimat. Przekłada się to także na kształt uroczystości ślubnych. Pary młode coraz częściej pragną zorganizować ślub i wesele w stylu eko.

W tym duchu doskonale sprawdza się styl greenery. Wesele zorganizowane w ten sposób opiera się na minimalizmie i naturalnych akcentach. Duża zielonych liści, kwiatów i elementów przyrody sprawia, że redukujemy ilość produktów ze sztucznych materiałów, takich jak różne rodzaje plastiku.

Jeżeli planujesz takie wesele, zwróć uwagę na szczegóły. Zaproszenia, czy karty z podziękowaniami dla gości można wygrawerować na papierze z recyklingu. W roli prezentu dla gości dobrze sprawdzą się cebulki kwiatów albo nasiona, które można własnoręcznie zasadzić. Możecie zapakować je w estetyczne bawełniane lub lniane woreczki.

Sprawdź!
Czego nie robić na weselu? Sprawdź nasze porady, jak nie popełnić faux pas, a jednocześnie świetnie się bawić! 

Greenery wedding – podsumowanie

Greenery to przepiękny kolor, który stał się inspiracją dla wielu par młodych. Wesela, które utrzymane są w tym duchu to imprezy blisko natury. Na przyjęciach dominują elementy botaniczne. Żywe rośliny, surowe drewno, zioła, gałązki i naturalne materiały to elementy, które wpływają bezpośrednio na atmosferę całej uroczystości. Pozwalają one także na urządzenie imprezy, która nie wygeneruje dużej ilości śmieci i odpadków.

Greenery można także łączyć z innymi stylami – na przykład glamour. W takich wypadkach trzeba jednak bardzo dobrze przemyśleć estetykę i dokładnie zaplanować wszystkie dodatki. To w dekoracjach weselnych kryje się największa siła tego niezwykłego trendu.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2021
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wesele w stylu włoskim

Wesele w stylu włoskim – piękny ślub i romantyczne przyjęcie

Next Article
drewniana rocznica ślubu

Drewniana rocznica – świętowanie piątej rocznicy ślubu. Co symbolizuje i jak warto ją obchodzić?

Related Posts