Sala na wesele – na co zwrócić uwagę?

Alicja Kamińska

Sala weselna a budżet oraz ilość gości

Sala weselna w Płocku generuje jedne z wyższych kosztów wesela, ustalcie zatem, ile maksymalnie jesteście w stanie zapłacić. Lokale zazwyczaj podają cenę za tzw. talerzyk, czyli przypadającą na jedną osobę. Jednak opłat może być więcej, jak chociażby zaliczka czy ewentualne zniszczenia, które przecież czasem się zdarzają.

Z kolei liczba gości często bywa inna, niż z góry zakładaliśmy. Stworzona lista nie zawsze pokrywa się z ostateczną ilością przybyłych, ale pozwala określić orientacyjny przedział, potrzebny do wybrania odpowiedniej sali. Zbyt mały lokal spowoduje ścisk, a zbyt duży efekt pustki. Domy weselne często wspominają o minimalnej lub maksymalnej liczbie gości, która może ograniczać możliwości rezerwacji.

Umowa z salą weselną — co obowiązkowo powinno się z niej znaleźć?

Elementem, który potwierdza, rezerwacje jest umowa z lokalem weselnym. Zazwyczaj jest ona podzielona na dwie części. Podstawowe elementy umowy, które znajdziemy w części pierwszej to przede wszystkim data, miejsce oraz strony umowy. Istotna jest również data samego wesela oraz godziny jego trwania, a także cena talerzyka oraz opłat dodatkowych. Liczba gości wesela z podziałem na dorosłych, dzieci oraz obsługę, a także prawo odstąpienia od umowy to równie ważne elementy.

W części drugiej powinna ona zawierać wszystkie dodatkowe ustalania, których dokonamy z właścicielem, czyli chociażby powitanie młodych chlebem i solą, kiedy i o której może przyjść dekoratorka, jakie dodatki ślubne i weselne na stół można ustawiać wcześniej oraz ilu kelnerów będzie obsługiwało salę. O co jeszcze zapytać przy podpisywaniu umowy z salą weselną? O wszystko, co tylko budzi nasze wątpliwości.

Sprawdź!
5 zasad doboru butów do sukienki ślubnej

Nieistotne, czy jest to niejasno sformułowane zdanie, czy szczegóły związane z ustawieniem dodatkowego krzesła przed salą, lepiej zawczasu wyjaśnić nieścisłości. Jeśli podczas wesela coś pójdzie niezgodnie z planem, możemy odnieść się właśnie do tej umowy i nałożyć kary umowne na właściciela. Bardzo dobrze, aby sporządzoną umowę omówić wspólnie z wynajmującym, analizując ją dokładnie punkt po punkcie w celu wyeliminowania ewentualnych nieścisłości.

Zobacz także:
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
smoking a garnitur

Smoking a garnitur – czym się różnią? Najważniejsze różnice

Next Article
biała sukienka na wesele

Biała sukienka na wesele – czy biel jest zarezerwowana dla panny młodej? Czy wypada założyć na ślub stylizację w bieli?

Related Posts