Podróż poślubna – wyjątkowy czas, o którym się pamięta do końca życia

Alicja Kamińska
podróż poślubna

Ślub zazwyczaj planuje się dużo wcześniej przed planowaną datą. Często wpływ na to ma czas oczekiwania na wymarzoną salę weselną. Kiedy natomiast powinno się zaplanować podróż poślubną? Dokąd warto się udać? Wybrać miejsce wspólnego odpoczynku po ślubie w kraju czy za granicą? Te oraz wiele innych pytań i myśli krąży w głowach narzeczonych. Warto byłoby nie stresować się przygotowaniami zarówno do ślubu, jak i tym, co będzie po nim. Jeśli na przykład zawsze chcieliście zobaczyć Grecję i Akropol w Atenach – to świetny moment na taką wycieczkę (w tym miejscu znajdziesz informacje na temat biletów na Akropol: https://otobilety.pl/akropol-bilety)

Pamiętaj, że wyjątkowy dzień zaślubin, to początek wspólnej przygody, jaką jest życie. Wyjazd musi być przede wszystkim miejscem, gdzie młoda para ukoi nerwy i skupi się wyłącznie na łączącym ją uczuciu. Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jeśli chodzi o podróż poślubną.

Dlaczego warto pojechać w podróż poślubną?

Choć przygotowanie do ślubu zabiera mnóstwo czasu i energii, to warto zaplanować podróż poślubną tak, aby przypadała bezpośrednio po tej uroczystości. Nie warto odkładać tego na później. Często to “później” nie przychodzi już tak łatwo. Obowiązki codzienne, a często pojawiające się wkrótce po ślubie dzieci, to sytuacje, kiedy jakikolwiek wyjazd jest odkładany lub rezygnuje się z niego. Nie powinno tak być. Poza aspektem czysto fizycznego odpoczynku od stresu związanego ze ślubem taka wycieczka jest idealnym momentem na romantyczne i intymne chwile z małżonkiem. Można poznać swoje pierwsze zachowania takie, jakie mają miejsce podczas wspólnego życia, a przede wszystkim cieszyć się sobą. Wieczór panieński, czy kawalerski, to również niekiedy roallercoaster emocji i wrażeń. Tak zwany miesiąc miodowy, to przysłowiowe około 30 dni. Często młode pary decydują się na kilka dni wypoczynku, bądź nawet sam weekend.

Sprawdź!
Msza ślubna – jak wygląda ceremonia?

Podróż poślubna – ważne aspekty, nad którymi warto się zastanowić

Na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, ustalając termin i miejsce wypoczynku?

Oto lista niezbędnych rzeczy, nad którymi należy się zastanowić:

  1. Ustalenie budżetu.
  2. Szacowany czas przeznaczony na wyjazd (ważne przy planowaniu urlopu).
  3. Podróż w jedno miejsce, czy od punktu do punktu.
  4. Ustalenie własnych preferencji – zwiedzanie, czy odpoczywanie.
  5. W przypadku posiadania zwierząt domowych, ustalenie opiekuna.

Podróż poślubna w Polsce

W przypadku ślubu wiosną, czy latem podróż poślubna w Polsce to świetny wybór. Morze, góry, rzeki, lasy, malownicze uliczki, to jedne z wielu atrakcji, jakie można zobaczyć. Choć najczęściej nowożeńcy wybierają kierunki za granicą kraju, to chcąc zaoszczędzić szczególnie na samej podróży, warto zdecydować się na pozostanie w ojczyźnie. Nie ważne gdzie, a ważne, że razem, dlatego każde miejsce w Polsce będzie piękne, a czas wyjątkowy.

Podróż poślubna za granicą

Podróż poślubna planowana za granicą kraju to nie jest łatwa sprawa do zorganizowania na własną rękę. Niezastąpione i pomocne będzie biuro podróży. Tego typu firma zorganizuje wszystko, oferując nawet możliwość wyboru miejscowych wycieczek w miejsca, gdzie klienci chcieliby szczególnie się udać. Niezależnie jaki kierunek na podróż poślubną wybiorą młodzi, pewne jest, że hotel powinien być o wyższym standardzie, aby czuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Miejsc na świecie jest wiele, a bogata oferta nie wymaga konieczności udania się do biura, ponieważ strony internetowe pozwalają na załatwienie wielu formalności bez wychodzenia z domu. Mniej popularne kierunki, choć nadal chętnie wybierane na podróż poślubną, to Chorwacja, Mauritius, Australia, Japonia, Sri Lanka, Dominikana, Bali czy Seszele.

Sprawdź!
Oprawa muzyczna ślubu – jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie ceremonii ślubnej?

Francja

Każda miejscowość w tym kraju oferuje piękne widoki, świetne jedzenie oraz romantyczny klimat. Najpopularniejsze miejsce to Paryż, gdzie słynna wieża Eiffla jest symbolem romantyzmu. Liczne muzea, wytworne restauracje, czy malownicze uliczki, to jedne z wielu atrakcji, jakie można zobaczyć w tym kraju. Warto spróbować wybornego i popularnego pieczywa, czyli bagietki i croissantów oraz słynnych w tym kraju ślimaków, a nawet nietypowych żabich udek.

Włochy

Podróz poślubna do Włoch pozwoli poznać pyszną kuchnię, zobaczyć piękne widoki oraz poczuć romantyczną atmosferę. Szczególnie warto odwiedzić Rzym, Mediolan, Turyn czy Neapol. Choć pobyt w tym kraju nie należy do najtańszych, to mimo to temperament i sympatyczny sposób bycia mieszkańców tego kraju zachęca do wybrania właśnie tego kraju na podróż poślubną. Różnorodność jaką oferują poszczególne miasta, sprawia, że wyjazd do tego kraju można proponować każdej młodej parze.

Grecja

Spędzenie miesiąca miodowego w Grecji, to idealna propozycja dla osób chcących trochę zaoszczędzić. Ceny pobytu, czy zdrowego śródziemnomorskiego wyżywienia nie są wygórowane. W takiej podróży plaża jest piękna, niezależnie czy wybrane na pobyt są luksusowe hotele, czy też nie. Poza pysznym jedzeniem turystów na tę wyspę przyciągają klify, szmaragdowe morze oraz zachody słońca. W wielu miejscowościach można zobaczyć romantyczne i malownicze budynki. Najpopularniejszym miejscem, gdzie romantyzm jest zdecydowanie najbardziej odczuwalny, to Santorini. Białe domki i ogrodzenia ułożone są w piękny i harmonijny sposób, dzięki czemu zdjęcie z takim widokiem będą piękną pamiątką z podróży poślubnej.

Sprawdź!
Wino na prezent ślubny – czym kierować się przy wyborze? Sprawdź!

Tajlandia

Warto odbyć nieco dłuższą podróż poślubną do Tajlandii, ponieważ niemal przez cały rok jest tam bardzo ciepło. Oferta jest bardzo szeroka oraz fakt, że ceny na miejscu nie są wygórowane, powinny zachęcić niejednego. W tym kraju jest wiele ciekawych miejsc, a widoki nierzadko zapierają dech w piersiach. Różnorodność, jakie oferują dane miejscowości, jest bardzo duża. Można typowo odpocząć w Tambon Kamala, znaleźć miejsca pełne rozrywki w Thawiwong, a ciekawe miejsca oraz świątynie buddyjskie można zobaczyć na przykład w Wat Chalong. Dla osób odważnych miejscowa kuchnia oferuje niemal wszystko, co da się zjeść. Sympatyczna ludność oraz świetna komunikacja w całym kraju sprawiają, że warto wybrać nieco bardziej egzotyczne kierunki podróży, takiej jak ten.

Malediwy

Wybierając ten kierunek na wakacje, można sobie zafundować najbardziej ekskluzywny pobyt. Rajskie klimaty, bogata oferta SPA, czy liczne sporty wodne, to jedne z wielu zalet wybrania właśnie tego miejsca na podróż poślubną. W hotelach na tej wyspie nowożeńcy są szczególnie traktowani, ponieważ otrzymują szampan na powitanie, piękne kwiatowe ozdoby apartamentu czy nawet organizowane są dla nich romantyczne randki na plaży. Prywatne baseny, a w nich pływające na tacy posiłki, to marzenie niejednego. Jeśli chodzi o ceny, to są dość wysokie, niemniej luksus oraz niezapomniane widoki i doznania są warte każdych pieniędzy.

Podsumowanie

Niezależnie od obranego kierunku podróży należy pamiętać o niezbędnej rzeczy, czyli ubezpieczeniu turystycznym. Biura podróży pamiętają o takich istotnych szczegółach, jednak w przypadku organizowania podróży poślubnej na własną rękę nie można o tym zapomnieć. Ubezpieczenie bagażu, to również warta uwagi usługa. Niekiedy należy się zaszczepić, udając się do dalszych krajów, gdzie istnieją różne mniej typowe choroby. Najczęściej ma to miejsce w przypadku wyjazdu do Afryki. W całym zamieszaniu związanym z podróżowaniem nowożeńcy powinni pamiętać o tym, po co tam są, czerpać radość ze swojej obecności oraz wypocząć.

Sprawdź!
Pierwszy taniec weselny – stwórz wspomnienia pełne gracji
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tańce weselne

Tańce weselne – czas integracji i zabawy

Next Article
prezent na 1 rocznicę ślubu

Prezent na 1 rocznicę ślubu – inspiracje i porady na oryginalny i wyjątkowy upominek

Related Posts