Medal ślubny – wyjątkowa pamiątka zawarcia związku małżeńskiego?

Alicja Kamińska
para podczas ceremonii ślubu

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej panny młodej i każdego pana młodego. Zawarcie związku małżeńskiego to również ogromne przeżycie dla rodziców i przyjaciół pary młodej. Nie ulega wątpliwości, że dzień zaślubin wymaga odpowiedniej oprawy, natomiast para młoda powinna także zadbać o pamiątki, które przez całe życie będą im przypominać ten wyjątkowy moment. Ciekawą, nietuzinkową propozycją są medale ślubne, zaprojektowane i odlewane na zamówienie.

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe pamiątki

Obecnie trudno znaleźć parę młodą, która nie zdecydowałaby się zatrudnić kamerzysty czy fotografa, którzy uwiecznią dla nich wspaniały moment zaślubin i całą imprezę weselną. To właśnie fotografie i filmy uchodzą za pamiątki idealne, choć oczywiście z czasem nieco tracą one na świeżości. Co więcej, zdjęcia ślubne w domowej witrynie zastępują zdjęcia rodzinne, stąd też fakt zawarcia związku małżeńskiego staje się nieco zapomniany. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zakup pamiątki, która przez całe życie będzie nam przypominać o wyjątkowym dniu zaślubin. Ciekawą propozycją są medale ślubne, które z powodzeniem mogą zdobić półkę w naszym salonie bądź zająć wyjątkowe miejsce w sypialni.

Jakie medale ślubne wybrać?

Decydując się na zakup medali ślubnych, najlepszym rozwiązaniem będą modele odlewane. Projektowane są one na zamówienie, z uwzględnieniem preferencji i potrzeb pary młodej. Oczywiście, jeśli przyszli małżonkowie posiadają własną wizję tego, jak ma wyglądać medal idealny, mogą dostarczyć własny projekt.

Medal na zamówienie charakteryzuje dbałość o detale oraz najwyższa jakość, dzięki której staje się on pamiątką na całe życie. Kultywowanie ponad 400-letniej tradycji polskiej sztuki odlewniczej sprawia, że nabieramy pewności co do uniwersalności naszego medalu ślubnego. 

Podkreślają eksperci z Łódzkiej firmy MCC Medale – producenta medali na zamówienia

Można powiedzieć, że jest on taki sam, jak dzień zaślubin – jedyny i niepowtarzalny. Dobrym rozwiązaniem może być zamówienie nie jednego, a dwóch medali ślubnych – dla każdego z małżonków. Warto się na nie zdecydować szczególnie, jeśli nie mamy zbyt wielu okazji do wspólnego spędzania czasu, na przykład ze względu na specyfikę pracy. Mając przy sobie pamiątkowy medal, zawsze będzie nam on przypominał o ukochanej osobie.

Sprawdź!
Poduszki na obrączki – oryginalny element dekoracyjny na Twoim ślubie

Medale nie tylko dla pary młodej

Medale na zamówienie to idealna propozycja nie tylko dla młodej pary. Bardzo często przyszli małżonkowie decydują się także na pamiątkowe medale z dnia zaślubin dla rodziców, którzy otrzymają je na przykład w formie prezentu czy podziękowań. Co istotne, wzór, jakie wybierzemy na różnego typu medale, nie musi być taki sam. Możemy dostarczyć różnorodne projekty, w ramach których zostaną wykonane poszczególne sztuki medali. Tego typu pamiątka dla rodziców, dziadków czy innych, bliskich naszemu sercu osób, z całą pewnością na trwałe zapisze się w ich pamięci. Medale na zamówienie to doskonała alternatywa dla kwiatów, czekoladek czy innego typu prezentów, które szybko tracą na wartości. Piękny, niepowtarzalny medal stanowi natomiast pamiątkę na całe życie.

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Świeczniki nowoczesne - perfekcyjny wystrój Twojego przyjęcia weselnego

Next Article

Konfetti na ślub - prosta dekoracja, której nie może zabraknąć na Waszym przyjęciu!

Related Posts