Co zrobić z welonem po ślubie – sprawdzone porady na ten weselny dylemat! 

Alicja Kamińska
Co zrobić z welonem po ślubie

Odpowiedź na pytanie, co zrobić z welonem po ślubie nie jest wcale jednoznaczna. Przywilej założenia go co do zasady przypada tylko raz w życiu, o ile tylko raz staniesz na ślubnym kobiercu. Wiele kobiet decyduje się zostawić go sobie na pamiątkę, jednak inne zastanawiają się, co jeszcze można z welonem zrobić. Jeśli także zadajesz sobie takie pytania, zapraszamy do lektury naszego tekstu, w którym dzielimy się naszymi poradami. 

Co zrobić z welonem po ślubie – zachować na pamiątkę 

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z welonem po ślubie i jesteś sentymentalna, dobrym pomysłem może być zachowanie go na pamiątkę. Welon nie zajmuje tyle miejsca co suknia ślubna, zatem można go całkiem sprawnie przechować. Po pierwsze, będzie przypominał o tym wyjątkowym dniu. Po drugie, część kobiet zachowuje go dla swojej przyszłej córki lub na przykład siostrzenicy albo bratanicy. Taka rodzinna pamiątka kiedyś może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Warto jednak pamiętać, żeby odpowiednio zadbać o przechowywany welon. Dzięki temu dłużej zachować idealną kondycję. Do długiego przechowywania z pewnością lepiej sprawdzą się też welony dobrej jakości – są po prostu bardziej wytrzymałe. 

Sprzedaż welonu po ślubie 

Welon po ślubie można też po prostu sprzedać. Część pań wystawia na popularnych portalach aukcyjnych jedynie sam welon, a inne cały zestaw razem z suknią ślubną. Z pewnością jest ogromny popyt na rzeczy ślubne z drugiej ręki. Po pierwsze, jest to zgodne z duchem ekologii. Po drugie, po prostu się opłaca, a jak wiadomo ślubna wyprawka nie należy do najtańszych. 

Sprawdź!
Wianek ślubny – romantyczna ozdoba panny młodej. Jak dobrać ślubny wianek i do jakiego stylu pasuje?

Oddanie welonu lub przerobienie go 

Jeśli nie wiesz, co zrobić z welonem po ślubie, zawsze można go oddać. Nie mamy na myśli tylko oddania go potrzebującej pannie młodej. Ślubne stroje chętnie przyjmują także na przykład teatry. Z pewnością jest to niecodzienny sposób na tchnięcie drugiego życia w ślubny welon. Ozdobę, jaką jest welon, można też potraktować jako materiał i po prostu przerobić na coś innego. 

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z welonem po ślubie, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Welon można schować do szuflady i przechować, ale także oddać, przerobić lub po prostu sprzedać. Każdy z tych sposobów jest dobry, o ile jest zgodny z tobą. 

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Okres w dniu ślubu

Okres w dniu ślubu - sprawdzone porady dla miesiączkujących w trakcie wesela

Next Article
Czego nie robić na weselu

Czego nie robić na weselu? Sprawdź nasze porady, jak nie popełnić faux pas, a jednocześnie świetnie się bawić! 

Related Posts