Jak urządzić wiejskie wesele? Sprawdź sprawdzone porady!

Alicja Kamińska
wiejskie wesele

Wiejskie wesele niesie za sobą wiele korzyści. To szansa na połączenie tradycji z dobrą zabawą i nacieszenie się świeżym powietrzem. Odpowiednio zorganizowane, zapewnia możliwość zapełnienia stołów produktami od lokalnych rolników. O czym musisz pamiętać w trakcie przygotowań do takiej imprezy? 

Jak urządzić wiejskie wesele? 

Na początku musisz zastanowić się nad tak ważnymi sprawami, jak stroje oraz wybór sali weselnej

Wesele na wsi a stroje 

Jeśli chcesz wpisać się w wiejski styl, postaraj się nawiązać do strojów regionalnych. Marzysz o ślubie na Kaszubach czy Podhalu? Postaraj się wypożyczyć tradycyjne stroje ludowe. Nie masz takiej możliwości? Postaw na płócienną koszulę z takimi samymi spodniami i białą, prostą sukienkę, którą ozdobisz kwiatami z pobliskich łąk.

Jak wybrać salę na wiejskie wesele? 

Restauracja czy remiza strażacka? Wesele na wsi wcale nie musi tak wyglądać! 

Nie chcesz korzystać z utartych rozwiązań? Postaw na wiejskie wesele w stodole! Niepowtarzalny klimat, długie stoły, spora przestrzeń dla muzyków i gości pragnących potańczyć – oto największe korzyści z takiego rozwiązania. 

Tradycja i nowoczesność 

Jak urządzić wiejskie wesele, by dobrą zabawę połączyć z tradycją? Masz całkiem sporo możliwości. Pamiętaj, że dawne wesele wiejskie było ważnym wydarzeniem dla całej lokalnej społeczności, a do weselnych przygotowań angażowano wszystkich sąsiadów. Zatrzymywanie weselnego pochodu, zabawy połączone z regionalnymi przyśpiewkami – to tradycje, dzięki którym wiejskie wesele z pewnością nie będzie nudną imprezą. 

Sprawdź!
Poprawiny, czyli dwudniowe wesele dla nowożeńców. Jak świętować i organizować poprawiny wesela – poradnik

Stroje, wystrój weselnej sali i scenariusz imprezy to ważne sprawy, nie możesz jednak zapomnieć o menu. Jak ma wyglądać stół wiejski na wesele? Przede wszystkim powinien uwzględniać obecność tych produktów, które pochodzą od miejscowych gospodarzy. Na stronie Agropedia.pl znajdziesz wyjątkowe opisy ziół i warzyw, które świetnie sprawdzą się na tradycyjnym wiejskim stole.

Po jakie produkty pary młode urządzające wesele w stylu wiejskim sięgają dziś najchętniej? Popularnością cieszą się kaszanki i twarogi, lokalne potrawy (np. żurek lub kwaśnica) oraz trunki, takie jak śliwowica czy regionalne nalewki. 

Wiesz już, jak urządzić wesele w wiejskim stylu i na czym się skupić podczas planowania takiej uroczystości. Da ci to sporo satysfakcji i pozwoli spędzić ten ważny dzień w wyjątkowych okolicznościach.

Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
atrakcje dla dzieci na weselu

Atrakcje dla dzieci na weselu – jak je przygotować? Sprawdzone gry i zabawy dla najmłodszych biesiadników

Next Article
wystrój kościoła na ślub

Wystrój kościoła na ślub – jak udekorować miejsce ceremonii ślubnej?

Related Posts