Makijaż ślubny krok po kroku – o czym pamiętać?

Alicja Kamińska

Najważniejsze zasady makijażu ślubnego — musisz o tym pamiętać!

Makijaż ślubny to nie tylko zwykły make-up. Rządzi się on zupełnie innymi zasadami niż klasyczny makijaż codzienny, czy nawet wieczorowy. A to dlatego, że noszony jest w zupełnie innych okolicznościach. Taki make-up musi zostać wykonany z uwzględnieniem naprawdę wielu kwestii. Przede wszystkim, przez cały dzień i noc jest on narażony na działanie ogromnej ilości różnego rodzaju czynników, które mogą mu zaszkodzić. Łzy wzruszenia, niezliczone gratulacje, pocałunki, uściski, dotykanie twarzy dłońmi, pot — takie makijażowe zagrożenia można właściwie wymieniać w nieskończoność. W związku z tym, priorytetem jest to, by makijaż ślubny był przede wszystkim ponadprzeciętnie trwały. 

Pytanie tylko, jak właściwie zachować makijaż w nienagannym stanie przez całą ceremonię ślubną oraz wesele? Co prawda, jest to ogromne wyzwanie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie na rynku dostępne są świetne kosmetyki o przedłużonej odporności. Duży wybór takich produktów znajdziesz na przykład na https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz-260.html

Stawiaj na kosmetyki wodoodporne

W makijażu ślubnym należy stawiać przede wszystkim na kosmetyki wodoodporne oraz wodooporne. Pierwsze nie rozmazują się pod wpływem wilgoci, drugie zaś dodatkowo też jej nie absorbują. Sprawdzą się także wszelkie produkty o zastygającej formule. Takie kosmetyki po wyschnięciu są bowiem dosłownie ”nie do ruszenia”.

Sprawdź!
Jaki prezent dla Pana Młodego od kolegów?

Utrwalenie makijażu ślubnego

Kluczem do uzyskania idealnego makijażu, który będzie wyglądać fantastycznie przez całą noc, jest też jego właściwe utrwalenie. W tym celu warto użyć specjalnych, przeznaczonych do tego fixerów formie sypkiej i w sprayu. To sprawi, że wszystkie warstwy makijażu zostaną nie tylko utrwalone, ale i scalone.  

Makijaż próbny to podstawa!

Pójście z makijażem ślubnym na tzw. ”żywioł” to jeden z najgorszych możliwych pomysłów. W tym dniu nie ma miejsca na pomyłki i czasu na poprawki. Dlatego też zaleca się, aby zawsze robić próbny makijaż ślubny. Dzięki temu nie tylko dopasujesz makijaż idealnie do swojej urody i sprawdzisz, czy czujesz się w nim dobrze, ale też unikniesz wszelkich wpadek. Pamiętaj bowiem, że niektóre kosmetyki mogą powodować uczulenie. Inne zaś dyskomfort. A co, jeśli sztuczne rzęsy będą Cię uwierać, a kredka na linii wodnej sprawi, że będziesz łzawić? Przetestuj makijaż wcześniej, aby mieć pewność, że w dniu ślubu wszystko będzie idealne. 

Idealny makijaż ślubny — jak go dopasować? Plus najnowsze trendy

Wybór makijażu ślubnego to jeden z największych dylematów każdej panny młodej. Jeśli Ty także nie wiesz jeszcze, jak chcesz zostać pomalowana tego dnia, to nie jesteś więc jedyna. Możliwości jest wiele, a najnowsze trendy ślubne wciąż podsuwają nowe propozycje.

Co jest teraz modne? Numerem jeden wciąż jest oczywiście klasyczny i subtelny makijaż w tonacjach brązowych. Panny młode go uwielbiają, ponieważ zapewnia naturalny wygląd, ale jednocześnie wspaniale podkreśla urodę. Wśród ślubnych trendów znalazło się jednak także miejsce dla mocniejszych makijaży. To idealny wybór, jeśli na co dzień też robisz wyrazisty make-up. Najważniejsze jest przede wszystkim to, by makijaż ślubny dopasowany był do Twojej urody, a także, abyś czuła się w nim doskonale. Wtedy będziesz lśnić!

Sprawdź!
Drewniana muszka – jak ją odpowiednio zawiązać?
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Next Article
bielizna ślubna

Bielizna ślubna  – zmysłowa i piękna. Jak wybrać bieliznę pod suknię ślubną? Praktyczne rady i inspiracje

Related Posts