Ile się daje na wesele? Sprawdź, jaka kwota w kopercie będzie odpowiednia i ucieszy Młodą Parę!

Alicja Kamińska
ile się daje na wesele

Organizacja ślubu i wesela to ogromne wyzwanie, które wiąże się nie tylko z koniecznością dopilnowania wszystkich szczegółów, ale także jest dużym przedsięwzięciem finansowym. Oczywiście wszystko zależy od tego, ilu gości zamierzają zaprosić przyszli małżonkowie, gdzie organizowane będzie wesele, a także od tego, jakie atrakcje planują. Jednak nie da się ukryć, że do podstawowego kosztu tak zwanego talerzyka, trzeba doliczyć wiele innych kosztów związanych z dekoracją, obsługa, muzyką, fotografem, suknią, makijażem i nie tylko. To ogromne wydatki, dlatego zazwyczaj każda Młoda Para ma cichą nadzieję, że przynajmniej część tych wydatków zwróci się im w ramach otrzymanych od gości prezentów. Pojawia się więc pytanie, ile się daje na wesele? Jaka kwota w kopercie dla nowożeńców będzie odpowiednia? Nie ma na to pytanie prostej i konkretnej odpowiedzi. Sprawdź, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, decydując o kwocie, którą chcesz wręczyć Młodej Parze z okazji przepięknego wydarzenia, jakim jest ślub!

Piękny ślub – najważniejsze wydarzenie w życiu Młodej Pary

Z pewnością każdy zgodzi się z tym, że wymarzony ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej pary, która chce stworzyć rodzinę i spędzić ze sobą resztę życia. Niestety organizacja tego emocjonującego i pięknego wydarzenia wiąże się z masą przygotowań, a także wydatków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby Młoda Para samodzielnie wszystko przygotowała i zadbała o każdy szczegół. Jednak obecnie coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie specjalisty, który zajmie się przygotowaniami. To ogromna pomoc i jednocześnie szansa, aby zniwelować stres związany z przygotowaniami. Jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, a wiadomo, że po drodze można napotkać wiele przeszkód, profesjonalna osoba, która zawodowo zajmuje się przygotowaniem różnych wydarzeń, z pewnością będzie w stanie sobie poradzić. Przysłowiowe gaszenie pożaru nie będzie na głowie przyszłych małżonków, co znacząco ograniczy stres. Zdecydowanie warto skorzystać z takich usług, choć oczywiście wiadomo, że nie każdy może sobie na to pozwolić, ponieważ takie usługi nie należą do najtańszych. To dodatkowe koszty, które trzeba ponieść w związku z organizacją wesela.

Sprawdź!
Ile kosztuje ślub kościelny? Czy takie usługi mają swój cennik?

Kosztowne przygotowania do ślubu

Każda para planująca ślub musi się liczyć z koniecznością poniesienia sporych kosztów związanych z organizacją przyjęcia. Najdroższe z pewnością będzie wynajęcie odpowiedniej sali weselnej, a także opłata za przysłowiowy talerzyk. To jednak nie wszystko, do tych wydatków trzeba dodać również wynajęcie zespołu muzycznego, fotografa, samochodu, koszty sukni, garnituru, makijażu, fryzjera, dekoracji sali, kwiatów. Wiele zależy od wizji Młodej Pary i ich marzeń związanych z jednym z najważniejszych dni w ich życiu.

Życzenia dla Młodej Pary – kiedy i jakie życzenia złożyć?

Życzenia dla Młodej Pary powinny płynąć prosto z serca. To ty najlepiej ich znasz i z pewnością dokładnie wiesz, czego im życzyć. Jednak najpopularniejsze życzenia dotyczą szczęścia, bogactwa, zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i dużo radości na nowej drodze życia. Dzień ślubu jest rozpoczęciem zupełnie nowego etapu w życiu nowożeńców. To wyjątkowy moment, w którym oczekują od zaproszonych gości życzliwości i dobrej zabawy. Goście składają życzenia zaraz po złożeniu przysięgi małżeńskiej i wyjściu Młodej Pary z kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego – wszystko zależy od tego, gdzie zostało zorganizowane wesele. To właśnie wtedy wręcza się również kopertę, prezent, kwiaty lub alkohol i inne upominki.

Ile się daje na wesele? Przykładowe kwoty!

Jeśli chcesz wiedzieć, ile się daje na wesele, najwyższy czas przejść do konkretów! Oczywiście nie ma jednej kwoty, która będzie odpowiednia w każdym przypadku. Jednak można wskazać pewien przedział, który obejmuje kwotę od 200 nawet do 1000 zł. Dokładna suma pieniędzy, która powinna się znaleźć w kopercie, zależy między innymi od takich czynników jak pokrewieństwo, relacja, rola na przyjęciu weselnym, a także po prostu twoje możliwości finansowe. Jednak warto pamiętać, że niedopuszczalne jest podarowanie pustej koperty, choć niestety czasami się to zdarza i sprawia przykrość Młodej Parze.

Sprawdź!
Ile kosztuje wesele na 150 osób? Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć?

Ile się daje na ślub? Sprawdź!

Główną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, rozważając, ile się daje na wesele, są finansowe możliwości. Nie da się zaprzeczyć, że zabawa na weselu jako gość również wiąże się ze sporymi wydatkami. Trzeba skompletować weselną stylizację, wybrać się do fryzjera, makijażystki i kupić niezbędne dodatki. Pozostaje jeszcze kwestia prezentu dla Młodej Pary. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, przyjęcie weselne jest sporym wydatkiem zarówno dla Młodej Pary, jak i zaproszonych gości. Orientacyjne kwoty, które powinny znaleźć się w kopercie dla nowożeńców, wyglądają następująco: świadkowie około 600 zł, rodzice, chrzestni, rodzeństwo około 1000 zł, bardzo bliska rodzina, bliscy przyjaciele około 400 zł, inni goście około 250 zł. Oczywiście to tylko przykładowe kwoty, wiele zależy także od tego, gdzie organizowane jest wesele, ile czasu trwa, czy dostępny jest nocleg dla gości itd.

Ile włożyć do koperty – co powinieneś wziąć pod uwagę?

Obecność gości jest niezwykle ważna dla każdej Pary Młodej. To dla nich wyjątkowy dzień, który chcą świętować wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli chodzi o prezent, dajemy tyle, ile jesteśmy w stanie. Nawet jeśli chcesz sprawić radość przyszłym małżonkom, suma pieniędzy powinna być adekwatna do twoich finansowych możliwości. Dokładnie przeanalizuj, jaka suma jest w zasięgu twojej ręki. Poza tym zastanów się także, jaki jest stopień pokrewieństwa między tobą a przyszłymi małżonkami. Nie ma uniwersalnych zasad, które regulują kwestie ślubnego prezentu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować materialny upominek taki jak na przykład jedwabna pościel, śmieszne kubki z napisem i grafiką, szlafrok z haftem i wiele więcej. Możesz także postawić na ciekawe prezenty w postaci nowych doświadczeń i podarować Młodej Parze skok ze spadochronem lub weekendowy wyjazd. Wszystko zależy od twojej kreatywności, a także budżetu.

Sprawdź!
Ile kosztuje DJ na wesele?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Wiele osób marzy o wielkim, romantycznym i pięknym weselu. Takie przyjęcie jest okazją do świętowania razem z rodziną i przyjaciółmi. Natomiast niektórzy decydują się na małe przyjęcie wyłącznie dla najbliższej rodziny. Niezależnie od skali imprezy, goście powinni obdarować Młodą Parę pięknym prezentem. Najczęściej jednak decydują się na podarowanie koperty z pieniędzmi. To świetne rozwiązanie, które sprawia, że goście nie muszą się głowić nad wyborem prezentu, z kolei Młoda Para może odzyskać, chociaż część budżetu zainwestowanego w organizację przyjęcia. Kwota, którą należy włożyć do koperty, zależy od wielu czynników i waha się od 200 nawet do 1000 zł.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
partner na wesele

Partner na wesele – czym kierować się przy wyborze osoby towarzyszącej? Jak znaleźć odpowiednią osobę? Poznaj praktyczne wskazówki!

Next Article
Wino na prezent ślubny

Wino na prezent ślubny – czym kierować się przy wyborze? Sprawdź!

Related Posts