Zdjęcia ślubne – ile kosztuje fotograf na wesele i czy warto oszczędzać na fotografii ślubnej?

Alicja Kamińska
ile kosztuje fotograf na wesele

Dzień ślubu to najważniejszy moment w życiu dla wielu par młodych – chcemy, aby tego dnia wszystko było idealne! Makijaż, sukienka, sala weselna… ale również i zdjęcia, które są najwspanialszą pamiątką na całe życie! Aby były naprawdę piękne, niezbędny jest dobry fotograf ślubny, który nie tylko dyskretnie uchwyci momenty z przygotowań do ceremonii, ale również stworzy cudowny album, do którego z przyjemnością będziecie wracać przez całe życie!

Profesjonalny fotograf ślubny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

To, ile kosztuje fotograf na wesele, zależy od wielu czynników:

  • portfolio;
  • ilości zdjęć, które poddane zostaną obróbce;
  • ewentualnym dojazdem;
  • sesjami (narzeczeńska, ślubna oraz reportaż ślubny).

Zdarza się, że niektóre pary młode płacą za taką usługę zaledwie kilkaset złotych, gdy inne wydają kilka tysięcy. Tak naprawdę przed decyzją musicie określić swoje wymagania, a także ustalić, w jakich momentach fotograf ma wam towarzyszyć. Koniecznie zapoznajcie się rownież z jego portfolio oraz opiniami, które znajdziecie w Internecie. Wybór fotografa na ślub i wesele może okazać się złożoną decyzją. To wy musicie być zadowoleni z jego pracy i pięknych zdjęć, które wam dostarczy!

Sprawdź!
Ile kosztuje DJ na wesele?

Jak znaleźć fotografa na wesele?

Fotograf ślubny na pewno ma założony profil na Instagramie, gdzie chwali się swoimi pracami. Możesz szukać go również na stronach dedykowanych organizacjom ślubu i wesela, na których znajdziesz wiele ogłoszeń. Zanim jednak rozpoczniesz żmudne poszukiwania, zastanów się, jakie mają być wasze zdjęcia.

Fotografia ślubna jak ze snu

Szukając fotografa ślubnego, wybierz kilka rodzajów fotografii, które według ciebie są dokładnie takie, o jakich marzysz. Mogą to być klasyczne sesje ślubne, ale również te utrzymane w modnym stylu boho czy vintage. Każdy fotograf ma swój własny styl, który jest mu bliski, posiada odpowiednie obiektywy i dodatki, które tworzą właśnie magię w obiektywie.

Przykłady prac znajdziesz w portfolio fotografa i to na jego podstawie powinniście wybrać ostatecznie osobę, która udokumentuje najważniejszy moment w waszym życiu. Album ślubny to w końcu pamiątka, którą pokażecie także gościom oraz swoim dzieciom.

Cena fotografa ślubnego – jaki to wydatek?

Doświadczenie fotografa ślubnego, a co za tym idzie, ilość zleceń, jakie otrzymuje, wpływają na cenę jego usługi. Najtańszy fotograf, który dopiero buduje swoje portfolio, wykona zdjęcia już za 500 złotych, natomiast usługodawca, który ma na koncie wiele sesji ślubnych, a także jest rozchwytywany, może za sesję zażądać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Średnio cena za fotografa ślubnego to koszt około 3500 złotych do 5000 złotych, w zależności od usług, które będzie miał wykonać.

Sprawdź!
Rozwód kościelny krok po kroku – ile kosztuje unieważnienie ślubu kościelnego i wynajęcie adwokata?

Ile kosztuje fotograf na ślub – co wchodzi w skład ceny?

Fotograf nie tylko robi zdjęcia, ale również poddaje je obróbce, może wykonać dla was fotoksiążkę lub przygotować specjalny album ze zdjęciami z waszego ślubu. Nowożeńcy mogą zdecydować się także na współpracę z fotografem na etapie przygotowań do ślubu, organizując sesję narzeczeńską – im więcej zleceń otrzyma dany fotograf, tym cena za cały pakiet powinna być niższa.

Fotograf na ślub – co obejmuje cennik?

Cennik usług fotografa ślubnego najczęściej obejmuje:

  • sesje narzeczeńską;
  • sesję plenerową po ślubie;
  • reportaż ślubny;
  • wykonanie fotoksiążki lub albumu ze zdjęciami;
  • obróbkę wybranego pakietu zdjęć.

Ponadto para młoda może otrzymać dobrej jakości zdjęcia także na pendrivie, które nie znalazły się wśród odbitek, a także zdecydować się na zdjęcia z drona. Oferta fotografów jest bardzo szeroka, dlatego przed podjęciem decyzji o wynajęciu fotografa na ślub i wesele warto zapoznać się z jego pakietem ślubnym, który z pewnością wpłynie na ostateczny koszt. Niektórzy fotografowie ślubni współpracują także z kamerzystami, którzy przygotują film z przyjęcia.

Dobry fotograf ślubny – jak go sprawdzić?

Praca fotografa nie należy do najprostszych! Aby zrobić dobre zdjęcie, musi znaleźć odpowiednie ujęcie, uchwycić emocje, ale przede wszystkim nie przeszkadzać modelom.

Zdjęcia ze ślubu zawsze wyglądają pięknie, ponieważ fotograf ślubny poddaje je odpowiedniej obróbce, a dzięki doświadczeniu wie, w którym miejscu stanąć, aby nie przeszkadzać gościom w zabawie, a jednocześnie mieć jak najwięcej okazji do zrobienia dobrego zdjęcia.

Sprawdź!
Ile kosztuje kamerzysta na wesele? Film z uroczystości ślubnej to pamiątka na całe życie!

Fotografia ślubna – poznaj bliżej swojego usługodawcę!

Fotografa warto przed samym ślubem poznać, dlatego można się z nim umówić na sesję narzeczeńską, podczas której oswoicie się ze sobą, a także ocenicie jakość jego pracy. Umiejętności fotografa ślubnego są bardzo ważne, także podczas pleneru ślubnego! Aby uzyskać piękne zdjęcia, wcale nie musicie posiadać zdolności modelek i modeli, ponieważ profesjonalista będzie umiał sprawić, że poczujecie się rozluźnieni i pewni siebie.

Fotograf oferujący usługi w niższej cenie wcale nie musi wiązać się z gorszą jakością zdjęć. Często są to początkujący fotografowie ślubni, którzy mają wolne terminy i wciąż budują swoje portfolio. Taką osobę warto poprosić o referencje innych nowożeńców oraz o większą ilość lepszych zdjęć, których nie zamieścił na swojej stronie internetowej.

Bezcenna pamiątka ze ślubu i wesela – koszt, który warto ponieść

To, ile kosztuje fotograf na ślub, zależy przede wszystkim od ich ilości zdjęć, formy usługi, a także od samego autora fotografii, którego zaprosicie do współpracy. To najważniejszy dzień waszego życia i wszystko powinno być perfekcyjne!

Pamiętajcie, że zdjęcia z ceremonii najlepszych fotografów ślubnych to pojęcie względne, ponieważ mają się one podobać przede wszystkim wam samym. Koszt fotografa na wesele zależy zatem przede wszystkim od waszych potrzeb i gustu. Warto zainwestować w usługę fotografa ślubnego, który spełni wszystkie oczekiwania nowożeńców.

Zobacz także:
Sprawdź!
Ile kosztuje zespół na wesele i jak dopasować repertuar?
Archiwum: styczeń 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ile kosztuje wesele

Ile kosztuje wesele? Jak dużym wydatkiem jest przyjęcie na sto osób, a ile kosztuje organizacja wesela nieco skromniejszego?

Next Article
ile kosztuje dj na wesele

Ile kosztuje DJ na wesele?

Related Posts