Maseczka ślubna – modny dodatek w czasach pandemii. Jaką najlepiej wybrać?

Alicja Kamińska
Maseczka ślubna

Jednym z najbardziej bolesnych obostrzeń w czasach pandemii koronawirusa był zakaz organizowania ślubów i wesel. Z czasem imprezy ślubne powróciły, jednak nie oznaczało to, że o środkach ostrożności można było całkowicie zapomnieć. W kościele i urzędzie stanu cywilnego jeszcze długo obowiązywały środki ostrożności. Tak właśnie do powszechnego obiegu weszła maseczka ślubna. Co ją wyróżnia? 

Ślub w czasach zarazy. Postaw na bezpieczeństwo 

Maseczki ochronne to w ostatnich latach coś, co stało się częścią życia większości z nas. Ich noszenie, szczególnie w tłumie, pomaga zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem. Dzięki niej zyskujemy zarówno my, jak i osoby dokoła nas. 

Maseczka noszona na ślubie, także przez pannę młodą, pełni dokładnie taką samą funkcję. Na samym początku warto więc zaznaczyć, że maseczka ślubna powinna być przede wszystkim środkiem bezpieczeństwa. Noszenie koronkowych maseczek z dziurami mija się z celem. Równie dobrze można w ogóle z niej zrezygnować. 

Maseczka ślubna – jak powinna wyglądać?

Wiesz już jak ważne są kwestie bezpieczeństwa. Teraz można przejść do tego, co naprawdę interesuje większość panien młodych, czyli wygląd maseczki ślubnej. Ta powinna bowiem bardzo dobrze korespondować z resztą stylizacji.

Trudno wyobrazić sobie, aby szykowana miesiącami ślubna kreacja była dopełniona zwyczajną jednorazową maseczką chirurgiczną. Na szczęście projektanci wyszli naprzeciw potrzebom klientek i przyszykowali kolekcje maseczek ślubnych przeznaczonych właśnie na tę okazję. 

Sprawdź!
Suknia ślubna litera A – klasyczna i romantyczna. Jak dobrać suknię ślubną w kształcie litery A i komu pasuje taki fason?

Bardzo ważne jest to, aby maseczka ślubna była utrzymana w takiej samej kolorystyce, jak kreacja panny młodej. Najczęściej są to więc różne odcienie białego, kremowego, czy écru. Możesz z powodzeniem zdecydować się na ozdoby w postaci koralików, czy nawet kryształków. 

O czym warto pamiętać wybierając maseczkę ślubną? 

Podczas zakupów zwróć uwagę na to, aby twoja maseczka spełniała wszystkie normy bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że mowa tu raczej o maseczkach, niż o pojedynczej masce. Jedną powinno się nosić nie dłużej niż przez cztery godziny. Najlepiej więc przygotować sobie na ślub przynajmniej trzy sztuki.

Jeżeli zmieniasz kreację na wesele, pamiętaj, aby dopasować stylistykę maski ochronnej do każdej z sukienek. W ten sposób będziesz wyglądała spójnie przez całe wielogodzinne uroczystości. 

Maseczka ślubna DIY 

Maseczki dedykowane pannom młodym coraz częściej można znaleźć w portfolio projektantów i salonów mody ślubnej. To proste akcesorium możesz jednak z powodzeniem uszyć samodzielnie, wybierając sobie takie materiały, które najbardziej odpowiadają twoim indywidualnym potrzebom. Warto wykorzystać przyjazne dla skóry naturalne i oddychające materiały w pięknych kolorach. 

Podsumowanie 

Nie da się ukryć, że maseczka ślubna coraz częściej staje się nieodłącznym elementem przygotowań do uroczystości. Chociaż obostrzenia z czasem zostają znoszone, to jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo, także podczas tak ważnych uroczystości, jak własny ślub. Najważniejsze jest to, aby maska faktycznie spełniała normy bezpieczeństwa. Możesz również dopasować ją do swojego gustu i indywidualnych potrzeb. 

Sprawdź!
Makijaż ślubny dla blondynek – sprawdź
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
biustonosz do sukni ślubnej

Biustonosz do sukni ślubnej – jak dobrać górną część bielizny, tak by podkreślała ona magię wyjątkowej kreacji?

Next Article
Sukienki ślubne krótkie

Sukienki ślubne krótkie – kiedy najlepiej sprawdzi się takie rozwiązanie?

Related Posts