Gry na wieczór panieński – poznaj ciekawe zabawy, dzięki którym przyszła panna młoda będzie zachwycona

Alicja Kamińska
gry na wieczór panieński

Gry na wieczór panieński, to jedne z pomysłów na spędzenie czasu z przyszłą Panną Młodą. Przeróżne atrakcje oraz upominek przygotowuje najczęściej świadkowa. Istotne jest, aby osoba organizująca całą imprezę dobrze znała przyszłą żonę i wiedziała, co ona lubi, bądź jakie rzeczy akceptuje. Można gry i zabawy zorganizować w domu i przy tym świetnie się bawić. Bardzo często wybierane jest wyjście do klubu, gdzie muzyka i kolorowe drinki rozbawią każdego. Świetnym pomysłem, na który decydują się coraz częściej uczestniczki wieczoru panieńskiego, to wyjazd do SPA. Niekiedy taka atrakcja trwa cały weekend. Ważny jest fakt, żeby organizować.

Gry na wieczór panieński – ogólne informacje

Motyw przewodni wieczoru panieńskiego, to ważna kwestia, jaką ustala się z odpowiednim wyprzedzeniem oraz informuje się o nim wszystkich uczestników imprezy. Stroje oraz dodatki podkreślą wyjątkowość wieczoru. Gry na wieczór panieński oraz atrakcje na niego przygotowane muszą być dopasowane do ubioru. Wyjście na paintball czy do parku linowego, to nie miejsce na sukienki i obcasy. Organizator musi wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować. Gier i zabaw jest bardzo dużo. Pomysłów można zaczerpnąć z internetu, książek, z innych wieczorów panieńskich lub z filmów o takiej tematyce. Tematyka jakiej dotyczą tego typu atrakcje, związane są z Panną Młodą lub jej przyszłym małżeństwem oraz niekiedy relacjami z narzeczonym.

Sprawdź!
Fryzura wieczorowa - jak dobrać idealną?

Prawda czy wyzwanie

Gry na wieczór panieński często są wspomagane przez gotowe kupione zestawy z różnymi kartami czy akcesoriami. W tej grze przydatne karty dzielą się na dwa rodzaje: pytania oraz wyzwania. Uczestniczki imprezy losują je i odpowiadają lub wykonują daną czynność. W przypadku nieudzielenia odpowiedzi lub niewykonania zadania należy wypić karny kieliszek wódki. Taka zabawa może sprawić, że dziewczyny się odstresują oraz poczują luźny i beztroski klimat.

Test na idealną żonę

Zabawa ta jest prosta do wymyślenia, a uczestniczki mogą wykazać się kreatywnością. Zasady są proste. Panna młoda ma zadania do wykonania, które mają być nieprzypadkowe. Powinny odzwierciedlić przyszłe możliwe czynności, jakie będzie mieć ona do wykonania w małżeństwie.

Mogą to być zadania takie jak:

 1. Zawiązanie krawata.
 2. Przyszycie guzika.
 3. Wyprasowanie koszuli.
 4. Ubicie białka jajka za pomocą zwykłej trzepaczki.
 5. Podanie przepisu na tradycyjne danie obiadowe.

Zabawa: Co masz w torebce?

Wszystkie uczestniczki wieczoru panieńskiego wyciągają po trzy przedmioty ze swojej torebki i wkładają do zbiorczego pojemnika. Przyszła panna młoda ma zadanie wyciągnąć po jednym przedmiocie po kolei oraz oszacować każdy z nich, do kogo należy. Kobiety w swoich torebkach trzymają różne rzeczy, dlatego też ta zabawa może przysporzyć trudności przyszłej żonie i nie raz wywołać śmiech wśród uczestniczek.

Gry na wieczór panieński – zakazane słowa

Każda uczestniczka musi wybrać kilka, a najczęściej trzy słowa, których nie będzie wolno wymówić przez cały czas trwania wieczoru panieńskiego. Najpopularniejsze to: ślub, narzeczony, wesele. Ta z uczestniczek, która je wypowie, będzie musiała za karę wypić kieliszek wódki.

Sprawdź!
Prezent na wieczór panieński – jaki upominek będzie najlepszy dla panny młodej?

Zestaw pytań: Jak dobrze Panną Młoda zna Pana Młodego

Jak nazwa zabawy wskazuję, zasady są proste. Przed wieczorem panieńskim pewne pytania są zadawane narzeczonemu, a następnie podczas babskiego wieczoru zadaje się je przyszłej żonie. Za każdą błędną odpowiedź pije karny kieliszek. Jakie pytania najczęściej taki quiz zawiera?

Są to:

 1. Jak wyglądała Wasza pierwsza randka?
 2. Jakie jest Twoje ulubione danie?
 3. Ile dzieci chciałbyś mieć?
 4. Kiedy i gdzie był Wasz pierwszy pocałunek?
 5. Jakie kwiaty Twoja narzeczoną najbardziej lubi?
 6. O czym wspólnie marzycie?
 7. Jakie imię dałbyś Waszym dzieciom?
 8. Jaki jest Twój ulubiony film?
 9. Jaki kolor damskiej bielizny lubisz najbardziej?
 10. Kto w Waszym związku jest bardziej kłótliwy?

Love story Młodej Pary widziane oczami innych

Nie trzeba daleko szukać, żeby wymyślić ciekawą zabawę na wieczór panieński. Szczególnie ciekawe są te dotyczące małżeństwa, a w zasadzie jeszcze narzeczonych. Gra “Love story” polega na tym, że każdy z uczestników imprezy pisze na tej samej kartce po jednym zdaniu odnośnie historii miłosnej Młodej Pary. Utrudnieniem, a zarazem największą rozrywką jest fakt, że osoba dopisująca widzi tylko ostatnie zdanie z dotychczas napisanych. Wystarczy zgiąć kartkę w odpowiednim miejscu i przekazać ją dalej. Po zakończonej zabawie można ją wręczyć przyszłej żonie, a tak powstała historia zaskoczy, rozbawi, a przede wszystkim będzie dla niej piękną pamiątką.

Gry na wieczór panieński – “Ile ona ma lat?”

Do tej zabawy potrzebne będą zdjęcia z różnych okresów życia Panny Młodej. Zadaniem uczestniczek jest odgadnięcie dokładnego wieku narzeczonej, na każdym ze zdjęć. Ta osoba, która wskaże najwięcej odpowiedzi, wygrywa, zdobywając tym samym jakąś nagrodę. Taka forma rozrywki to nie tylko dobra zabawa, ale czas, w którym można z sentymentem i wzruszeniem powspominać życie panieńskie głównej bohaterki wieczoru.

Sprawdź!
Sesja panieńska – sprawdzony sposób na udaną zabawę podczas wieczoru panieńskiego!

Gry na wieczór panieński – przydatne gadżety

Gry na wieczór panieński to nie jedyne sprawy, jakie warto zakupić przed czy zorganizować taką imprezą. Często na początku imprezy przyszła żona oraz pozostałe uczestniczki zakładają małą ozdobę wyróżniającą je z tłumu. Popularne z nich, to:

 • szarfy;
 • wianki;
 • opaski bądź bransoletki;
 • welony;
 • okulary;
 • złote lub srebrne tatuaże;
 • balony;
 • lampiony;
 • wstążki.

Wieczór panieński – porady

Warto ustalić z odpowiednim wyprzedzeniem kto będzie na imprezie tak, żeby ilość gadżetów, jedzenia czy rezerwacji na daną atrakcję była dopasowana do liczby uczestników. Upominki może przyszła Panna Młoda dać swoim gościom, ale z reguły to ona dostaje prezent. Najczęściej przyjaciółki składają się na niego. Co ciekawego można dać przyszłej żonie? Ograniczeniem jest tu wyobraźnia, jednak często kupowane są takie pamiątki, jak:

 • personalizowany prezent z jej imieniem (np. ręcznik, kosmetyczka, kieliszek do wina);
 • prezent ze zdjęciem panny młodej (okładka z magazynu, kubek, koszulka);
 • karnet na różne atrakcje (np. kursy, masaże, koncerty);
 • sesja zdjęciowa ( jest to często wybierana atrakcja, która jest jednocześnie prezentem dla przyszłej żony).

Należy również pamiętać o dość tradycyjnym elemencie takiego wieczoru, jakim jest tort. Bogata oferta atrakcyjnych ciast na wieczór panieński z pewnością zadowoli każdą klientkę.

Podsumowanie

Niezależnie od konkretnie wybranej gry na wieczór panieński, z pewnością zachwyci wszystkie dziewczyny. W przypadku nieco mniejszego budżetu z powodzeniem można zorganizować świetną imprezę w domu, przy karaoke i dobrym jedzeniu. W tym całym zabieganiu liczy się miło spędzony czas z najbliższymi oraz niezapomniane wspomnienia.

Sprawdź!
Sprawdź najlepsze miejsca na wieczór panieński!
Zobacz także:
  None Found
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prezenty na ślub cywilny

Prezenty na ślub cywilny – pomysły i inspiracje na wyjątkowy podarunek dla nowożeńców

Next Article
pomysły na rocznicę ślubu

Pomysły na rocznicę ślubu i prezent z tej właśnie okazji – sprawdź ciekawe propozycje do wykorzystania w tym zakresie!

Related Posts