Zabawy na panieński – TOP 12 zabaw na wieczór panieński dla przyjaciółek panny młodej

Alicja Kamińska
zabawy na panieński

Wieczór panieński to jedyna taka impreza w całym życiu kobiety. Powinno być to wydarzenie, które panna młoda zapamięta na długi czas i będzie je wspominać z uśmiechem na ustach. Choć tradycja nakazuje, by kawalerski i panieński odbywał się dzień przed ślubem, obecnie coraz częściej odchodzi się od tego zwyczaju. Przyjęcie zwykle przypada na tydzień lub dwa przed weselem, a jego organizacją przeważnie zajmuje się świadkowa. Niezależnie gdzie się ona odbywa, warto zadbać o zabawy na panieński, które umilą gościom ten wieczór i pomogą łatwiej nawiązać znajomości.

1 Co masz w torebce?

Przygotowanie tej zabawy na panieński jest bardzo proste – niech jedna z was wcześniej przygotuje listę przedmiotów, które potencjalnie mogą znaleźć się w damskiej torebce. Powinna być do nich przypisana punktacja uwzględniająca na przykład prawdopodobieństwo ich znalezienia. Przystępując do tej gry, niech jedna osoba czyta kolejne przedmioty z listy, a uczestniczki zapisywały na własnej karteczce wymieniane rzeczy, które znajdują się w torebce każdej z nich. Dziewczyna z największą ilością punktów na koniec oczywiście wygrywa.

Sprawdź!
Tort na wieczór panieński – udekorować subtelnie czy zabawnie? Najnowsze trendy w dekoracjach tortu panieńskiego

2 Quiz – Jak dobrze panna młoda zna pana młodego?

Wcześniej, bez wiedzy panny młodej, któraś z was musi udać się do pana młodego z listą jak najtrudniejszych i dyskretnych pytań. Zapiszcie odpowiedzi narzeczonego na kartce, która przyda wam się na panieńskim. Później, już podczas imprezy, zadawajcie narzeczonej te same pytania. Jeżeli jej odpowiedzi nie będą pokrywały się z prawdą, można ukarać ją karnym kieliszkiem wódki lub śmiesznym zadaniem.

Nie masz pomysłów na własne pytania do tej zabawy na panieński? Skorzystaj z naszych propozycji:

 • ulubiony film lub serial;
 • najlepsze wspólne wspomnienie;
 • wymarzony zawód z dzieciństwa;
 • miejsce i czas pierwszego spotkania;
 • kto pierwszy zasypia;
 • kto częściej zaczyna kłótnie;
 • kto pierwszy podaje rękę na zgodę;
 • najczęstsza forma wspólnego spędzania czasu;
 • ulubione danie lub napój;
 • pierwszy pocałunek;
 • najlepszy prezent, jaki w życiu dostałeś;
 • najlepsza wycieczka, na jakiej byłeś;
 • największe wspólne marzenie;
 • ile dzieci chciałbyś mieć;
 • ulubiony kolor damskiej bielizny.

3 Nauki przedmałżeńskie – test na idealną żonę

Uczestniczki powinny wyznaczyć dla panny młodej kilka zadań typowych dla perfekcyjnej pani domu, którą niebawem ma zostać. Może to być np.:

 • przyszycie guzika;
 • wyprasowanie koszuli;
 • zawiązanie krawata;
 • zacerowanie skarpetki;
 • ubicie jajka ręczną trzepaczką;
 • podanie przepisu na tradycyjny obiad.

Oczywiście do tej listy możecie jeszcze dopisać wiele więcej podpunktów. Warto pomyśleć wcześniej nad upominkiem, który wręczycie pannie młodej za ukończenie powyższych zadań.

Sprawdź!
Fryzura wieczorowa - jak dobrać idealną?

4 Zakazane słowa

Ta zabawa na panieński jest banalnie prosta i może trwać przez cały wieczór. Na początku imprezy, ustalcie kilka „zakazanych słów”. Najlepiej zapisać je na kartce, którą następnie zawiesicie w widocznym miejscu. Najczęściej do tej listy należą wyrazy dotyczące małżeństwa, np. „ślub“, „wesele”, „noc poślubna”, imię pana młodego, itp. Każda dziewczyna, która w ciągu przyjęcia je wypowie musi za każdym razem wypić karny kieliszek alkoholu lub wykonać jakieś zadanie.

5 Popularne zabawy na panieński – napiszcie love story młodych

Dokładna historia miłosna pary młodej nie zawsze znana jest wszystkim przyjaciołom i gościom weselnym. Wykorzystaj ten fakt do stworzenia ciekawej i śmiesznej gry na wieczorze panieńskim. Zabawa rozpoczynana jest przez świadkową. Niech zapisze pierwsze zdanie historii na górze kartki – może to być coś w stylu „Kasia i Dawid po raz pierwszy zobaczyli się w tramwaju.”.

Następnie, przekazuje ona kartkę kolejnej osobie, która dopisuje linijkę niżej następne zdanie. Przed podaniem kartki dalej, należy zagiąć jej górny fragment w taki sposób, aby widoczne było tylko ostatnie zdanie. Uczestnicy dopisują po jednej linijce, bazując tylko na jednym widocznym powyżej zdaniu. W ten sposób tworzy się zwykle zabawna, niekiedy abstrakcyjna historia, opisująca historię pary młodej.

6 Prawda czy wyzwanie?

To popularna gra, którą możesz kojarzyć jeszcze z czasów szkolnych lub studenckich. Pytania do niej możecie wymyślać na bieżąco, skorzystać z gotowych aplikacji na telefon lub kupić karty przeznaczone do tej zabawy. Pamiętajcie, że pytania mogą być dowolne, nawet bardzo krępujące. Propozycje tych krępujących znajdziecie na stronie: https://nasto.pl/krepujace-pytania-dla-dziewczyn. Każdy po kolei decyduje, czy woli szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy wykonać śmieszne lub kompromitujące wyzwanie. Uczestniczka losuje kartę z wybranej kupki. Jeżeli nie wywiąże się ze swojego zadania, musi za karę wypić kieliszek.

Sprawdź!
Sesja panieńska – sprawdzony sposób na udaną zabawę podczas wieczoru panieńskiego!

7 Ciepło-zimno

Jedna z uczestniczek imprezy musi przed jej rozpoczęciem ukryć w pomieszczeniu jakiś przedmiot (lub kilka rzeczy) należący do młodej lub młodego. Najlepiej, jeśli będzie on miał jakiś związek z nadchodzącym ślubem. Przyszła panna młoda musi je wszystkie odnaleźć. Jedynymi podpowiedziami dla niej mogą być wyrazy ciepło (gdy zbliża się do przedmiotu) lub zimno (gdy się od niego oddala). Możecie wykorzystać tę zabawę na panieński jako kreatywny sposób przekazania pannie młodej prezentów ślubnych.

8 Najlepsze gry są proste, zabawne i znane przez każdego!

Mowa tutaj o karaoke, które można z łatwością zorganizować w domu, w ogrodzie, w barze lub na wyjeździe. Nie musicie do tego się przygotowywać, ani ze sobą konkurować. Przyda wam się jedynie dobra muzyka i ewentualnie nieco alkoholu na wstępne rozluźnienie atmosfery. Z łatwością znajdziecie mnóstwo tematycznych hitów – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

9 Niezapomniane zabawy na panieński – warsztaty

Jest to świetny sposób na miłe, wspólne spędzenie czasu. Opcji jest wiele – mogą to być np. warsztaty szycia, tworzenia kosmetyków naturalnych, profesjonalnego makijażu, gotowania, tańca, fryzjerstwa lub degustacji alkoholi. To gwarancja nie tylko świetnej zabawy, ale także cenne, nowe umiejętności, z których wszystkie możecie skorzystać!

10 Zabawy na panieński poza domem – wyjście do klubu, SPA lub wspólny wyjazd za miasto

Zmiana otoczenia to świetny sposób na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru. Noc pełna wrażeń i różnych atrakcji z pewnością pozostanie w pamięci panny młodej i wszystkich uczestniczek na długi czas. Warto przy tym wyróżnić się z tłumu i przyodziać tematyczne ubrania lub przynajmniej gadżety. Na wyjściu nie może zabraknąć kolorowych drinków oraz przynajmniej kilku gier i zabaw. Gwarantowaną przygodą jest clubbing w obcym mieście – może nawet z wynajętą limuzyną lub na plaży?

Sprawdź!
Wieczór panieński nad jeziorem – o czym warto pamiętać, organizując imprezę w plenerze?

11 Ile ma lat…?

W tej zabawie na panieński oczywiście nie chodzi o to, aby kogokolwiek obrażać nietrafionym oszacowaniem wieku. Do tej gry będą potrzebne wam zdjęcia z dzieciństwa panny młodej. Najlepiej, jeśli będą zabawne, różnorodne, z każdego okresu jej życia. Zadaniem uczestniczek jest odgadnięcie, ile młoda ma lat na każdej fotografii. Ta, która odgadnie największą ilość zdjęć wygrywa drobny upominek.

12 Alko-wyzwanie

To zabawna gra na wieczór panieński, która pomoże wam rozkręcić atmosferę. Przydadzą wam się do niej karty – każda z nich z napisem rozpoczynającym się od słów „pij jeśli…”. Jeżeli końcówka pasuje do uczestniczki, która je przeczytała, musi ona się napić. Możecie też nieco zmodyfikować zasady, zmuszając do łyka lub szota wszystkie osoby, dla których stwierdzenie się zgadza.

Wieczór panieński to jedyna taka noc w życiu panny młodej, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby był on pełen wrażeń i śmiechu. Być może zorganizujecie imprezę poza miastem lub przyjęcie tematyczne z przebierankami? Koniecznie zadbajcie o to, aby uwiecznić ten dzień na zdjęciach – Instaxem, zatrudniając do tego profesjonalnego fotografa, wynajmując fotobudkę lub chociaż własnym aparatem bądź telefonem. Oczywiście, nie może zabraknąć też pysznych poczęstunków i napojów procentowych!

Zobacz także:
  None Found
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
co to jest miłość

Co to jest miłość? Definicja słownikowa a nieuchwytna natura miłości – czy wiesz, czym jest miłość?

Next Article
bukiet ślubny eustoma

Bukiet ślubny eustoma – jak stworzyć wymarzoną kompozycję dla panny młodej? Najlepsze połączenia kolorystyczne

Related Posts