Stół pary młodej – dekoracje i usadzenie gości weselnych 

Alicja Kamińska
stół pary młodej

Stół pary młodej zwykle jest przedmiotem specjalnego planowania. Stanowi centralny punkt w sali. Ma to swoje powody. Po pierwsze, nowożeńcy to najważniejsze osoby na przyjęciu. Po drugie, dostęp do młodej pary powinien był łatwy dla gości, którzy chcieliby porozmawiać lub wypić zdrowie młodych. Wiele osób decyduje się na wyjątkowe udekorowanie stołu pary młodej. Dekoracje powinny współgrać z klimatem całego wesela, a także pasować do charakteru sali weselnej. Odpowiednio dopasowane podkreślają wagę tego wyjątkowego dnia, a także doskonale prezentują się na zdjęciach. Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować stół państwa młodych, zapraszamy do lektury.

Dekoracja stołu pary młodej

Stół pary młodej, inaczej zwany stołem prezydialnym, to jeden z najważniejszych elementów na sali. Powinien być dobrze wyeksponowany i wyróżniony. Przed podjęciem decyzji, jak go udekorować, warto się zastanowić, jaki styl najlepiej będzie komponował się z salą. Eleganckie miejsca, w który królują kryształowe żyrandole i marmurowe płytki, wymagają dekoracji w stylu glamour. Zdecydować się można także na motywy roślinne. Z kolei sale pełne drewna świetnie będą się komponowały z dodatkami w stylu rustykalnym i boho. Zatem co dokładnie powinno się znaleźć na stole pary młodej? Możliwości jest wiele, ale prezentujemy najbardziej sprawdzone elementy.

  1. Kwiaty – jedna z najbardziej podstawowych dekoracji, jednak żywe kwiaty wyglądają wspaniale i potrafią stworzyć spektakularny efekt. Należy zadbać jedynie o ich odpowiednią wysokość, tak, żeby dekoracje stołu weselnego nie zasłaniały panny młodej i jej ukochanego.
  2. Świece, lampiony, lampki – dodają niezwykłego, wyjątkowego klimatu, a dodatkowo oświetlają stół pary młodej. Z takich dekoracji z pewnością ucieszy się fotograf, bo światło świec doskonale wygląda na zdjęciach.
  3. Podstawki na talerze – jest to jeden z elementów dekoracyjnych, który sprawi, że nakrycie będzie wyglądało bardziej elegancko. Podstawki mogą mieć kwiatowy wzór lub być personalizowane. Warto przemycić na nich też motywy ślubne.
  4. Stół pary młodej warto udekorować także zawieszkami “Pan i Pani Młoda”, które można umieścić na przykład na obrusie.
  5. Dekoracje stołu prezydialnego mogą obejmować także zawieszki na kieliszki, plastry drewna, drewniane inicjały imion, dodatki z materiału, na przykład różnego rodzaju kokardy i wstęgi.
Sprawdź!
Jak dobrać modne oprawki na wesele?

Motyw przewodni wesela a stół pary młodej

Dekorując stół młodej pary warto zastosować się do ogólnego motywu przewodniego wesela. Jeśli jest to styl boho, doskonale sprawdzą się dodatki takie jak żywe, polne kwiaty w dużej ilości, suszone trawy, pióra, korale, świece. W stylu rustykalnym idealnie odnajdą się drewniane akcesoria, a także liście eukaliptusa, jutowe sznurki i kolorowe wstążki. W stylu eleganckim doskonale sprawdzą się dekoracje kwiatowe, a także złote dodatki. Takie dekoracje warto zastosować także na stołach gości. Dzięki temu całość będzie prezentowała się niezwykle spójnie.

Jak ustawić stół nowożeńców?

Stół pary młodej to najważniejsze, honorowe miejsce na całej sali. Dekoracje pozwolą go wyróżniać, ale ważne jest także ustawienie stołu, tak, żeby spełniał swoją rolę. Dużą rolę gra tutaj rozmiar sali weselnej i jej wygląd. Jeśli jednak zależy ci na odpowiednim wyeksponowaniu stołu pary młodej, musi się on znajdować w pewnym oddaleniu od stołów gości. Jeśli na sali królują stoły okrągłe, ten dla nowożeńców powinien być prostokątny. Jeśli z kolei na sali postawiona na ustawienie miejsc siedzących w literę L lub U stół nowożeńców może wieńczyć całość lub znajdować się pomiędzy dwoma końcami.

Jakie tło za stołem pary młodej?

Tło na stołem pary młodej przyciąga największą uwagę. Co warto umieścić na ściance? Mogą to być na przykład kwiatowe dekoracje lub neon z miłosnym hasłem lub inicjałami nowożeńców. Do aranżacji nie sprawdzają się szyby, które niekorzystnie wychodzą na zdjęciach i nie dodają wiele uroku. Ważna kwestia – tło powinno pasować do wystroju sali weselnej, motywu przyjęcia, a także być spójne z innymi ozdobami. Nie powinno przeszkadzać młodej parze ani jej zasłaniać.

Sprawdź!
Buty do długiej sukienki – jakie buty wybrać do sukienki boho maxi?

Stół pary młodej – przód

Na przodzie stołu dla młodej pary wiele osób decyduje się postawić kwiatowy wieniec. Modne są także ledowe napisy i dekoracje z kolorowych wstążek. Ciekawą propozycją jest także położony na podłodze kosz z kwiatami, które pną się do góry. Warto pamiętać, że liczy się umiar, a z dekoracjami nie wolno przesadzić, jeśli mają dać elegancki, a nie tandetny efekt.

Czy przy stole nowożeńców siedzą goście weselni?

Przy stole prezydialnym para młoda zajmuje honorowe miejsce. Wiele osób decyduje się na to, że przy stole nie ma nikogo innego. Dawniej jednak często przy głównym stole siadali rodzice pary młodej, czasami nawet w obecności dziadków oraz rodzeństwa. Obecnie częściej młodym towarzyszy świadkowa i świadek. Najczęściej jednak para młoda decyduje się siedzieć samodzielnie, tak, żeby nie wyróżniać nikogo z gości weselnych.

Stół pary młodej to centralny punkt na sali. Warto więc zadbać o to, żeby był odpowiednio przyozdobiony. Jednak tak jak w każdym przypadku, najważniejszy jest umiar.

Zobacz także:
Sprawdź!
Jak dobrać pasek do garnituru oraz sukienkę do partnera na weselu?
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fryzury na wesele rozpuszczone

Fryzury na wesele rozpuszczone – sprawdź jak czesać rozpuszczone włosy

Next Article
Fryzury z warkoczem na wesele

Fryzury z warkoczem na wesele – sprawdź, komu pasują i jak wykonać najpiękniejsze warkocze

Related Posts