Skarpetki do garnituru – jak wybrać odpowiednie? Sprawdź, jakimi zasadami się kierować!

Alicja Kamińska
Skarpetki do garnituru

Skarpetki to część garderoby, do której zazwyczaj nie przywiązuje się dużej uwagi. Jednak jeśli lubisz dobrze wyglądać i cenisz elegancki styl, powinieneś zadbać o każdy szczegół. Garnitur zazwyczaj jest niezbędny podczas ważnych uroczystości rodzinnych, spotkań biznesowych i innych ważnych okazji. Skarpetki są jedynie drobnym dodatkiem, jednak mogą znacząco wpłynąć na całą stylizację, szczególnie gdy są nieodpowiednio dobrane do eleganckiego garnituru. Czy noszenie skarpetek do garnituru to obowiązek? Jak wybrać najlepsze skarpetki do garnituru? Jaki kolor będzie odpowiedni? Sprawdź!

Czy skarpetki do garnituru to must have?

Zastanawiasz się, czy noszenie skarpetek do garnituru to obowiązek? Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od ciebie, twojego stylu i upodobań. Jednak istnieją pewne zasady, według których skarpetki do garnituru powinny być długie. Powinieneś szczególnie zwrócić uwagę na to, aby fragment nogi nie był odsłonięty, gdy usiądziesz. Natomiast w sezonie letnim, jeśli zdecydujesz się na mniej formalny garnitur, możesz założyć tak zwane stopki, które w ogóle nie powinny być widoczne. W tym przypadku trzeba również dobrać buty, które będą pasowały do letniej stylizacji. 

Jak wybrać skarpetki do garnituru? Kilka zasad!

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze skarpetek do garnituru? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby skarpety były odpowiedniej długości. Po drugie niezwykle ważne jest dobranie koloru skarpet. W tym przypadku kolor dobieramy do garnituru, a nie do butów. Skarpety mają być przedłużeniem spodni. Jeśli zdecydujesz się na czarny garnitur, nie powinieneś postawić na czarne skarpetki do garnituru, jeśli garnitur będzie granatowy, skarpetki również. Natomiast jeśli uwielbiasz jasne kolory, a Twój garnitur będzie kremowy, jasnoszary lub jasnoniebieski, postaraj się wybrać podobny lub nieco jaśniejszy odcień skarpet. 

Sprawdź!
Makijaż wieczorowy krok po kroku! Skorzystaj z porad wizażystki

Kolorowe skarpetki do garnituru – nowy trend!

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z trzymanie się powszechnie przyjętych zasad dotyczących ubioru. Mężczyźni nawet do eleganckiego garnituru wybierają kolorowe i wzorzyste skarpety. To nowy trend, który jest spotykany coraz częściej na weselach i nie tylko! Nie da się ukryć, że to odważna decyzja, która z pewnością pozwoli Ci się wyróżnić. Jednak decydując się na kolorowe skarpetki do garnituru, warto zadbać o to, aby współgrały one z całością stroju i innymi dodatkami, takimi jak na przykład poszetka lub mucha. 

Skarpetki do garnituru są niezbędnym elementem w garderobie każdego eleganckiego mężczyzny. Wybierając się na wesele, urodziny lub kolację biznesową, koniecznie powinieneś zadbać o każdy szczegół swojego stroju, jeśli chcesz zrobić dobre ważenie na gościach lub współpracownikach. 

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
spodnie na wesele

Spodnie na wesele – jak wybrać idealną stylizację? Poznaj kilka sprawdzonych porad!

Next Article
stylizacja męska na wesele

Stylizacja męska na wesele – poznaj praktyczne wskazówki dla eleganckiego mężczyzny!

Related Posts